Aktualności, Wyświetl wszystko

konkurs spełnij marzenie o bezpieczeństwie

Promocja „Spełnij marzenie o bezpieczeństwie” firmy WIŚNIOWSKI przedłużona

Akcja promocyjna „Spełnij marzenie o bezpieczeństwie”, której organizatorem jest firma WIŚNIOWSKI zostaje przedłużona do 15 grudnia! Do tego czasu będzie można nabyć wybrane produkty firmy w niezwykle atrakcyjnych cenach, a przy okazji wesprzeć domy dziecka.


27.11.2015 czytaj więcej »

SPEŁNIJ MARZENIE O BEZPIECZEŃSTWIE to nie tylko zadanie konkursowe skierowane do wychowanków domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych. To także interesująca obniżka cen produktów marki WIŚNIOWSKI. Z zakupu każdego promocyjnego artykułu 100 zł zostanie przeznaczone na wyposażenie placówek opiekuńczo-wychowawczych. Specjalnie z myślą o swoich klientach firma Wiśniowski przedłuża czas promocji do 15 grudnia. Dzięki temu więcej osób będzie mogło zakupić w atrakcyjnych cenach: bramę garażową automatyczną UniTherm z płaszczem o grubości 60 mm, drzwi aluminiowe CREO z zawiasami ukrytymi w skrzydle czy interesujące wzorniczo ogrodzenia posesyjne z kolekcji MODERN dostępne z rabatem 10%. Zachęcamy do skorzystania z promocji. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.wisniowski.pl oraz w punktach handlowych na terenie całej Polski oferujących produkty firmy WIŚNIOWSKI.

Przypominamy również, że jeszcze tylko przez kilka dni można głosować na jedną spośród prawie 90 prac konkursowych. Głosy można oddawać do 30 listopada za pomocą aplikacji na stronie https://apps.facebook.com/click_competition/25566/pl. Spośród 30 prac z największą ilością głosów, jury wybierze 10 laureatów, których firma WIŚNIOWSKI wyposaży w swoje produkty. Ogłoszenie wyników nastąpi już 6 grudnia 2015 roku.

Aktualności

Wiśniowski na targach Batimat 2015

WIŚNIOWSKI na Mondial du Bâtiment 2015

Największe tegoroczne wydarzenie w branży budowlanej w Europie – targi BATIMAT dobiegło końca. Od 2 do 6 listopada 2015 roku firma WIŚIOWSKI prezentowała swoją ofertę i pozyskiwały nowych partnerów handlowych w Podparyskim Parku Ekspozycyjnym Paris-Nord Villepinte.


26.11.2015 czytaj więcej »

Ponad 2,5 tysiąca wystawców i blisko 350 tysięcy zwiedzających- tak w liczbach można określić zakończoną edycję targów BATIMAT. Była to świetna okazja do przyjrzenia się najnowszym trendom i zaprezentowania szerokiemu gronu odbiorców swoich produktów.

Na stoisku firmy WIŚIOWSKI, zwiedzający mogli zapoznać się z produktami zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla przemysłu. Produkty marki spotkały się z uznaniem reprezentantów branży i gości odwiedzających imprezę, imponując unikalnymi rozwiązaniami technologicznymi i atrakcyjnym designem.

Jedno z najnowszych rozwiązań marki WIŚNIOWSKI, kolekcja Home Inclusive, to doskonały przykład spójnego projektowania powierzchni wokół domu. Dlatego też to komplet brama, drzwi, ogrodzenie w jednej linii stylistycznej cieszyło się dużym zainteresowaniem na targach. Jest to kolekcja trzech, spójnych wzorniczo i wysokiej jakości produktów - bramy PRIME, drzwi CREO oraz ogrodzenia MODERN. Dodatkowym atutem jest to, że są to produkty ciepłe – brama PRIME współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,79W/m2K, a drzwi CREO 0,8W/m2K. Jest to propozycja produktów przeznaczonych dla nowoczesnego budownictwa, podnosząca komfort codziennego życia. Dodatkowo można było zapoznać się z ofertą bramy UniPro NANO80, która świetnie sprawdzi się w modernizowanych budynkach o niskim nadprożu, gdzie nie jest możliwy montaż klasycznej automatycznej bramy garażowej. Kolejną propozycją były drzwi aluminiowe i stalowe, które zostały zaprojektowane tak by maksymalnie wykorzystać właściwości materiałów, z których zostały wykonane. Dzięki zastosowaniu odpowiednich metod łączenia profili drzwiowych marki WIŚIOWSKI są bardzo wytrzymałe, a dodatkowo ciekawe wzorniczo i uniwersalne. Specjalnie z myślą o zapotrzebowaniu rynku francuskiego zaprezentowane zostały drzwi na profilu Forster z zawiasem typu PIVOT i ze zworami magnetycznymi, a także drzwi aluminiowe MB70 ze zworami i bezpiecznym przymykiem, które z powodzeniem możemy zamontować w szkołach, przedszkolach i tego typu obiektach. Zaprezentowana także została ultraszybka, składana brama przemysłowa V-KING, ogrodzenia serii MODERN i system okienny Janisol Arte. Zaproponowane przez WIŚNIOWSKI rozwiązania wyróżniały się nie tylko nowoczesnością, ale przede wszystkim designem i wysoką jakością wykonania. Dlatego też stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających.

"Stawiamy na ciągły rozwój, stąd nasze pojawienie się m.in. na rynku francuskim. Francja to rynek specyficzny i jak każdy ma swoje charakterystyczne potrzeby. Staraliśmy się do tych wymagań dostosować, tworząc produkty na najwyższym poziomie wzornictwa przemysłowego i funkcjonalności. Duże zainteresowanie naszą ofertą i spory ruch na naszym targowym stoisku dają pewność, że Francuzi szukają takich rozwiązań. Usłyszeliśmy wiele miłych słów i cennych uwag. To wartościowa lekcja, która pozwoli nam wciąż udoskonalać nasze produkty” - podsumowuje Paweł Cymorek, Dyrektor Sprzedaży Europa Zachodnia firmy WIŚNIOWSKI.

Udział w imprezie był prawdziwą inspiracją dla wszystkich jej uczestników, mogących śledzić najnowsze trendy i znaleźć olbrzymią motywację do dalszego rozwoju. Targi były jak zwykle doskonałą okazją do pozyskania nowych klientów, a także motywacją do dalszej pracy. Już wkrótce we Francji będzie można podziwiać modelowe ekspozycje firmy WIŚIOWSKI. 

Aktualności

WIŚNIOWSKI w muzeum sztuki nowoczesnej

WIŚNIOWSKI w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

W ubiegły piątek, 13 listopada, Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych zawitała do Warszawy. Wśród 335 prezentowanych tam logotypów znalazł się znak firmy WIŚNIOWSKI. Kuratorzy wystawy wybrali również markę WIŚNIOWSKI jako przykład odważnego i przemyślanego rebrandingu.


18.11.2015 czytaj więcej »

Po prezentacji w Centrum Designu w Gdyni Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych przywędrowała do jednej z najważniejszych i najpopularniejszych instytucji zajmujących się sztuką nowoczesną w Polsce - warszawskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Przez ostatni weekend muzeum przy ul. Emilii Plater 51 stało się sercem polskiego brandingu i skupiło uwagę setek osób zainteresowanych komunikacją wizualną marek. Wśród odwiedzających znaleźli się graficy, specjaliści marketingu, miłośnicy sztuki oraz osoby zaciekawione zmianami, jakie na przestrzeni lat przeszły znaki graficzne znanych i tych mniej popularnych firm.

Na wystawie obejrzeć można blisko 335 logotypów z lat 1945-1969 oraz współczesnych. Specjalne miejsce na ekspozycji znalazła identyfikacja wizualna marki WIŚNIOWSKI, która po 23 latach działalności przeszła znaczącą przemianę, stając się przykładem dobrze zaplanowanego rebrandingu. Jej nowoczesność i innowacyjność docenili kuratorzy wystawy, wybierając markę WIŚNIOWSKI jako wzór transformacji wizualnej na europejskim poziomie. W dedykowanej gablocie odwiedzający mogli zobaczyć, jak wyglądała identyfikacja marki WIŚNIOWSKI na początku jej działania oraz po zmianach, jakie przeszła w 2012 roku, zaskakując klientów i budząc uznanie branży brandingowej.

Wystawie towarzyszył dwudniowy cykl konferencyjny. W jego trakcie projektanci i specjaliści marketingu dyskutowali o brandingu oraz prezentowali cechy dobrze skomponowanych tożsamości wizualnych marek. Tutaj również nie zabrakło marki WIŚNIOWSKI. O jej identyfikacji opowiadali Joanna Słysz i Adam Lis z krakowskiej agencji brandingowej Papajastudio.

- Logotyp firmy WIŚNIOWSKI pokazuje aspiracje marki, jej rozwój, innowacyjność i wysoką jakość produktów. Z liczącego się polskiego producenta, dzięki właściwie ukierunkowanej strategii i przemyślanemu designowi, pokazał nam się międzynarodowy gracz, który śmiało może konkurować na rynkach europejskich – mówiła Joanna Słysz. – Wiele osób obecnych na wystawie było pozytywnie zaskoczonych, że tak zaawansowany designersko system komunikacji wizualnej towarzyszy polskiej marce – dodała.

Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych czynna jest od wtorku do piątku. W warszawskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej można ją oglądać do 10 stycznia 2016 r. Później ekspozycja krążyć będzie po Polsce, zatrzymując się w większych miastach. Prawdopodobnie OWZG pojawi się również poza granicami naszego kraju.

WIŚNIOWSKI w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie WIŚNIOWSKI w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie WIŚNIOWSKI w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie WIŚNIOWSKI w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie WIŚNIOWSKI w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie WIŚNIOWSKI w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Aktualności

WIŚNIOWSKI liderem stolarki po raz czwarty!

Firma WIŚNIOWSKI nie ustępuje w zdobywaniu rynku bram garażowych. Od 3 lat nieustannie prowadzi w statystykach sprzedażowych tej kategorii produktowej. W tym roku miesięcznik Forum Branżowe po raz czwarty okrzyknął firmę WIŚNIOWSKI Liderem Rynku Stolarki w segmencie „Bramy Garażowe”.


23.10.2015 czytaj więcej »

Centrum Analiz Branżowych trzyma rękę na pulsie rynku stolarki, corocznie przygotowując ranking liderów branży, oparty na wynikach sprzedażowych. Firmy cieszące się największym uznaniem klientów w poszczególnych kategoriach otrzymują specjalne wyróżnienia, przyznawane przez miesięcznik Forum Branżowe. Jest nim Certyfikat Lidera Rynku Stolarki, który potwierdza wysoką pozycję rynkową nagrodzonych marek. Firma WIŚNIOWSKI otrzymała to wyróżnienie po raz czwarty z rzędu.

Wręczenie tegorocznych Certyfikatów Lider Rynku Stolarki odbyło się 14 października w warszawskiej siedzibie Business Centre Club. Z ramienia firmy WIŚNIOWSKI nagrodę odebrał Leszek Piotrowski. Organizatorom dziękował za docenienie nieustannych działań firmy, by oferowane przez nią produkty swoją innowacyjnością trafiały w potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Aktualności

Firma WIŚNIOWSKI zabezpieczyła nowosądecki pumptrack

W Nowym Sączu powstał największy w Europie tor rowerowy (pumptrack). Jego niemal hektarową powierzchnię ogrodziła firma WIŚNIOWSKI, dbając o zapewnienie bezpieczeństwa jego użytkownikom. Bezpieczeństwo, funkcjonalność i estetyka – to najważniejsze cechy specjalistycznych ogrodzeń sportowych marki WIŚNIOWSKI.


20.10.2015 czytaj więcej »

Sport rozwija ciało i umysł, ale wymaga od uprawiających go osób nie tylko predyspozycji fizycznych, lecz też zachowania szczególnej ostrożności. Zwłaszcza w wydaniu ekstremalnym. Do takich sportowych wyczynów przeznaczono otwarty w Nowym Sączy pumptrack. Największy tego typu obiekt w Europie ma służyć zarówno starszym – doświadczonym rowerzystom, jak i najmłodszym oraz początkującym. Szczególnie ważne stało się zatem odpowiednie zabezpieczenie obiektu, by zwłaszcza mali użytkownicy mogli czuć się na nim bezpiecznie. Zajęła się tym firma WIŚNIOWSKI, wyposażając obiekt w ogrodzenie, bramy i furtki dostosowane do potrzeb amatorów sportu.

Firma WIŚNIOWSKI, jako wiodący producent bram drzwi i ogrodzeń, w swojej ofercie posiada specjalistyczne systemy ogrodzeniowe przeznaczone do obiektów sportowych i rekreacyjnych. Produkty te gwarantują funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania, stąd świetnie sprawdzają się w parkach oraz na placach zabaw, boiskach, a nawet basenach. Swoje zastosowanie znalazły też wokół nowo wybudowanego w Nowym Sączy toru rowerowego.

Teren nowosądeckiego pumptracka zabezpieczono 400-metrowym systemem ogrodzeniowym. Złożyły się na niego niezawodne panele kratowe Vega B Light, połączone słupkami Safe oraz słupami sportowymi Pro Sport z odciągami pod siatkę. Panele kratowe Vega B Light są idealną alternatywą dla zwykłych ogrodzeń siatkowych, które wykazują niską odporność na uszkodzenia mechaniczne. Panele Vega B Light zaprojektowano tak, by zapewniały odpowiednią ochronę. Zastosowana, optymalna wielkość oczek zapobiega wyginaniu prętów, a zatem zdecydowanie utrudnia dostęp do ogrodzonego panelem obiektu poza miejscami do tego przeznaczonymi.

Dostęp do terenu zapewniają bramy dwuskrzydłowe Bastion oraz Modest, a także dwie furtki z systemu Modest. Wszystkie części systemu ogrodzeniowego zabezpieczono antykorozyjnie systemem Duplex, czyli połączeniem cynkowania z malowaniem proszkowym farbą poliestrową. To gwarantuje ochronę przed rdzą na wiele lat.

Panele kratowe Vega B Light wraz z bramami i furtkami tworzą kompletny system ogrodzeniowy o wysokich parametrach wytrzymałościowych oraz walorach estetycznych. Lekkie, bardzo sztywne i łatwe w montażu stanowią niezwykle funkcjonalne i bezpieczne ogrodzenie terenu sportowo-rekreacyjnego. Użytkownicy nowosądeckiego pumptracka, dzięki firmie WIŚNIOWSKI, mogą cieszyć się sportem bez obaw o swoje bezpieczeństwo.

Aktualności

Produkty Wiśniowski zagoszczą na targach Batimat w Paryżu!

Już niebawem kolejna edycja Międzynarodowych Targów Budowlanych Batimat 2015, które odbywają się w Podparyskim Parku Ekspozycyjnym Paris-Nord Villepinte. Na tej jednej z największych w Europie wystaw nie może zabraknąć także stoiska firmy WIŚNIOWSKI.


19.10.2015 czytaj więcej »

Odbywające się w dniach 2-6 listopada międzynarodowe targi budownictwa Batimat to spotkanie branży budowlanej, które ma na celu pozyskanie partnerów biznesowych oraz zapoznanie się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami z sektora. Są one doskonałą okazją dla wystawców do zaprezentowania obszernej oferty swoich produktów, ale przede wszystkim do wymiany informacji i zgłębiania bieżących tematów istotnych dla branży.

Na tegorocznej wystawie oprócz sprawdzonych i cenionych produktów marki WIŚNIOWSKI, zaprezentowane zostaną najnowsze propozycje do nowoczesnego domu. Możemy zagwarantować, że produkty te będą urzekać nowoczesnym designem, a także unikalnymi rozwiązaniami zwiększającymi komfort użytkownika.

Zapraszamy na prezentację produktów firmy WIŚNIOWSKI, którą znajdą państwo w hali 6 na stoisku oznaczonym numerem 177

Aktualności

MakroTherm XXL - wielkogabarytowa brama przemysłowa

MakroTherm XXL – funkcjonalność dużego kalibru od firmy WIŚNIOWSKI

Firma WIŚNIOWSKI wychodzi naprzeciw oczekiwaniom bardzo wymagającego rynku przemysłowego, wprowadzając do oferty wielkogabarytową bramę przemysłową MakroTherm XXL.


19.10.2015 czytaj więcej »

- To rozwiązanie zapewnia funkcjonalność i niezawodność zachowane w wielkowymiarowej konstrukcji. Bramy tego typu znajdują zastosowanie m.in. jako zamknięcie hangarów w lotnictwie ultralekkim, gdzie przechowywane są samoloty ultralekkie, motolotnie, śmigłowce, wiatrakowce itp. – wyjaśnia Maciej Perz, menedżer produktu bramy garażowe przemysłowe firmy WIŚNIOWSKI.

MakroTherm XXL jest kolejnym, innowacyjnym produktem łączącym sprawdzoną budowę bramy segmentowej z nowoczesnym płaszczem wykonywanym z paneli o grubości 60 mm. Jego konstrukcja pozwala na wykonanie bram o maksymalnych wymiarach aż 10.000 x 5.000 [mm] (szer. x wys.). MakroTherm XXL wyposażony jest w niezawodny napęd elektryczny SE 25.24 FU wraz z falownikiem gwarantującym płynną pracę bramy (łagodny start i zatrzymanie), zasilany napięciem 230 V lub 340 V.

Brama standardowo wyposażona jest w kurtynę świetlną zapewniającą maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. Gęsto upleciona sieć fotokomórek zabezpiecza światło bramy przed niekontrolowanym zamknięciem, gdy w świetle znajdzie się przeszkoda.

To gigant w swojej klasie stworzony w oparciu o unikalne rozwiązania techniczne. Gwarancja obejmuje wykonanie 25.000 cykli. W ofercie dostępne są dwa typy prowadzenia (standardowe oraz wysokie), które pozwalają na zamontowanie bramy w większości obiektach tego typu.

 

MakroTherm XXL

Odporność na obciążenie wiatrem

4

Wodoszczelność

2

Opór cieplny

U=0,9

Przepuszczalność powietrza

5

Dźwięki (izolacyjność akustyczna)

24

Napęd

SE 25.24

230 V/340 V

Falownik (łagodny start i zatrzymanie)

TAK

Kurtyna świetlna

TAK

Aktualności

Kibicuj Polakom razem z firmą WIŚNIOWSKI

Piłkarska reprezentacja Polski w najbliższy czwartek ma szanse przypieczętować awans na EURO 2016 we Francji. Od upragnionego awansu dzieli ich jedynie jedno zwycięstwo. Biało-czerwoni swój pierwszy mecz rozegrają 8 października w Glasgow ze Szkocją, a trzy dni później podejmą na PGE Narodowym w Warszawie reprezentację Irlandii.


07.10.2015 czytaj więcej »

Polacy już w czwartek mogą zapewnić sobie awans. Muszą jednak wygrać ze Szkocją i liczyć, że Irlandia nie pokona u siebie Niemców.Przed meczami ze Szkocją i Irlandią, Biało-czerwoni zajmują drugie miejsce w grupie D i znajdują się w komfortowej sytuacji, bo piłkarze nie muszą się oglądać na innych.Tylko katastrofa może im zabrać awans. Selekcjoner kadry oraz kibice liczą oczywiście na wysoką formę strzelecką Roberta Lewandowskiego. Na wspólne przeżywanie emocji związanych z meczem Biało-czerwonych zaprasza oficjalny Partner Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej - WIŚNIOWSKI, renomowany producent m.in. bram, drzwi i ogrodzeń.

Transmisja meczu Szkocja – Polska w czwartek 8 października o godzinie 20.45. Zapraszamy!

Aktualności

Produkty marki WIŚNIOWSKI w finale konkursu Dobry Wzór 2015

W finale, ogłoszonego po raz dwudziesty drugi konkursu Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, znalazły się trzy projekty marki WIŚNIOWSKI: brama PRIME, brama przemysłowa V – KING, a także Identyfikacja Wizualna WIŚNIOWSKI. Będą one rywalizowały o tytuł Dobry Wzór 2015 z ponad 160 produktami i usługami innych firm. Wyniki poznamy jesienią 2015.


01.10.2015 czytaj więcej »

Dobry Wzór to prestiżowa nagroda przyznawana za wzornictwo w Polsce. W tym roku do konkursu zgłoszono 166 produktów i usług, które podzielone zostały na siedem kategorii: Dom, Praca, Sfera Publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania i Nowe materiały produkcyjne. Eksperci biorą pod uwagę cechy wizualne, użytkowe, ekonomiczne, wartości dodatkowe, a także innowacyjność, oryginalność i komfort użytkowania.

WIŚNIOWSKI, to firma nieustannie podążająca za nowymi trendami. Istotny jest tu więc nie tylko ciekawy design, innowacyjność, funkcjonalność i trwałość produktów, ale przede wszystkim komfort użytkowania. W kolekcji bram segmentowych PRIME wykorzystano innowacyjne panele INNOVO. Zapewniają one wysokie właściwości termoizolacyjne, a ich kształt pozwala na zastosowanie specjalnego systemu maskującego. Pozwoliło to osiągnąć interesujący efekt wizualny w połączeniu z wyjątkowymi parametrami bezpieczeństwa. Jego nowatorska budowa i kształt są elementami wyjściowymi do powstania wszystkich innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w bramie PRIME. Wszystkie te cechy przyczyniły się do zakwalifikowania się bram PRIME do finału konkursu Dobry Wzór 2015.

Kolejnym produktem docenionym przez profesjonalistów jest ultranowoczesna brama V-KING. Świetnie sprawdza się ona w centrach logistycznych, portach, lotniskach oraz innych obszarach przemysłowych. Jej unikatowa konstrukcja, połączona z najwyższej jakości komponentami, sprawia, że model ten sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach. Brama ta łączy zalety bramy dwuskrzydłowej i szlabanu umożliwiając bieżącą kontrolę dostępu lub sterowanie ruchem. Innowacyjna konstrukcja łamanych skrzydeł zapewnia płynną i niezawodną pracę skrzydeł bramy.

W finale konkursu znalazła się także została Identyfikacja Wizualna marki WIŚNIOWSKI.
Przeprowadzony po ponad 20 latach rebranding miał na celu odświeżenie wizerunku marki i przede wszystkim podkreślić najwyższą jakość oferowanych produktów. Zmianom uległo więc logo oraz materiały promocyjne firmy. Nowa wizualizacja jest minimalistyczna, a zarazem mocna w przekazie. Logotyp tworzy zgrabna konfiguracja liter „a” oraz „w”, które tworzą koronę. Zmianie uległa także kolorystyka. Postawiono na odcienie szarości oraz biel. Nowa wizualizacja znakomicie odzwierciedla silną pozycję i ponadczasowy wizerunek firmy Wiśniowski. Efekty rebrandingu marki zostały docenione zarówno przez klientów marki, ale także przez grono profesjonalistów. Obecnie bowiem nowy znak firmowy możemy podziwiać wraz z 334 innymi nowoczesnymi znakami identyfikacji wizualnej na II Ogólnopolskiej Wystawie Znaków Graficznych w Centrum Designu w Gdyni. Potwierdza to, że pojawienie się nowego znaku marki WIŚNIOWSKI  wśród najlepszych, finałowych Identyfikacji Wizualnych konkursu Dobry Wzór 2015 nie jest przypadkowe.

Laureatów konkursu poznamy 22 października. Wystawa pokonkursowa Dobry Wzór 2015, podczas której zobaczyć będzie można także produkty marki WIŚNIOWSKI, potrwa od 23 października do 29 listopada 2015r. Dodatkowo brama Connect H, drzwi zewnętrzne CREO oraz brama przemysłowa SLIDE PRO zostały wyróżnione jako produkt rekomendowany do konkursu Dobry Wzór 2015. 

Aktualności

Rozwiązania firmy WIŚNIOWSKI na targach DI EXPO 2015

WIŚNIOWSKI po raz drugi zagości na targach inteligentnej elektroniki użytkowej DI EXPO. Od 2 do 4 października 2015 r. na Stadionie Narodowym zaprezentuje innowacyjne rozwiązania automatyki domowej i kontroli dostępu.


24.09.2015 czytaj więcej »

DI EXPO to nowa nazwa odbywających się od 3 lat targów Dom Inteligentny, AV&Home Cinema Show oraz e-Garaż. Promują one nowoczesne, ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania elektroniki użytkowej instalowanej w domach lub mieszkaniach, znacznie poprawiające komfort i jakość życia. W targach udział biorą pionierzy nowych technologii automatyki domowej oraz promotorzy budownictwa energooszczędnego. W tym roku pojawią się na nich także producenci systemów kina domowego oraz elektronicznych samochodów.

Inteligentną automatykę domową i narzędzia kontroli dostępu podczas targów DI EXPO 2015 prezentowała będzie firma WIŚNIOWSKI. Jako producent zintegrowanych systemów ogrodzeń, bram garażowych i drzwi stawia na nowoczesność i najwyższą jakość swoich produktów, także pod względem zabezpieczeń. Swoim klientom oferuje innowacyjne narzędzia sterowania oraz ochrony domu przed niepowołanym dostępem osób trzecich.

Na stoisku firmy WIŚNIOWSKI odwiedzający targi będą mogli zobaczyć szereg nowoczesnych rozwiązań dla domu. Znajdzie się wśród nich brama PRIME z napędem Somfy DexxoPro z systemu sterownia domem TaHoma. Nie zabraknie też drzwi Creo z klawiaturą kodową oraz czytnikami linii papilarnych, zbliżeniowym na breloki, Smart Touch i Bluetooth czy wizjerem wideo z kamerą wykonującą zdjęcia w podczerwieni. Firma WIŚNIOWSKI zaprezentuje także system AirKey, umożliwiający znacznie rozwiniętą i elastyczną kontrolę dostępu do domu czy firmy sprawowaną za pomocą Internetu czy smartfona. Wszystkie rozwiązania będzie można zobaczyć na stoisku 08.

Zapraszamy do odwiedzin stoiska firmy WIŚNIOWSKI w strefie Biznes na Stadionie Narodowym.

Aktualności

Atrakcyjna promocja cenowa paneli kratowych marki WIŚNIOWSKI

Firma WIŚNIOWSKI z pomocą dystrybutorów przygotowała atrakcyjną promocję na panele kratowe Vega B-Ligt II, pozwalając klientom na zakup wysokiej jakości ogrodzenia z paneli kratowych w niższej cenie! Już teraz zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami promocji do wszystkich punktów handlowych na terenie całej Polski.


07.09.2015 czytaj więcej »

Panele kratowe Vega B-Ligt II to nowość tego sezonu. Są idealną alternatywą dla popularnych ogrodzeń z siatki plecionej. Stanowią sztywną konstrukcję o zwiększonej trwałości. A trwałość jest tym, co powinno wyróżniać najlepsze ogrodzenia, spełniające funkcję ochronną zabudowań i przestrzeni wszelkiego typu.

Panele kratowe dostępne są w wygodnych modułach, dzięki czemu są  bardzo łatwe i wygodne w montażu. Moduły wykonane z prętów stalowych zgrzewanych ogniowo, mają wymiary 2500x1530mm. Są zabezpieczane przed korozją metodą ocynkowania ogniowego lub ocynkiem i malowaniem proszkowym. Klient sam decyduje, czy wybierze ocynk, czy wersję z dodatkową powłoką poliestrową w kolorze zielonym lub popielatym. Producent daje 10 lat gwarancji na ochronę antykorozyjną. W ofercie firmy WIŚNIOWSKI znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria i rodzaje słupów, którą pasują do
Vega B-Light II.

Ogrodzenie podnosi bezpieczeństwo mieszkańców posesji, ale często jest również jej wizytówką, dlatego warto zainwestować w solidny produkt. Ogrodzenie wykonane z paneli kratowych marki WIŚŃIOWSKI można nabyć w promocyjnej cenie w punktach handlowych na terenie całego kraju.

>> Więcej szczegółów <<

Aktualności

konkurs spełnij marzenie o bezpieczeństwie

„Spełnij marzenie o bezpieczeństwie”

Każdy z nas bezpieczeństwo definiuje w odmienny sposób. Dla niektórych wiąże się ono z posiadaniem dużej ilości pieniędzy. Inni myślą w tym kontekście o stabilności i spokoju dla siebie oraz swojej rodziny. Wszystkich łączy jedno – bez poczucia bezpieczeństwa trudno wyobrazić sobie życie. Dla firmy Wiśniowski bezpieczeństwo jest priorytetem. Stąd pomysł na szczególny konkurs – „Spełnij marzenie o bezpieczeństwie”, do którego firma WIŚNIOWSKI zaprasza podopiecznych Domów Dziecka oraz fanów swojego fanpage’a na portalu społecznościowym Facebook.


21.08.2015 czytaj więcej »

Zadaniem konkursowym jest wykonanie dowolną techniką pracy, poprzez którą dzieci w kreatywny sposób opowiedzą, dlaczego chciałyby wyposażyć swoją placówkę w produkty marki WIŚNIOWSKI i czym dla nich jest bezpieczeństwo.

Jako największy polski producent bram, drzwi i ogrodzeń, codziennie kierujemy nasze produkty do wielu odbiorców w naszym kraju oraz poza jego granicami. Nasi klienci ufają nam, bo wiedzą, że wraz z wysokiejjakości produktem otrzymują poczucie bezpieczeństwa. Jest to dla nas bardzo ważne. Wykorzystując nasze produkty oraz zdobyte doświadczenie, chcemy pomóc w stworzeniu bezpiecznej przestrzeni wokół domów dziecka, by były one miejscem dającym jak najwięcej radościinformuje Katarzyna Świderska, Dyrektor Marketingu w firmie Wiśniowski. Między innymi dzięki Państwa głosom oddanym na konkretną pracę firma WIŚNIOWSKI wyposaży 10 takich miejsc w bezpieczne bramy, drzwi lub ogrodzenia, w zależności od potrzeb danej placówki – dodaje.

Laureatów konkursów wybiorą, przy pomocy aplikacji konkursowej,użytkownicy Facebooka. Głosowanie już się zaczęło i potrwa aż do 30 października 2015 r. Spośród 30 prac o największej ilości głosów, specjalnie powołana komisja wybierze ostatecznie 10 zwycięskich placówek, które otrzymają od firmy WIŚNIOWSKI produkty wraz z ich profesjonalnym montażem.Wyniki zostaną ogłoszone w mikołajki, 6 grudnia 2015.

Gorąco zapraszamy do udziału!

Aktualności

Aplikacje ozdobne w bramach i drzwiach CONNECT

Brama uchylna i drzwi CONNECT z aplikacjami ozdobnymi.

Klienci firmy WIŚNIOWSKI i cała branża budowlana dobrze już znają bramę uchylną CONNECT wzór H, a wyniki sprzedażowe pokazują, że rynek szybko ją polubił. Skoro coś jest dobre, to – w myśl filozofii firmy – nawet najlepszy produkt należy ulepszyć. Tak też stało się z bramą CONNECT, która teraz zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających klientów, przywiązujących szczególną wagę do designu.


16.07.2015 czytaj więcej »

Jednak zanim o tym, przypomnijmy, za co rynek budowlany polubił bramę CONNECT wzór H?

- Ta brama, wśród wielu zalet, posiada dwie, których nie sposób przecenić – wyjaśnia Marcin Strzelec, menedżer grupy produktowej w firmie WIŚNIOWSKI. - Po pierwsze jest to brama, którą można zamontować nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Nie jest wymagająca, a mówiąc językiem przyrodników, łatwo się adaptuje w najtrudniejszych nawet warunkach, kiedy brakuje nam przestrzeni bocznych i nadproża. CONNECT dobrze sprawdza się np. w budownictwie renowacyjnym, kiedy zastane warunki nie pozostawiają nam zbyt wielu możliwości. Pod względem wzorniczym również posiada ważne atuty. Wizualnie brama uchylna CONNECT wygląda jak brama segmentowa. W swojej klasie jest to produkt premium.

Nowością w bramach CONNECT są aplikacje ozdobne między panelami skrzydła - wykonywane w kolorach drewnopodobnych – złoty dąb i orzech, stal nierdzewna, oraz w dowolnym kolorze z palety RAL. Efekt może zaskoczyć. Ten z pozoru niewielki zabieg zmienia płaszczyznę skrzydła bramy w efektowny element fasady. 

Identyczne aplikacje można zastosować również w drzwiach CONNECT H, co pozwoli stworzyć świetny i niebanalny komplet brama garażowa i drzwi boczne.

Aktualności

Jubileusz 25 lat marki WIŚNIOWSKI

25-lecie marki WIŚNIOWSKI. Dumni z tego, co robimy i w jakim miejscu żyjemy

Blisko tysiąc osób wzięło udział w cyklu jubileuszowych imprez uświetniających 25-lecie firmy Wiśniowski. Partnerzy handlowi z kraju i zagranicy oraz przedstawiciele branży budowlanej uczestniczyli w spotkaniach, które były połączeniem edukacji oraz integracyjnego wypoczynku.


13.07.2015 czytaj więcej »

- Cieszymy się, że od lat jesteście z nami, że zawsze możemy na was liczyć i że tak skutecznie potraficie być ambasadorami marki Wiśniowski – podkreśliła prezes Krystyna Baran, witając gości. – Bez was i waszego zaangażowania dzisiejszy jubileusz z pewnością nie byłby tak okazały.

Słowo „marka” było kluczowym podczas obchodów jubileuszu ćwierćwiecza przedsiębiorstwa.

- Marka, którą wspólnie z naszymi partnerami handlowymi tworzymy, której poświęcamy swój czas i swoją pracę, powinna być dla nas bardzo ważna – przekonywała dyrektor marketingu Katarzyna Świderska. – W krajach o starszych niż nasze tradycjach wolnego rynku, marki budowane są przez pokolenia i – nie bójmy się tego powiedzieć – istnieje większa świadomość jej siły. Marka to również element posiadający wymierną wartość. Między innymi dlatego chcemy przy okazji naszego jubileuszu podkreślić, że 25 lat to jest ten moment, kiedy możemy się na chwilę zatrzymać i powiedzieć sobie: to nasz wspólny wysiłek sprawił, że marka Wiśniowski ma dziś swoją wartość i jest rozpoznawalna nie tylko w kraju, ale i w Europie.

Firma zaprosiła swoich gości do zwiedzania zakładu i obejrzenia z bliska procesów technologicznych, których efekty finalne to produkty sprzedawane dziś w kilkudziesięciu krajach świata.

- Taka skrócona ścieżka edukacyjna okazuje się niezwykle ważna, szczególnie dla naszych zagranicznych gości – mówił Maciej Walencow, dyrektor ds. rynków Europy Południowej. – Jesteśmy dumni z naszego zakładu, naszego technologicznego zaawansowania, a nasi goście często są zaskoczeni, że polska firma w swoim procesie produkcyjnym używa najnowocześniejszych urządzeń i systemów stawiających nas w ścisłej światowej czołówce.

Właściciel firmy Andrzej Wiśniowski, podczas Wielkiej Gali 25-lecia uhonorował wyróżnieniami specjalnymi pięćdziesięciu najlepszych partnerów handlowych firmy. Swoich gości zaprosił do hotelu Heron nad Jeziorem Rożnowskim.

- To niezwykłe miejsce wydaje się idealną scenerią dla naszego niezwykłego jubileuszu – mówił Andrzej Wiśniowski. – Niektórzy żartowali, że zmieniam branżę na hotelarską. Nic podobnego, ten hotel nad jeziorem to po prostu moje hobby. Jestem szczęśliwy, że przyszło nam żyć w tak pięknym miejscu, gdzie krajobraz za oknem zapiera dech w piersiach, a nasi goście porównują je z najpiękniejszymi zakątkami Europy. Różnica polega na tym, że tamte są tylko lepiej wypromowane. Zaskakujemy świat, pokazując tak piękne miejsca i zaskakujemy naszych gości tym, że w 25 lat stworzyliśmy firmę nie ustępującą w niczym najlepszym. Chciałbym, żebyśmy ten jubileuszowy wieczór zapamiętali właśnie tak: możemy być dumni z tego, co robimy i w jakim miejscu żyjemy.

Wszystkie imprezy jubileuszowe uświetnił pokaz mody  BRUNO NOWI, czyli kolekcja zaprojektowana przez Annę Wiśniowską, reprezentantkę młodego pokolenia polskich projektantów.

25 lat marki WIŚNIOWSKI 25 lat marki WIŚNIOWSKI 25 lat marki WIŚNIOWSKI  25 lat marki WIŚNIOWSKI 25 lat marki WIŚNIOWSKI 25 lat marki WIŚNIOWSKI  25 lat marki WIŚNIOWSKI 25 lat marki WIŚNIOWSKI

Aktualności

WIŚNIOWSKI laureatem tytułu Złoty Champion Roku 2015

Potwierdzenie pozycji lidera na rynku

Marka WIŚNIOWSKI została laureatem tytułu Złoty Champion Roku 2015 w kategorii materiałów budowlanych oraz tytułem Złota Budowlana Marka Roku 2015 w kategorii materiałów budowlanych za bramy garażowe. To dwie najważniejsze nagrody przyznawane w oparciu o Ranking Marek Budowlanych.


28.06.2015 czytaj więcej »

Wręczenie nagród Budowlana Marka Roku 2015 oraz uroczysta gala miały miejsce w Michałowicach k. Warszawy w hotelu Venecia Palace. To kolejne prestiżowe wyróżnienia branżowe dla firmy Wiśniowski w ostatnich dniach. Nagrody tym cenniejsze, iż przyznawane są w oparciu o Ranking Marek Budowlanych, opracowywany na podstawie ogólnopolskich branżowych badań. Ranking prowadzi i galę organizuje firma ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Ranking prowadzony od 2001 r. cieszy się prestiżem i renomą w branży budowlanej.

-  Budowlana Marka Roku posiada w branży swój ciężar gatunkowy – podkreśla Katarzyna Świderska Dyrektor Marketingu firmy Wiśniowski. – Jest ceniona, bowiem na ostateczny werdykt składa się wiele czynników i wyników szczegółowych badań. W tej rywalizacji nie ma przypadku. Swoje kategorie wygrywają najlepsi, o ugruntowanej pozycji na rynku. Statuetki i dyplomy są ważne, ale jeszcze ważniejsze jest dla nas potwierdzenie naszej pozycji lidera w swoim segmencie rynku.

Uczestnikami uroczystej gali podsumowującej doroczny ranking są przedstawiciele firm branży budowlanej, laureaci wcześniejszych edycji, dziennikarze oraz wszyscy zainteresowani aktualną pozycją firm branży budowlanej na rynku.

- Z roku na rok dokładamy wszelkich starań, aby moment odbioru nagrody był jak najbardziej uroczysty i doniosły – podkreślają organizatorzy. - Dlatego wciąż zmieniamy charakter tego wydarzenia dążąc do nadania mu odpowiedniej formuły. Honorujemy najlepsze firmy budowlane na polskim rynku, a to zobowiązuje.

Aktualności

Produkty cenione przez klientów i ekspertów

Siódma edycja Konkursu Ekskluzywna Stolarka VIP 2015 po raz kolejny okazała się obfitująca w nagrody dla firmy Wiśniowski. Podczas tegorocznej gali w Jabłonnej doceniono nie tylko awangardowe produkty stolarki budowlanej marki WIŚNIOWSKI. Wyróżnienie specjalne otrzymała dyrektor Katarzyna Świderska „za innowacyjny marketing i PR”.


23.06.2015 czytaj więcej »

Program „Ekskluzywna Stolarka VIP” – autorska inicjatywa portalu www.stolarkavip.pl oraz firmy GEC Consulting – powstał z myślą o klientach indywidualnych poszukujących bardzo dobrych produktów: okien, drzwi, rolet, markiz i bram garażowych oraz najlepszych technik montażowych. Wyniki konkursu i kolejne tegoroczne wyróżnienia marki WIŚNIOWSKI potwierdzają, że niezmiennie cieszy się ona nie tylko uznaniem odbiorców, ale są jednocześnie doceniane przez fachowców. W branży budowlanej laureaci Konkursu Ekskluzywna Stolarka VIP noszą opinię produktów najlepszych z najlepszych. To budowlana liga mistrzów, a w skład wymagającej kapituły konkursu wchodzą eksperci branży budowlanej, dziennikarze i architekci.

W tegorocznej edycji programu na uznanie w ocenie kapituły zasłużyły dwa produkty firmy Wiśniowski. W kategorii „Brama garażowa Energy Design&Innovation” – Brama garażowa segmentowa PRIME, a w kategorii „Kompleksowe rozwiązania dla domu” – Linia WIŚNIOWSKI HOME INCLUSIVE.

- Wyróżnienia, które odebraliśmy w pałacyku w Jabłonnej są dla nas w pierwszej kolejności potwierdzeniem słuszności obranej przez naszą firmę strategii i konsekwencji w jej realizacji – powiedziała Katarzyna Świderska, dyrektor marketingu firmy Wiśniowski. – Cieszy nas, iż branża docenia zaproponowane przez nas innowacyjność oraz design. Moje osobiste wyróżnienie? Wielka satysfakcja z faktu, że wysiłek został zauważony. Ten rok jest bardzo udany dla firmy Wiśniowski. Oczywiście za tymi sukcesami stoi ogromna praca zespołu ludzi i o tym w tych miłych momentach należy pamiętać.

Z kolei Grzegorz Cendrowski pomysłodawca i organizator programu "Ekskluzywna Stolarka VIP" podkreślił: – Konkurs jest również formą promocji innowacji, wyjątkowości oraz indywidualnych rozwiązań oferowanych przez najlepszych producentów. Program posiada również walory edukacyjne, podkreślające wielką potrzebę dbania o środowisko i komfort, szczególnie w kontekście energooszczędności, dźwiękochłonności i bezpieczeństwa. Produkty zgłaszane do programu mają spełniać nie tylko wymogi specjalnie powołanej Kapituły Programu Stolarka VIP, ale przede wszystkim oczekiwania klientów, którzy przy wyborze stawiają na design, jakość, energooszczędność, trwałości i funkcjonalność. Najlepsza stolarka otworowa to taka, której producenci i dostawcy oferują to, co jest modne, nowoczesne, estetyczne, a nade wszystko funkcjonalne, trwałe i wykonane z najwyższą starannością.

Aktualności

wisniowski home inclusive

Wyjątkowa kolekcja firmy Wiśniowski w nowym spocie.

Trwa najnowsza kampania telewizyjna prezentująca kolekcję Wiśniowski Home Inclusive. Kolekcja jest wyjątkowym połączeniem w jednej stylistyce bramy, drzwi i ogrodzenia.


07.05.2015 czytaj więcej »

Kolekcja Wiśniowski Home Inclusive to jeden z najnowszych produktów sądeckiej firmy Wiśniowski, nagrodzony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, jako doskonały przykład projektowania, będącego odzwierciedleniem światowych trendów i wysmakowanego designu.

- Kilka produktów, jedna linia stylistyczna, to przekaz, z jakim chcemy w tej kampanii dotrzeć do szerokiego grona klientów – mówi Katarzyna Świderska, dyrektor marketingu firmy Wiśniowski. – Wiśniowski Home Inclusive to połączenie naszych najlepszych produktów w jeden wyjątkowy pakiet. Łączy je spójna linia stylistyczna w której istotny jest każdy element wysokiej klasy: brama, drzwii system ogrodzeń.

Połączenie nowoczesnej technologii i wysmakowanej stylistyki produktów, to przekaz, z jakim sądecki producent bram i ogrodzeń chce dotrzeć do świadomości konsumentów i wyróżnik firmy na tle branży. Obecna ogólnopolska kampania telewizyjna jest kolejnym mocnym akcentem promocyjnym firmy Wiśniowski w ostatnim czasie. Spoty prezentujące Wiśniowski Home Inclusive będą prezentowane we wszystkich największych stacjach telewizyjnych w kraju do końca maja.

Aktualności

Za Zasługi dla Budownictwa

Kolejna nagroda dla Andrzeja Wiśniowskiego.

Andrzej Wiśniowski, założyciel i właściciel marki WIŚNIOWSKI, został uhonorowany odznaczeniem „Za Zasługi dla Budownictwa”. Odznaka przyznawana jest przez ministra infrastruktury, za szczególne osiągnięcia i zasługi w branży budowlanej. O jej nadaniu poinformowano podczas IX Forum Budownictwa w Zakopanem, zorganizowanym przez Galicyjską Izbę Budownictwa.


05.05.2015 czytaj więcej »

Andrzej Wiśniowski, lider produkcji bram, drzwi i ogrodzeń, jest prawdziwym kolekcjonerem nagród oraz wyróżnień nie tylko w branży budowlanej. Jak sam jednak podkreśla, każde kolejne wyróżnienie traktuje z jednakowym szacunkiem.

- Nigdy nie prowadziłem rankingu otrzymywanych nagród i wyróżnień, po prostu wszystkie są dla mnie ważne – zapewnia Andrzej Wiśniowski. – Choć dostaję je od wielu lat, zawsze podchodzę do nich z jednakową pokorą. Nagrody i wyróżnienia są dla mnie takim nieformalnym barometrem, pokazują bowiem, w jakim miejscu znajduje się nasza firma. Wychodzę z założenia, że skoro ktoś nas uhonorował, to znaczy, że nasza praca jest zauważana i doceniana. Ktoś inny mógłby powiedzieć, że setna nagroda znieczuliła go i nie robi już na nim wielkiego wrażenia. Ja powiem raczej, że każde kolejne wyróżnienie upewnia mnie w przekonaniu, iż idziemy właściwą drogą.

Dodajmy, iż zakopiańskie Forum Budownictwa poświęcone było w głównej mierze perspektywom rozwoju branży budowlanej w kontekście przepisów dotyczących energooszczędności. Odznaczenie w siedzibie firmy wręczył Andrzejowi Wiśniowskiemu prezydent Galicyjskiej Izby Budownictwa Piotr Hrabia.

Aktualności

wisniowski na targach made expo 2015

Kolekcja Wiśniowski Home Inclusive zachwyciła Włochów

Nowoczesny design i wysokie parametry jakości bramy garażowej, drzwi i ogrodzenia kolekcji Home Inclusive zachwyciły Włochów na targach MADE expo, które odbyły się 18-21 marca w Mediolanie. Firma Wiśniowski zaprezentowała tam wiele swoich produktów dla klientów indywidualnych i przemysłu.


27.03.2015 czytaj więcej »

Od dwóch lat jesteśmy obecni na rynku włoskim i widzimy, że klienci z tego kraju szczególnie cenią elegancję i styl, a zarazem chcą aby ich jakość była najwyższa. Z pewnością kolekcja Home Inclusive spełnia te wymagania. W trakcie targów doceniło to wiele osób odwiedzających nasze stoisko. Również konkurencyjne firmy z uznaniem mówiły o tym i innych naszych produktach – powiedział Maciej Walencow, Dyrektor Sprzedaży ERuropa Południowa.

Firma Wiśniowski jest już obecna na wielu rynkach krajów Europy Zachodniej. Włochy są kolejnym krajem gdzie powstaje sieć partnerów sprzedaży produktów firmy z Nowego Sącza. Obecnie eksport stanowi 30% sprzedaży wszystkich produktów marki Wiśniowski. Polskie bramy, drzwi i ogrodzenia coraz częściej wybierają klienci z krajów Europy Zachodniej - Niemiec, Austrii, Wielkiej  Brytanii.  Skala eksportu stale się zwiększa, gdyż w tym firma Wiśniowski upatruje główne szanse do dalszego rozwoju.

MADE expo 2015   MADE expo 2015   MADE expo 2015   MADE expo 2015   MADE expo 2015   MADE expo 2015

Aktualności

learjet 75 wisniowski

Kolejna inwestycja firmy WIŚNIOWSKI

Inwestycje w firmę, to jedna z głównych zasad, jakimi kieruje się firma WIŚNIOWSKI. Inwestując w park maszynowy, nowoczesne technologie i innowacje zdobyła pozycje lidera na rynku polskim i z sukcesem zdobywa rynki europejskie. Skala działalności producenta bram, drzwi i ogrodzeń wzrasta z roku na rok, stąd firma wyposażyła się w samolot biznesowy Learjet 75 z dwoma silnikami odrzutowymi.


26.03.2015 czytaj więcej »

Samolot to niewątpliwie najszybszy i najbezpieczniejszy środek transportu. Coraz częściej pojawia się w wyposażeniu floty międzynarodowych korporacji ze względu na komfort i szybkość prowadzenia interesów. Zapewnia ogromną elastyczność, nie ograniczając rozkładem lotów czy liczbą ograniczonych rejsów, które niejednokrotnie zakłócają harmonogram spotkań biznesowych. Dodatkowo odpowiednio eksploatowane – szczególnie przez osoby, które dużo podróżują – samoloty biznesowe mogą być bardziej opłacalne niż kursy rejsowe.

Bombardier Learjet 75 jest jednym pierwszych egzemplarzy seryjnych wersji rozwojowej Learjeta 45. Samolot może zabrać 9 pasażerów, ma maksymalny zasięg 3778 km i pułap aż 15,5 km. 

Aktualności

brama podwieszana slidepro wiśniowski

SlidePro - kolejna premiera marki WIŚNIOWSKI

Dynamiczny rozwój technologii produkcji paneli o budowie warstwowej, a także udoskonalenia procesów produkcyjnych bram przemysłowych, zaowocowało wprowadzeniem na rynek innowacyjnego rozwiązania w zakresie konstrukcji podwieszano przesuwnych – bramy SlidePro.


25.02.2015 czytaj więcej »

Sprawdzona konstrukcja bram w zmodyfikowanej wersji została dostosowana do nowego typu skrzydła wykonywanego z paneli do produkcji skrzydeł bram segmentowych. Dzięki temu SlidePro uzyskała wyjątkowe walory estetyczne, wyższe parametry wytrzymałościowe konstrukcji oraz bardzo dobry współczynnik termoizolacji.  

Praktyczna funkcjonalność bramy SlidePro wynika z ograniczenia do minimum elementów, które oprócz zapewnienia nieskomplikowanego montażu ułatwi swobodną i bezawaryjną prace bramy. Możliwość montażu do sufitu bądź nadproża czyni bramę uniwersalną pod względem zastosowania. Podobnie jak inne typy bram o konstrukcji podwieszano przesuwnej, SlidePro może być wykonana w wersji jedno-, lub dwuskrzydłowej.

brama przesuwno-podwieszana slidepro   brama przemysłowa podwieszana slidepro wiśniowski

Zastosowanie paneli z przetłoczeniem V w kolorze RAL 9006 z możliwością malowania strukturalnego w dowolnym kolorze z palety RAL (od wewnątrz kolor zbliżony do RAL 9002) nadają stylistyce bramy SlidePro minimalistycznego charakteru. Idealnie dopracowane detale konstrukcji i płaszcza potęgują wrażenie jednolitego wyglądu, dzięki czemu bramy te doskonale odnajdą się w nowoczesnych przestrzeniach.

Budowa płaszcza z paneli ocieplonych termoizolacyjną pianką w połączeniu z systemem uszczelnień na całym obwodzie zapewnia bramie optymalne parametry przenikalności cieplnej, osiągając wartość na poziomie nawet U=2,07 [W/m2xK], co potwierdzają badania Instytutu Techniki Budowlanej.

Brama SlidePro została także poddana innym badaniom określającym parametry wymagane przez normy europejskie (tu norma). Są to między innymi:

- Wodoszczelność: klasa 2
- Odporność na obciążenie wiatrem: klasa 4
- Przepuszczalność powietrza: klasa 4

Bramy jednoskrzydłowe dostępne są w wymiarach max 6000x4000 [mm].

Uwaga! Szerokości bram dostępne są wyłącznie co 250 [mm], natomiast wysokości występują co 10 [mm].

Aktualności

Certyfikat AEO dla Spółki Wiśniowski – kolejny krok ułatwiający eksport wyrobów oraz import surowców do produkcji.

W styczniu 2015 firma Wiśniowski otrzymała certyfikat Upoważnionego Przedsiębiorcy AEO przyznawany przez Izbę Celną. Certyfikat AEO z rąk dyrektora Izby Celnej w Krakowie, inspektora celnego Andrzeja Nowaka odebrali Krystyna Baran Prezes Zarządu, Elżbieta Durlak Dyrektor Doskonalenia i Rozwoju oraz Wacław Leśniak koordynator wdrożenia Certyfikatu w Spółce Wiśniowski.


18.02.2015 czytaj więcej »

Certyfikat AEO (Authorised Econimic Operator )został wprowadzony w 2008 roku we wszystkich państwach UE. Certyfikat otrzymują firmy, których wewnętrzna organizacja, infrastruktura i zabezpieczenia IT zapewniają bezpieczeństwo miejsc i towarów chroniąc je przed nieuprawnionym dostępem.

Uzyskanie tytułu Upoważnionego Podmiotu Gospodarczego to dla nas jeden z elementów strategii rozwoju firmy. Certyfikat AEO jest także wartością dodaną dla naszych partnerów handlowych oraz dostawców surowców pozwala, bowiem na uproszczenie procedur celnych oraz bezpieczeństwo procesu transportowego. Skrócenie czasu dostawy produktów czy importu surowców do produkcji jest kluczowym czynnikiem w budowaniu przewagi konkurencyjnej – powiedziała Krystyna Baran, Prezes Zarządu firmy Wiśniowski.

Poziom sprzedaży poza granice kraju produktów firmy Wiśniowski stanowi 30%. Polskie bramy, drzwi i ogrodzenia kupowane są głównie przez mieszkańców krajów Europy Zachodniej - Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii. Zastosowanie nowych technologii w procesach produkcyjnych wymusza także import materiałów najwyższej jakości, których dostępność w kraju jest ograniczona natomiast wielkość zamówień pozwala nam na zaopatrywanie się w nie bezpośrednio u producentów. Import surowców szacowany jest na poziomie 25%.

 

Aktualności

Bramy WIŚNIOWSKI otwarte na globalne rynki

Międzynarodowe targi BAU w Monachium rozpoczęte. Na tegorocznej edycji swoje produkty i rozwiązania prezentuje ponad 2 tysiące wystawców z całego świata. Wśród 25 firm z Polski, znajduje się marka WIŚNIOWSKI, lider w produkcji bram i ogrodzeń.


19.01.2015 czytaj więcej »

Firma WIŚNIOWSKI prezentuje w Monachium spektrum produktów przeznaczonych do budownictwa indywidualnego oraz dedykowanych do obiektów przemysłowych.
Szczególną uwagę warto zwrócić na dwa najnowsze produkty firmy Wiśniowski: kolekcja  Home Inclusive oraz bramę przemysłową V-King.

Każdego roku, klienci w Polsce i Europie szukają coraz doskonalszych produktów. Dlatego powstała kolekcja Wiśniowski Home Inclusive, która łączy w jednej linii stylistycznej bramę garażową, drzwi i ogrodzenie – powiedział Grzegorz Mruk menedżer produktu oraz pomysłodawca kolekcji.
Dotychczas klienci tracili dużo czasu aby dopasować stylistycznie te trzy produkty dla swojej posesji.  Komplet nigdy nie był idealny wizualnie. Dlatego postanowiliśmy stworzyć kolekcję, która stanowi całość. Pomysł ten bardzo spodobał się klientom w Polsce i na świecie – dodaje Grzegorz Mruk.
Kolekcja została doceniona przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, który od ponad 60 lat zajmuje się rozwojem i upowszechnianiem najwyższych standardów designu dla polskich produktów.

W segmencie produktów przemysłowych firma prezentuje m.in. bramę V-King.
V-KING to brama o wysoce specjalistycznym przeznaczeniu, stworzona z myślą o intensywnej, wydajnej i bezpiecznej pracy.
Natężony ruch pojazdów i potrzeba wysokiego poziomu kontroli dostępu w zakładach przemysłowych np.  centrach logistycznych, stawia wysoką poprzeczkę dla producentów bram.  Podjęliśmy to wyzwanie i naszą odpowiedzią jest brama przemysłowa V-KING, która pełni również funkcję szlabanu, umożliwiając tym samym pełną kontrolę i zdalne sterowanie ruchem – powiedział Krystian Teresiński, Menedżer Produktu, Ogrodzenia Przemysłowe w firmie Wiśniowski. Brama V-King spełnia również najwyższe standardy bezpieczeństwa.  Posiada 10 listew bezpieczeństwa i dwa komplety fotokomórek.  Została wyposażona również w dwa wyłączniki awaryjnego zatrzymania skrzydeł bramy, ulokowane  zarówno od strony posesji jak i ulicy.  Brama V-King może być obsługiwana poprzez nadajnik lub poprzez wyłączniki kluczykowe znajdujące się od wewnątrz i zewnątrz bramy.  Projektanci bramy V-KING uwzględnili wszystkie potrzeby związane z jej wykorzystaniem w tego typu zakładach przemysłowych.

Targi BAU w Monachium potrwają do 24 stycznia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

WIŚNIOWSKI - BAU 2015 WIŚNIOWSKI - BAU 2015 WIŚNIOWSKI - BAU 2015 WIŚNIOWSKI - BAU 2015 WIŚNIOWSKI - BAU 2015 WIŚNIOWSKI - BAU 2015 WIŚNIOWSKI - BAU 2015 WIŚNIOWSKI - BAU 2015 WIŚNIOWSKI - BAU 2015

Aktualności

Nowy uchwyt w zespole połączenia skrzydła bramy segmentowej z napędem w bramach WIŚNIOWSKI.

Automatyczne bramy garażowe są już standardem, zapewniając komfort ułatwiają i przyspieszają wjazd czy wyjazd z garażu. Aby działały perfekcyjnie ważne jest by wszystkie elementy były ze sobą zintegrowane tworząc idealnie działające urządzenie.


17.12.2014 czytaj więcej »

Jednym z istotnych aspektów prawidłowego działania bramy automatycznej jest odpowiednie połączenie ruchomego skrzydła bramy z elementami napędu. Odbywa się to za pomocą zespołu połączenia skrzydła bramy z napędem. W jego skład wchodzi uchwyt panelu oraz cięgła łączące uchwyt z wózkiem jezdnym automatu.

W związku z rozszerzeniem oferty bram segmentowych WIŚNIOWSKI o nowe rozwiązania, czyli bramy PRIME i UniTherm, których skrzydło zbudowane jest z panelu, Innovo o grubości60 mm, dokonaliśmy modyfikacji uchwytu łączącego panel skrzydła z cięgłami i wózkiem jezdnym napędu. Modyfikacja ta miała na celu unifikację elementów zespołu napędowego do wszystkich typów bram marki WIŚNIOWSKI, a także wzmocnienie mocowania zespołu.

Uchwyt wykonany jest z jednolitego wykroju blachy, co korzystnie wpływa na jego wytrzymałość. Wyprofilowanie ramion mocujących umożliwia zamontowanie uchwytu do wszystkich typów paneli z oferty marki WIŚNIOWSKI oraz ułatwia jego ustawienie podczas montażu. Uchwyt posiada cztery otwory mocujące, które pokrywają się z miejscem wzmocnienia panelu (pięciokrotne zagięcie blachy) dla wkrętów przytwierdzających uchwyt, a także posiada dwa dodatkowe otwory umożliwiające zamontowanie wkrętów stabilizujących. Dwuścienne ucho uchwytu połączone jest bezpośrednio z odcinkami ramion mocujących przytwierdzonymi do panelu, co korzystnie wpływa na wytrzymałość uchwytu i jego połączenia z panelem.

W skrócie główne zalety nowego uchwytu to: uproszczenie kształtowe w stosunku do poprzedniego rozwiązania,  możliwość wykorzystania wzmocnień paneli w trakcie montażu, a także możliwość zastosowania uchwytu do wszystkich typów bram segmentowych z oferty Firmy WIŚNIOWSKI. 

   

Aktualności

Panel INNOVO o grubości 60 mm teraz także w bramie UniTherm marki WIŚNIOWSKI

Firma Wiśniowski kolejny raz zaskoczyła swoich klientów. Tym razem za sprawą bramy garażowej UniTherm, która, przy cenie niewiele wyższej od standardowej bramy UniPro, posiada panel INNOVO o grubości 60 mm. Dzięki temu jest to najbardziej energooszczędna brama garażowa w przystępnej rynkowej cenie.


15.12.2014 czytaj więcej »

Przy tak zmiennych warunkach klimatycznych jakie panują w Polsce, termoizolacyjne parametry bramy są ważne dla każdego klienta. Gwarantują one utrzymanie w garażu ciepła zimą i niskiej temperatury latem.

Dotychczas taka brama była dostępna tylko dla zamożnych klientów ale postanowiliśmy zrobić wszystko aby był to standard dla naszych produktów. I tak powstała brama UniTherm – powiedział Marcin Strzelec, Menedżer Produktu firmy WIŚNIOWSKI

Sercem bram garażowych UniTherm jest panel INNOVO o grubości 60 mm, dotychczas dostępny tylko w luksusowej bramie PRIME firmy Wiśniowski. Współczynnik przenikania ciepła panelu INNOVO wynosi 0,37 W/m2K, co wraz z nowoczesnym systemem uszczelnień przekłada się na znakomitą termoizolację całej bramy, ze współczynnikiem kształtującym się na poziomie 0,9 W/ m2K.

Oprócz doskonałych parametrów termoizolacyjnych brama UniTherm ma bardzo dobre wyniki badań innych równie ważnych właściwości takich jak: wodoszczelność (kl 2), odporność na obciążenia wiatrem (kl 4), przepuszczalność powietrza (kl 5).

Brama garażowa z takimi parametrami w cenie niewiele wyższej od standardowych bram dostępnych na rynku, nie ma konkurenta ani w Polsce ani w Europie - dodaje ekspert.

Od grudnia, brama UniTherm została na stałe wprowadzona do gamy produktów firmy Wiśniowski. Brama dostępna jest w kolorach drewnopodobnych (złoty dąb, orzech) ale również  w szerokiej palecie kolorów RAL, a w tym w coraz bardziej modnych odcieniach szarości (antracyt, RAL 7016).

Zapraszamy do Punktów Sprzedaży w całym kraju!

Aktualności

W firmie Wiśniowski czuć już klimat świąt

Jak co roku w siedzibie firmy Wiśniowski zagościły Anioły. Stało się tak za sprawą VIII edycji konkursu „Pod skrzydłami Anioła”, którego wielki finał odbył się 3 grudnia.


04.12.2014 czytaj więcej »

Konkurs to dla dzieci możliwość twórczego wyrażenia emocji towarzyszących świętom Bożego Narodzenia, a zarazem sposób na kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.  Dla nas dorosłych, to szansa aby na nowo, oczami dziecka,  zobaczyć  atmosferę tych świąt.

Kategorie konkursowe, do których w tym roku zgłosiło się ponad 1200 uczestników to: „Moja kartka bożonarodzeniowa”, „Poezja własna” oraz kategoria muzyczna  „Na anielską nutę”. Dzieci biorące udział w konkursie to cały przekrój wiekowy -  od przedszkolaków aż do młodzieży licealnej. Biorą w nim również udział dzieci niepełnosprawne.

Każdego roku na nowo zachwyca nas twórcze zaangażowanie dzieci i młodzieży. Jest to dla nas dorosłych jasny komunikat jak ważne są dla nich te święta i rodzina, która zasiada przy wspólnym stole.  Tym, którzy dzisiaj nie mogli być z nami, chcemy pokazać choć  fragment tego dziecięcego świata  poprzez karki świąteczne, które wkrótce zaprezentujemy też naszym klientom  - powiedziała Magdalena Woźniak z firmy WIŚNIOWSKI

Organizatorem konkursu jest Pałac Młodzieży w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „Fabryka Marzeń”.  Od kilku też lat, firma WIŚNIOWSKI jest  głównym sponsorem i gospodarzem wielkiego finału konkursu.

Dzisiejszy dzień na pewno pozostanie w pamięci tegorocznych laureatów konkursu.

Zapraszamy do zapoznania się z pracami tegorocznych laureatów.

Aktualności

Limitowana oferta produktów WIŚNIOWSKI z wysokiej półki tylko do końca listopada.

Limitowana oferta produktów WIŚNIOWSKI z wysokiej półki tylko do końca listopada.

Jeszcze przez dwa tygodnie trwać będzie wyjątkowa promocja bram, drzwi i ogrodzeń WIŚNIOWSKI.


18.11.2014 czytaj więcej »

„Więcej za mniej” to promocja, która pozwala oszczędnym klientom zasmakować wysokiej jakości produktów tej marki za symboliczną dopłatą 125 zł w stosunku do ceny wersji standard.  Obejmuje ona trzy produkty z wysokiej półki: bramę garażową UniTherm, drzwi CREO i ogrodzenie z kolekcji MODERN.

Za 125 zł można zyskać cieplejszą bramę garażową UniTherm z panelem o grubości 60 mm, nowoczesną aplikację 3D do drzwi Creo lub nowoczesny wizjer z dzwonkiem i kamerą umożliwiającą wykonanie zdjęć w podczerwieni lub też wyjątkowe wzory kolekcji ogrodzeń MODERN w najbardziej atrakcyjnych kolorach: antracyt i modern graphite.


Szczegóły oferty pod LINKIEM.

Aktualności

Wiśniowski na targach w Bolonii

WIŚNIOWSKI na targach w Bolonii

Już po raz 50 odbyły się Międzynarodowe Targi Budowlane SAIE w Bolonii, gdzie, co roku tysiące przedstawicieli firmy budowlanych przyjeżdża, aby pochwalić innowacyjnym produktami, ale również wymienić doświadczeniami. W takim gronie nie mogło zabraknąć firmy Wiśniowski i bramy PRIME.


07.11.2014 czytaj więcej »

Targi SAIE w Bolonii to wydarzenie mające bardzo duże znaczenie w branży. W ciągu 50 lat historii targów, stały się one najważniejszą wystawą, prezentującą najnowsze trendy w budownictwie i architekturze.

Swoje nowe produkty zaprezentowała tam również firma Wiśniowski. Można było zobaczyć m.in.  bramę PRIME, drzwi wejściowe CREO oraz nową kolekcję ogrodzeń MODERN. Są to produkty, które zarówno pod względem designu jak i funkcjonalności, zaspokajają potrzeby i gusta najbardziej wymagających klientów.

Obecność naszej firmy na tego typu wydarzeniach, to z jednej strony świetna okazja, aby nawiązać kontakty handlowe i wymienić się doświadczeniami, ale również miejsce gdzie możemy promować nasz kraj.  Bardzo nas cieszy fakt, że poprzez nasze produkty możemy pokazać, że jako polska firma, jesteśmy na najwyższym poziomie innowacyjności w rozwoju technologii i umiemy zaspokajać gusta klientów na całym świecie - powiedziała Katarzyna Świderska
 
Zarówno stoisko, sposób prezentacji jak również innowacyjność prezentowanych przez firmę Wiśniowski produktów, odzwierciedlały przesłanie hasła tegorocznej edycji targów: „Dać impuls przyszłemu budownictwu”.  Poziom innowacyjności stosowanych przez firmę Wiśniowski rozwiązań pozwala zaliczyć je do tych, które niewątpliwie wyznaczają trendy w branży budowlanej.

WIŚNIOWSKI na targach w Bolonii WIŚNIOWSKI na targach w Bolonii WIŚNIOWSKI na targach w Bolonii WIŚNIOWSKI na targach w Bolonii WIŚNIOWSKI na targach w Bolonii WIŚNIOWSKI na targach w Bolonii WIŚNIOWSKI na targach w Bolonii WIŚNIOWSKI na targach w Bolonii WIŚNIOWSKI na targach w Bolonii WIŚNIOWSKI na targach w Bolonii

Aktualności

wiktoria 2014 dla wiśniowski - bramy, drzwi, ogrodzenia

Wiśniowski laureatem nagrody WIKTORIA Znak Jakości Przedsiębiorców.

Firma Wiśniowski - producent bram, drzwi i ogrodzeń - została nagrodzona w XVII edycji konkursu Wiktoria Znak Jakości Przedsiębiorców, którego celem jest upowszechnianie zasad etyki i rzetelnego wykonywania działalności gospodarczej oraz wspieranie przedsiębiorczości i inicjatyw gospodarczych.


03.11.2014 czytaj więcej »

Nagroda, będąca  synonimem wiarygodności, prestiżu i zaufania, przyznawana jest przez kapitułę tym przedsiębiorcom, którzy nie tylko prowadzą świetnie prosperujące biznesy, ale są też społecznikami. Jury konkursu oceniało firmy na trzech płaszczyznach: po kątem realizacji ich zobowiązań względem państwa, relacji z partnerami oraz aktywności charytatywnej w tym działań integrujących lokalną społeczność.

Firma Wiśniowski, świętująca w tym roku jubileusz 25-lecia, jest jednym z największych pracodawców  Małopolski. Produkty firmy  są najwyższej jakości, czego potwierdzeniem jest szereg nagród i wyróżnień, w tym ostatnio przyznany tytuł Dobry Wzór za kolekcję Wiśniowski Home Inclusive.

Rozwijając firmę skupiamy się nie tylko na biznesie ale czujemy się również odpowiedzialni za rozwój polskiej gospodarki.  Dlatego nasza firma od lat aktywnie prowadzi szereg działań  mających na celu wsparcie regionu w tym program edukacji młodzieży realizowany wspólnie z innymi sądeckimi przedsiębiorcami. Widząc potrzebę edukacji profesjonalnych kadr dla regionu przyczyniliśmy się do powstania  Zasadniczej Szkoły Zawodowej "Praktyk", w ramach której każdego roku blisko 180 uczniów ma możliwość uczenia się w naszej fabryce  zawodu ale również tego jak funkcjonować w organizacji.– powiedziała Katarzyna Świderska Dyrektor Marketingu firmy WIŚNIOWSKI.

Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 25 października 2014 r. w Warszawie.

Statuetkę Wiktorii Znak Jakości Przedsiębiorców  z rąk Ministra Janusza Piechocińskiego, odebrał w imieniu firmy Wiśniowski Leszek Piotrowski.

Aktualności

dobry wzór 2014 dla wiśniowski home inclusive

Kolekcja WIŚNIOWSKI Home Inclusive wyróżniona przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego

W czwartek 23 października w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, podczas uroczystej Gali, wręczone zostały nagrody Dobry Wzór Roku 2014. Wśród nagrodzonych znalazły się również marka WIŚNIOWSKI wyróżniona za kolekcje WIŚNIOWSKI Home Inclusive, łączącą jedną linią stylistyczną bramy, drzwi i ogrodzenia.

 


24.10.2014 czytaj więcej »

Dobry Wzór to konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku, do udziału w którym zapraszają eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Konkurs odbył się już po raz 21. W tym roku zgłoszono do niego aż 159 produktów i usług, z czego do finału trafiły łącznie 102. Przyznano 9 nagród w siedmiu kategoriach.

Kolekcja WIŚNIOWSKI Home Inclusive została wyróżniona w kategorii DOM.

Jak można było usłyszeć w uzasadnieniu: „Detal potrafi zepsuć architekturę. Ci, którzy budują, wiedzą, jak trudno dobrać detale wykończenia, np. drzwi wejściowe. Kiedy nam pasują, to nie podoba się nam żadna brama do garażu, a brama wjazdowa wygląda, jakbyśmy ukradli ją od sąsiada. Producent dostrzegł problem. Oferowane przez niego rozwiązanie to świetny przykład projektowania zorientowanego na spójność przestrzeni użytkowej. Tego typu produkty mają ogromny potencjał”.

Firma WIŚNIOWSKI od lat tworzy produkty, które spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa zapewniając komfort ich użytkownikom. Nagroda Dobry Wzór Roku 2014 to potwierdzenie że bramy, drzwi i ogrodzenia, to również najwyższy poziom w zakresie wzornictwa.

Wszystkie finałowe i nagrodzone produkty i usługi można oglądać na wystawie pokonkursowej w siedzibie IWP w dniach 24.10 - 3.12.2014.

Aktualności

Wielkie zwycięstwo na Stadionie Narodowym!

Najlepsza drużyna świata została rozgromiona w pięknym stylu. Wynik 2:0 to wielka porażka dla mistrzów świata. Dla Polaków? Szansa na wyjście z grupy i awans do Mistrzostw Europy 2016.


13.10.2014 czytaj więcej »

Zwycięstwo Polaków w sobotnim meczu odbiło się szerokim echem w mediach na całym świecie. Polacy zwyciężyli Niemców, mistrzów świata, niepokonanych w eliminacjach mistrzostw od 2007 roku. To najlepszy scenariusz jaki wszyscy mogliśmy sobie wyobrazić.
Jeśli wygrana jest odbierana w kategorii cudu, to w ten cud wierzyło blisko 60 000 kibiców, czego wyrazem było niesamowite wsparcie trybun od początku do samego końca meczu.

Dla nas radość jest tym większa, że naszą współpracę z Reprezentacją Polski rozpoczynamy od historycznego pod każdym względem sukcesu. Po dwóch meczach eliminacji ME 2016 nasza drużyna ma sześć punktów, dziewięć strzelonych goli i zero straconych.

Ten historyczny mecz zobaczyło blisko 8 mln widzów. Oznacza to, że co drugi widz w tym czasie wybrał transmisje meczu. Oznacza to również ogromną promocje marki WIŚNIOWSKI, której logo pojawiało się m.in. na bandach w trakcie trwania meczu.

We wtorek kolejny mecz ze Szkocją. Być może trudniejszy niż ten z Niemcami, ale Polacy pokazali, że są w stanie dokonać niemożliwego.
My w dalszym ciągu jesteśmy z drużyną Adama Nawałki i wierzymy w kolejny sukces.

Transmisję meczu Polska - Szkocja w telewizji przeprowadzą stacje Polsat oraz Polsat Sport HD. Początek meczu 14.10.2014 o godz 20.35. Studio przedmeczowe rozpocznie się o godz. 20.00.

Aktualności

KIBICUJMY RAZEM!

już jutro, 11 października, reprezentacja Polski w piłce nożnej zmierzy się z Niemcami w eliminacjach do mistrzostw Europy 2016.


10.10.2014 czytaj więcej »

Jako oficjalny Partner reprezentacji Polski serdecznie zapraszamy do oglądania transmisji meczu z mistrzami świata, która emitowana będzie w Polsacie  o 20.35.

To drugi mecz rozgrywany przez polskich piłkarzy w walce o wyjście z grupy. Zwycięstwo w meczu z Gibraltarem dla reprezentacji Polski to świetny początek eliminacji do EURO 2016. Teraz pozostaje oczekiwanie na wielkie emocje i kolejne bramki w jesiennych meczach z Niemcami, Szkocją i Gruzją.

Kolejny mecz ze Szkocją we wtorek, 14 października.

SKŁAD POLSKIEJ REPREZENTACJI NA MECZE Z NIEMCAMI I SZKOCJĄ

Bramkarze: Artur Boruc (AFC Bournemouth), Łukasz Fabiański (Swansea City), Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn);

Obrońcy: Thiago Cionek (Modena FC), Kamil Glik (Torino FC), Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar), Paweł Olkowski (FC Koeln), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Łukasz Szukała (Steaua Bukareszt), Jakub Wawrzyniak (Amkar Perm), Grzegorz Wojtkowiak (TSV Monachium)

Pomocnicy: Kamil Grosicki (Stade Rennais), Grzegorz Krychowiak (Sevilla), Krzysztof Mączyński (Guizhou Renhe), Maciej Rybus (Tieriek Grozny), Waldemar Sobota (Club Brugge), Sebastian Mila (Śląsk Wrocław), Filip Starzyński (Ruch Chorzów), Michał Kucharczyk, Michał Żyro, Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa)

Napastnicy: Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam), Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów)

Droga i zmagania polskiej reprezentacji na arenie międzynarodowej nie należą do łatwych. To oczywista cecha nie tylko sportowej rywalizacji, a znaczenie tego słowa my akurat wyjątkowo dobrze znamy i rozumiemy. Dlatego wsparcie dla polskiej drużyny jest dla nas sprawą oczywistą. Powinniśmy i chcemy być z naszymi piłkarzami nie tylko kibicując im przed telewizorami. Wierzymy w sukces naszej reprezentacyjnej drużyny i chcemy wspierać polskich piłkarzy 

KIBICUJMY RAZEM!!!

Aktualności

wiśniowski partnerem reprezentacji polski

WIŚNIOWSKI wierzy w polską piłkę

Firma WIŚNIOWSKI, polski lider w produkcji bram i ogrodzeń, została właśnie oficjalnym Partnerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Dla drużyny narodowej to nowy i ważny Partner w drodze do sportowego sukcesu. Dla marki Wiśniowski – istotny element budowania wizerunku firmy, której od 25 lat bliski jest duch rywalizacji. Konkurować i wygrywać kolejne mecze to wspólna cecha polskich sportowców i przedsiębiorców.


03.10.2014 czytaj więcej »

Przygoda firmy Wiśniowski z piłką nożną zaczęła się dużo wcześniej, choć tylko w wymiarze regionalnym.  Od wielu lat firma jest bowiem sponsorem MKS Sandecja. Po latach kibicowania nowosądeckiej drużynie przyszedł czas na piłkę w wymiarze reprezentacyjnym. Na pierwszy wspólny sukces nie trzeba było zresztą długo czekać. Zwycięstwo 7:0 w meczu z Gibraltarem dla reprezentacji Polski to świetny początek eliminacji do EURO 2016. Teraz pozostaje oczekiwanie na wielkie emocje i kolejne bramki w jesiennych meczach z Niemcami, Szkocją i Gruzją. Szczególny wymiar i znaczenie mieć będzie październikowy mecz z mistrzami świata – Niemcami.

Logo marki Wiśniowski, od sierpnia jest widoczne podczas wszystkich meczów reprezentacji rozgrywanych w kraju. Firma ma również prawo posługiwać się znakiem reprezentacji Polski w swoich materiałach marketingowych. Oprócz wymiaru promocyjnego zostanie oficjalnym partnerem reprezentacji narodowej ma dla firmy, ze 100-procentowym polskim kapitałem, również symboliczne znaczenie. Firma Wiśniowski jako, Partner drużyny narodowej podkreśla, iż rywalizacja gospodarcza na międzynarodowym rynku, w której uczestniczy, również jest formą reprezentowania naszego kraju.  

- Droga i zmagania polskiej reprezentacji na arenie międzynarodowej nie należą do łatwych. To oczywista cecha nie tylko sportowej rywalizacji, a znaczenie tego słowa my akurat wyjątkowo dobrze znamy i rozumiemy. Dlatego wsparcie dla polskiej drużyny jest dla nas sprawą oczywistą. Powinniśmy i chcemy być z naszymi piłkarzami nie tylko kibicując im przed telewizorami. Wierzymy w sukces naszej reprezentacyjnej drużyny i chcemy wspierać polskich piłkarzy  – mówi Katarzyna Świderska, Dyrektor Marketingu firmy WIŚNIOWSKI.

Role sponsoringu podkreśla również Adam Nawałka, selekcjoner polskiej reprezentacji. W jego opinii odgrywa on coraz większą rolę w sporcie wpływając m.in. na poziom pracy zawodników, warunki treningów. 

2 października 2014 w Polonia Palace Hotel w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. Adama Nawałki, selekcjonera reprezentacji Polski oraz Janusza Basałaja, Dyrektor Departamentu Komunikacji i Mediów w PZPN. Wzięli w niej również udział nowi  Partnerzy  reprezentacji  Andrzej Wiśniowski, właściciel firmy Wiśniowski oraz przedstawiciel Fakro. Swoją obecnością zaszczycił dziennikarzy również Czesław Lang, dyrektor kolarskiego Tour de Pologne.

WIŚNIOWSKI oficjalny partner reprezentacji Polski WIŚNIOWSKI oficjalny partner reprezentacji Polski WIŚNIOWSKI oficjalny partner reprezentacji Polski WIŚNIOWSKI oficjalny partner reprezentacji Polski WIŚNIOWSKI oficjalny partner reprezentacji Polski WIŚNIOWSKI oficjalny partner reprezentacji Polski WIŚNIOWSKI oficjalny partner reprezentacji Polski

Aktualności

WIŚNIOWSKI Liderem Rynku Stolarki 2014

Firma WIŚNIOWSKI po raz kolejny została wyróżniona tytułem Lidera Branży Stolarki Budowlanej 2014 w kategorii „Bramy Garażowe”.


24.09.2014 czytaj więcej »

Uroczysta Gala, której organizatorem jest Centrum Analiz Branżowych, odbyła się 18 września podczas Targów Warsaw Build w Warszawie.

Wyróżnienie Lidera Rynku Stolarki jest bardzo ważne dla producentów i dostawców w branży stolarki, ponieważ zostaje przyznawane na podstawie rocznych rankingów wyników sprzedaży, potwierdzając wysoką pozycje wyróżnionych marek.

Firma WIŚNIOWSKI zdobyła wyróżnienie Lidera Rynku Stolarki po raz trzeci z rzędu.

Cieszymy się, że po raz kolejny udało się nam uzyskać pozycje lidera w kategorii bram garażowych, utrzymując niesłabnącą pozycję firmy na rynku, przynależność do grona największych i najbardziej stabilnych polskich przedsiębiorstw. Od lat opracowujemy coraz bardziej nowoczesne rozwiązania, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów. Bardzo dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy wybrali naszą markę – mówi Katarzyna Świderska, Dyrektor Marketingu firmy WIŚNIOWSKI. 

 

Aktualności

Dalsza podróż tylko Expresem

25 lat temu, w roku 1989, w dobie zmian polityczno-gospodarczych Andrzej Wiśniowski zakłada w Wielogłowach w okolicy Nowego Sącza firmę pod nazwą Wiśniowski, która specjalizuje się w produkcji bram, drzwi i ogrodzeń. Każdego roku spółka odnosi sukcesy, sprzedaż rośnie w zaskakującym tempie, liczba pracowników wzrasta relatywnie do rosnącej ilości zamówień.


13.08.2014 czytaj więcej »

Dbałość o klienta to myśl przewodnia prezesa Wiśniowskiego, który podąża za każdym innowacyjnym rozwiązaniem w zakresie technologii produkcji, stając się liderem na ryku polskim. Lata doświadczeń i pracy plasują firmę w czołówce światowych producentów asortymentu bram, drzwi i ogrodzeń, która ekspansywnie zdobywa światowe rynki. W 2012 następuje ukoronowanie sukcesu spółki, powstaje nowe logo, które również zawiera inicjały Andrzeja Wiśniowskiego, wkomponowane w kształt korony. Dopełnieniem znaku jest hasło przewodnie marki: „Ukoronowanie Twojej Inwestycji”. Wszystkie 25-letnie działania świadczą o wielkiej odwadze, zmysłowi przedsiębiorczości i otwartości na innowacyjność w obliczu ciągle zmieniających się realiów i trendów rynkowych. Andrzej Wiśniowski zawsze podkreśla, że sukces zawdzięcza każdemu swojemu pracownikowi, docenia ich lojalność, kreatywność i zaangażowanie.

Na dowód tego z okazji jubileuszowej rocznicy wręczył każdemu swojemu pracownikowi „zestaw podróżnika”: walizkę na dobre pomysły, kosmetyczkę dla prawdziwego mężczyzny, ciepły szal na zimne chwile, parasol na deszczowe dni, trochę słodyczy dla przyjemności, wyjątkową, autorską książkę dla dzieci, firmowe kubki jubileuszowe, aby po udanym dniu wypić herbatę z rodziną. – Symbolika rocznicowego upominku to wyraz wdzięczności za okazały trud i współtowarzyszenie przez te wszystkie lata, a zarazem zapowiedź i zaproszenie do kolejnego etapu, dalszej wspólnej podróży. Mam nadzieje, że teraz pojedziemy Expresem” – mówi prezes Wiśniowski, tym akcentem rozpoczynając obchody jubileuszowe.

Aktualności

wisniowski cash back

Promocja WIŚNIOWSKI CASHBACK – Dwa tygodnie do końca!

Jeszcze tylko do 15 lipca 2014 roku można skorzystać z wyjątkowej promocji WIŚNIOWSKI CASHBACK. Udział w akcji to świetna okazja do zakupu drzwi, bramy garażowej i ogrodzenia, które sprawią, że najbliższe otoczenie naszego domu zabłyśnie nowym szykiem i zachwyci spójnością formy. Do końca atrakcyjnej promocji zostało niewiele czasu, dlatego warto się spieszyć!.


30.06.2014 czytaj więcej »

Trwająca jeszcze dwa tygodnie promocja marki WIŚNIOWSKI jest doskonałą okazją do nabycia wysokiej jakości rozwiązań od polskiego, renomowanego producenta. Dzięki udziałowi w akcji WIŚNIOWSKI CASHBACK, możemy nie tylko zmienić oblicze swojej posesji, lecz także zaoszczędzić pieniądze – za zakup każdego z produktów promocyjnych do naszej kieszeni wróci 150 zł. Aby skorzystać z oferty, wystarczy wybrać jeden lub kilka wyrobów i zgłosić ich kupno drogą pocztową lub poprzez formularz, który jest dostępny na stronie internetowej: www.wisniowski.pl/cashback. Gratyfikacja za zakup zostanie przelana bezpośrednio na nasze konto. Termin przesyłania formularzy zgłoszeniowych za zakupy, datowane od 15 kwietnia do 15 lipca br., upływa 30 września br.

Wybór jest ogromny i uzależniony wyłącznie od naszych potrzeb. W ramach promocji można nabyć bramę segmentową UniPro, którą cechują: doskonałe właściwości termiczne, perfekcyjne, wykonanie i dbałość o detale, co zapewnia komfortowe użytkowanie oraz jakość wizualną. Drzwi zewnętrze aluminiowe Creo dają ogromną swobodę aranżacji wejścia do budynku, dlatego będą idealną propozycją dla osób, które cenią sobie nie tylko świetne parametry techniczne, lecz także modny styl. Bogactwo kolorów, niezliczona ilość kombinacji wzorów, aplikacji, tłoczeń, typu szklenia stwarza duże pole na indywidualne pomysły. Natomiast Brama przesuwna bądź dwuskrzydłowa to gwarancja bezpiecznej kontroli dostępu do rezydencji. Do wyboru mamy szeroką gamę wzorów.

Zapraszamy do wizyty w Punktach Sprzedaży WIŚNIOWSKI w całym kraju!

Regulamin promocji.

Aktualności

WIŚNIOWSKI Budowlaną Marką Roku 2014

WIŚNIOWSKI Budowlaną Marką Roku 2014

Firma WIŚNIOWSKI otrzymała zaszczytny tytuł Budowlanej Marki Roku 2014 w jubileuszowym Rankingu ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku. Wyróżnienie świadczy o wysokiej pozycji przedsiębiorstwa na rynku oraz potwierdza jakość oferowanych przez nie produktów, które cieszą się zaufaniem profesjonalnych wykonawców. Uroczysta Gala Budowlanej Marki Roku odbyła się 13 czerwca 2014 roku w Warszawie.


18.06.2014 czytaj więcej »

Marka WIŚNIOWSKI, ze względu na doskonałą jakość oferowanych produktów i najwyższe standardy obsługi, cieszy się od lat zaufaniem nie tylko indywidualnych klientów, lecz także profesjonalnych wykonawców prac budowlano-wykończeniowych. Świadczy o tym tytuł Budowlanej Marki Roku 2014, który firma otrzymała 13 czerwca br. podczas Uroczystej Gali, tuż przed 25. rocznicą swojej działalności. Wyróżnienie jest uhonorowaniem dokonań przedsiębiorstwa i jasno określa jego pozycję na rynku, jako lidera w swojej branży.

Firma WIŚNIOWSKI, oferująca wysokiej jakości bramy, systemy ogrodzeniowe i stolarkę otworową, nieustannie wyznacza nowe trendy. Wszystkie produkty marki wykonane są z najlepszych gatunkowo materiałów. Wyroby z logo WIŚNIOWSKI wyróżniają się nie tylko nadzwyczajną funkcjonalnością, lecz także nowoczesnym designem, co sprawia, że stanowią ukoronowanie każdej inwestycji.

Tytuł Budowlanej Marki Roku jest przyznawany na podstawie wyników ogólnopolskiej spersonalizowanej ankiety, badającej preferencje fachowców z branży budowlanej. Na jej podstawie wyłaniane są firmy, które cieszą się szczególną popularnością, prestiżem oraz największym zaufaniem profesjonalistów w danym segmencie rynku. Ranking ma charakter unikalny, niezależny i miarodajny, gdyż wykonawcy wskazują marki spontanicznie, bez jakichkolwiek podpowiedzi. Inicjatywa obchodzi w tym roku jubileusz – Budowlane Marki Roku zostały przyznane już po raz dziesiąty. Wyróżnienie to duży sukces dla nagrodzonej firmy, gdyż projekt stanowi jedno z największych i najważniejszych tego typu badań, które odbija się szerokim echem wśród opinii publicznej.

Aktualności

Andrzej Wiśniowski EY World Entrepreneur of the Year 2014

Andrzej Wiśniowski finalistą konkursu EY World Entrepreneur of the Year 2014

O sukcesie kraju i jego gospodarki decydują silne, rozpoznawalne firmy oraz wybitni przedsiębiorcy. Prawdziwym ambasadorem Polski jest Andrzej Wiśniowski, twórca i właściciel marki WIŚNIOWSKI, który reprezentował nasz kraj w prestiżowym finale EY World Entrepreneur of the Year 2014. Uroczysta Gala odbyła się 7 czerwca w ekskluzywnej dzielnicy księstwa Monako – Monte Carlo.


09.06.2014 czytaj więcej »

Andrzej Wiśniowski, twórca sukcesu marki WIŚNIOWSKI, to jeden z najbardziej cenionych polskich biznesmenów. W listopadzie ubiegłego roku, „w uznaniu za wyznaczanie od 20 lat trendów na rynku bram i ogrodzeń za granicą", otrzymał zaszczytny tytuł Przedsiębiorcy Roku 2013 w 11. polskiej edycji konkursu EY. Międzynarodowy finał EY World Entrepreneur of the Year 2014, skupiający laureatów z krajowych rozgrywek, odbył się 7 czerwca br. w Monte Carlo. Światowa stolica luksusu, słynąca m.in. z wyścigów Grand Prix Formuły 1, turnieju tenisowego Rolex Masters oraz wysmakowanych rezydencji, gościła elitę gospodarczą.

W ubiegłą sobotę, podczas Uroczystej Gali EY World Entrepreneur of the Year 2014 Andrzej Wiśniowski reprezentował nasz kraj, jako rodzimy lider w dziedzinie przedsiębiorczości. Przedsiębiorca znalazł się w gronie najwybitniejszych światowych biznesmanów z ponad 50 krajów świata. Andrzej Wiśniowski jako finalista podczas ceremonii wręczenia nagród został włączony do Galerii Sław światowej przedsiębiorczości. - Jestem bardzo dumny, że mogłem reprezentować Polskę w tym prestiżowym wydarzeniu, w momencie, kiedy obchodzimy 25 rocznicę przemian gospodarczych i ustrojowych w Polsce, które pozwoliły na wolną przedsiębiorczość. Moja firma to dziecko tych przemian. W tym roku obchodzimy 25-lecie jej założenia- mówi Andrzej Wiśniowski.

Działająca od 1989 roku firma WIŚNIOWSKI opiera się wyłącznie na polskim kapitale. Andrzej Wiśniowski założył ją od podstaw. Efektywnie budował renomę i prestiż przedsiębiorstwa, aby dziś zatrudniać ponad 1100 osób i z powodzeniem konkurować na skalę światową. Aż 25% przychodów firmy pochodzi ze sprzedaży na międzynarodowych rynkach. Spółka zdobyła zaufanie klientów na całym świecie, nieustannie się rozwija, wyznaczając nowe trendy na rynku oraz poszerzając ofertę o innowacyjne rozwiązania. WIŚNIOWSKI od 25 lat zajmuje się produkcją wysokiej klasy bram garażowych i przemysłowych, systemów ogrodzeniowych, stolarki stalowej i aluminiowej, które stanowią ukoronowanie każdej inwestycji.

World Entrepreneur of the Year jest organizowany przez EY jako międzynarodowy finał krajowych konkursów „Przedsiębiorca Roku" w ponad 50 państwach świata. Inicjatywa promuje liderów przedsiębiorczości. Ze względu na swą rangę jest powszechnie nazywana Światowymi Oskarami Biznesu. Wręczenie nagród było ukoronowaniem pięciodniowego pobytu, podczas którego finaliści mieli okazje wziąć udział w warsztatach, panelach dyskusyjnych, wykładach plenarnych, w których uczestniczyli m.in. sir Alex Ferguson – menedżer Manchesteru United, Muhammad Yunus – założyciel Grameen Bank, który otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla w 2006 r., Martha Stewart – twórca Martha Stewart Living Omnimedia, Eric Wahl – autor bestsellerów, przedsiębiorca i uznany międzynarodowy artysta oraz Hamdi Ulukaya – założyciel i dyrektor generalny Chobani Inc, zwycięzca ubiegłorocznej edycji World Entrepreneur of the Year.

Aktualności

malowanie strukturalne silk

Malowanie w strukturze SILK

Piękny, trwały kolor oraz długowieczność – oto marzenie każdego, kto montuje bramę garażową. Firma WIŚNIOWSKI stosuje różne metody uzyskiwania trwałych i estetycznych powierzchni, jedną z nich jest malowanie strukturalne.


22.05.2014 czytaj więcej »

Technologia malowania strukturalnego tworzy wysokiej jakości powłokę, nadając powierzchniom subtelną, drobnoziarnistą strukturę. Zabieg ten znacznie podnosi walory estetyczne bram. Malowaniu na dowolny kolor RAL  poddawane będą panele o strukturze Silkline, co pozwala na uzyskanie perfekcyjnej powierzchni.

Opcja malowania w strukturze Silk obejmuje garażowe bramy segmentowe PRIME, UniPro oraz bramy przemysłowe MakroPro INVEST, MakroPro i MakroPro 100, z przetłoczeniami: (N) przetłoczenia niskie, (W) przetłoczenia wysokie, (G) panel gładki, (V) przetłoczenia kształtne. Powłoka jest odporna na wilgoć oraz środowisko o odczynie umiarkowanie kwaśnym i alkalicznym. Bardzo dobrze chroni płaszcz bramy przed działaniem czynników atmosferycznych i jest łatwa do utrzymania w czystości.

Aktualności

WIŚNIOWSKI w telewizyjnej kampanii sponsorskiej

z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu telewizyjnej kampanii sponsorskiej marki WIŚNIOWSKI. Billboardy sponsorskie można zobaczyć w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych oraz kanałach tematycznych.


08.05.2014 czytaj więcej »

Celem kampanii jest wzmocnienie świadomości marki WIŚNIOWSKI, jako uznanego producenta wysokiej klasy bram, drzwi i systemów ogrodzeniowych oraz zapoznanie konsumentów
z najnowszą kolekcją w ofercie firmy – niezwykle estetycznym pakietem produktów połączonych jedną, spójną linią stylistyczną.

Ośmiosekundowa animacja składa się z trzech ujęć przedstawiających „drogę powrotną do domu”. Pierwszym ujęciem jest widok przed bramą wjazdową. Po jej otwarciu zza bramy wyłania się dom
z garażem. Kamera dyskretnie podąża za smugą świetlną w stronę kolejnych produktów: bramy garażowej oraz drzwi wejściowych. Spot oddaje ideę powiązania różnych produktów jednym designem, dzięki czemu nie ma mowy o przypadkowości czy braku harmonii kompletu, a dopełniające się wzajemnie drzwi, bramy i ogrodzenia w elegancki, naturalny sposób podkreślają atrakcyjny wygląd posesji.

Bilboard sponsorski zadebiutował w telewizji 4 maja. Pojawi się zarówno na antenie kanałów ogólnopolskich (TVP,TVN, Polsat) jak i tematycznych (m.in.: Discovery Channel, AXN, Animal Planet). Emisja zaplanowana jest do 8 czerwca b.r.
Kampania ma również swoje odzwierciedlenie w prasie, w majowych wydaniach magazynów branżowych.

Dla potrzeb kampanii powstał również spot 15 sekundowy, który można zobaczyć na YouTube, na oficjalnym kanale marki WIŚNIOWSKI.

Aktualności

Złoty medal MTP dla bramy Connect

Złoty medal MTP dla bramy uchylnej Connect oraz nagroda za najlepsze stoisko dla firmy WIŚNIOWSKI.


12.03.2014 czytaj więcej »

Złoty medal MTP dla bramy uchylnej Connect oraz nagroda Acanthus Aureulus za najlepsze stoisko dla firmy WIŚNIOWSKI – tak można podsumować pierwszy dzień trwania Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2014. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

                Aktualności

Nowa gwiazda stolarki na targach BUDMA 2014!

W dniach 11-14 marca 2014 roku, na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu, swoją ofertę zaprezentuje blisko 1000 firm z branży budowlanej. Zwiedzający będą mogli także zapoznać się z rozwiązaniami nagrodzonymi Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wśród najlepszych produktów wyróżnionych tą prestiżową nagrodą jest garażowa brama uchylna Connect marki WIŚNIOWSKI.


07.02.2014 czytaj więcej »

Targi BUDMA to uznane wydarzenie skupiające czołowych przedstawicieli branży budowlanej. Bogata oferta wystawców z kilkudziesięciu krajów świata sprawia, że kolejne odsłony imprezy cieszą się dużym zainteresowaniem zwiedzających. W czasie targów będą oni mieli okazję do odwiedzenia ekspozycji firmy WIŚNIOWSKI, wiodącego producenta bram garażowych, przemysłowych oraz systemów ogrodzeniowych i stolarki otworowej. Swoje rozwiązania WIŚNIOWSKI zaprezentuje na stoisku o powierzchni 300 m2. –Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA to wydarzenie, na którym nie może zabraknąć żadnego liczącego się przedsiębiorstwa z sektora budowlanego – mówi Katarzyna Świderska, Dyrektor Marketingu firmy WIŚNIOWSKI – W czasie tegorocznej odsłony targów z dumą będziemy prezentować nasz produkt, nową gwiazdę stolarki, czyli garażową bramę uchylną Connect, która zdobyła Złoty Medal MTP i ma szansę na kolejne wyróżnienie – Złoty Medal MTP - Wybór Konsumentów – dodaje Katarzyna Świderska.

Złoty Medal MTP to prestiżowa i ceniona na polskim rynku nagroda, przyznawana innowacyjnym produktom najwyższej jakości. Wyróżnienie wręczane jest przez grono wybitnych specjalistów, reprezentujących różne środowiska sektora budownictwa. Od początku 2012 roku, na najlepszych zdaniem wyrób głosują również konsumenci. Swoje głosy można oddawać przez Internet oraz podczas targów, w specjalnie wyznaczonych strefach.

Brama uchylna Connect znana jest odbiorcom z jesiennej akcji promocyjnej marki WIŚNIOWSKI. Nowoczesny produkt charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością i dużymi walorami estetycznymi. Solidna konstrukcja, atrakcyjny wygląd i możliwość dostosowania do różnych warunków montażu powoduje, że jest to rozwiązanie spełniające wymagania rynku.

Zapraszamy do wizyty na targach i do głosowania na najlepszy produkt!

Aktualności

WIŚNIOWSKI na targach Perimeter Protection

Fotorelacja z międzynarodowych targów Perimeter Protection w Norynberdze.


17.01.2014 czytaj więcej »

  perimeter protection wisniowski   perimeter protection wisniowski   perimeter protection wisniowski   perimeter protection wisniowski   perimeter protection wisniowski   perimeter protection wisniowski   perimeter protection wisniowski

Aktualności

balustrady WIŚNIOWSKI

Balustrady WIŚNIOWSKI – balkon z charakterem

Balustrada balkonowa nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale ma wpływ na estetykę budynku. Balustrady marki WIŚNIOWSKI spełniają obie funkcje.


16.01.2014 czytaj więcej »

Rynek nieustannie inspiruje producentów do wychodzenia naprzeciw potrzebom Klientów. Siłą napędową, również w branży budowlanej, są często trendy, które coraz bardziej zmierzają w stronę harmonijnego zagospodarowania przestrzeni wokół naszych domów.

Producent bram i ogrodzeń WIŚNIOWSKI rozszerzył ofertę ogrodzeń posesyjnych o systemowe balustrady balkonowe, dostępne w dwóch różnych wariantach wykonania. Pod względem stylistycznym propozycja marki WIŚNIOWSKI nawiązuje do najbardziej popularnych wzorów ogrodzeń, będących w portfolio firmy. Klienci mają szeroki wybór, łącznie jest t o ponad 3 5 wzorów, w standardzie ocynkowanych ogniowo i malowanych proszkowo. Oferowane przez firmę WI ŚNIOWSKI balustrady cechuje również niezwykła łatwość montażu: składają się one z modułów, które podczas instalacji po prostu łączy się w całość.

Balustrada we wzorze identycznym z ogrodzeniem stanie się dopełnieniem całości tworząc harmonijne połączenie budynku i jego otoczenia.

Atrakcyjność balustrad dodatkowo podnosi zastosowanie w procesie produkcji, podobnie jak przy ogrodzeniach, metody łączącej cynkowanie ogniowe z malowaniem proszkowym w Systemie DUPLEX – niezawodnej ochrony antykorozyjnej.

Aktualności

Andrzej Wiśniowski Przedsiębiorcą Roku 2013!

Andrzej Wiśniowski, założyciel i właściciel marki WIŚNIOWSKI, zdobył prestiżowy tytuł Przedsiębiorcy Roku 2013. Zwycięzca 11. polskiej edycji konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku okazał się również bezkonkurencyjny w kategorii Produkcja.


25.11.2013 czytaj więcej »

W tegorocznej odsłonie konkursu EY Przedsiębiorca Roku o zwycięstwo walczyło 11 finalistów. Podczas uroczystej Gali, dwie statuetki – dla Przedsiębiorcy Roku 2013 i zwycięzcy w kategorii Produkcja odebrał Andrzej Wiśniowski – Produkty marki WIŚNIOWSKI to ukoronowanie każdej inwestycji, a dzisiejsza nagroda to ukoronowanie mojej 25-letniej pracy. Bardzo serdecznie dziękuję, a wszystkim przedsiębiorcom życzę, żeby zrealizowali swoje cele. Chciałbym także podziękować swojej rodzinie, naszym Klientom i moim Pracownikom – mówił twórca sukcesu marki WIŚNIOWSKI odbierając nagrodę.

Nagroda dla Przedsiębiorcy Roku 2013 została przyznana przez jury konkursu „w uznaniu za wyznaczanie od 20 lat trendów na rynku bram i ogrodzeń za granicą". – Ta nagroda to nie tylko  ukoronowanie naszego, 25-letniego już działania, ale także swoisty certyfikat dla mojej firmy. Dalej będziemy kontynuować inwestycje, rozwój przedsiębiorstwa i realizację celów, które sobie postawiliśmy – powiedział Andrzej Wiśniowski. Zbudowana przez niego od podstaw i w całości oparta na polskim kapitale firma WIŚNIOWSKI zajmuje się produkcją bram garażowych, przemysłowych, systemów ogrodzeniowych oraz stolarki stalowej i aluminiowej. Zatrudniające dziś ponad 1100 osób przedsiębiorstwo nieustannie się rozwija i z powodzeniem konkuruje z europejskimi potentatami branży. Wysokiej jakości wyroby marki WIŚNIOWSKI stanowią ukoronowanie każdej inwestycji.

W 2014 roku Andrzej Wiśniowski będzie reprezentował Polskę podczas światowego finału EY World Entrepreneur of the Year w Monte Carlo, podczas którego rywalizować będą wszyscy zwycięzcy lokalnych edycji konkursu z ponad 50 krajów świata.

Organizowany przez Ernst & Young konkurs „Przedsiębiorca Roku" to międzynarodowa inicjatywa promująca liderów przedsiębiorczości. Niezależna Kapituła pod przewodnictwem Jana Krzysztofa Bieleckiego podejmuje decyzję o wyborze Przedsiębiorcy Roku w oparciu o merytoryczne kryteria, takie jak: przedsiębiorczość, strategia, innowacyjność czy działalność międzynarodowa. Finał tegorocznej edycji konkursu, połączony z uroczystą Galą odbył się 23 listopada 2013 roku w budynku Wola Center w Warszawie.

Relacja z wręczenia nagrody EY Przedsiębiorca Roku 2013

Aktualności

WIŚNIOWSKI na targach BATIMAT 2013 - fotorelacja

Zapraszamy na fotorelację z miedzynarodowych targów BATIMAT w Paryżu.


13.11.2013 czytaj więcej »

                                       

Aktualności

Wirtualny spacer po kompleksie WIŚNIOWSKI

Uruchomiliśmy wirtualny spacer po kompleksie biurowo-produkcyjnym firmy.


05.11.2013 czytaj więcej »

Na stronie internetowej firmy WIŚNIOWSKI można zapoznać się z przejrzystą prezentacją produktów oraz odnaleźć najbliższego, względem swojego miejsca zamieszkania, dystrybutora. Od teraz portal daje także możliwość odbycia wirtualnej wycieczki po, leżącym w Wielogłowach (woj. małopolskie), terenie przedsiębiorstwa.

Zakładkę umożliwiającą tzw. wirtualny spacer, można znaleźć pod adresem www.wisniowski.pl. „Spacer” składa się z 36 wysokiej jakości fotografii. Dzięki połączeniu zdjęć wykonanych za pomocą specjalnego szerokokątnego obiektywu oglądający ma możliwość zobaczenia wszystkiego, co było przed, za i pod aparatem. Wygodny interfejs pozwala na swobodny ruch kamery oraz samodzielne wybieranie kolejności zwiedzania.

Od zawsze jesteśmy otwarci na naszych klientów. Dlatego chcemy dać im możliwość zobaczenia, przynajmniej wirtualnie, miejsca, w którym zaprojektowano i wyprodukowano ich bramę czy ogrodzenie – tłumaczy Maciej Nowak, z Działu Marketingu firmy WIŚNIOWSKI.

Podczas wycieczki można m. in.: zobaczyć malownicze okolice kompleksu, podziwiać nowoczesną architekturę budynku administracyjnego firmy WIŚNIOWSKI, a przede wszystkim porównać produkty zainstalowane w przestrzennych halach ekspozycyjnych.

Interaktywna zakładka stanowi również unikatową okazję do odwiedzenia liczącego ok. 100 metrów długości przeszklonego przejścia, które przebiega nad drogą krajową nr 75 (łączącej Nowy Sącz z Krakowem). Konstrukcja łączy budynki firmy WIŚNIOWSKI usytuowane po dwóch stronach drogi. 

Zapraszamy do zwiedzania!

Aktualności

Andrzej Wiśniowski finalistą konkursu „Przedsiębiorca Roku"

Firma WIŚNIOWSKI to wiodący producent bram, ogrodzeń oraz stolarki stalowej i aluminiowej, skutecznie konkurujący na wymagających rynkach Europy Zachodniej. Rynkowy sukces firmy nie byłby możliwy bez jej założyciela i właściciela – Andrzeja Wiśniowskiego, który został finalistą 11. edycji prestiżowego konkursu „Przedsiębiorca Roku".


28.10.2013 czytaj więcej »

Obecność w gronie finalistów konkursu to nie tylko duży prestiż, ale także potwierdzenie wizjonerstwa, przedsiębiorczości i niezwykłych umiejętności menedżerskich Andrzeja Wiśniowskiego. Swoją działalność, właściciel marki WIŚNIOWSKI rozpoczynał w 1989 roku Dziś, prowadzona przez niego firma to prawdziwy potentat na rynku, zatrudniający ponad 1100 pracowników. WIŚNIOWSKI jest najbardziej rozpoznawalną w Polsce marką w kategorii bram i ogrodzeń.

Podstawami przewagi rynkowej firmy WIŚNIOWSKI są: technologiczne zaawansowanie produkcji, innowacyjność, śmiały design i wizja rozwoju wybiegająca na lata do przodu. Andrzej Wiśniowski, jako twórca marki odegrał kluczową rolę w rozwoju przedsiębiorstwa. Obecna pozycja firmy jest efektem zaangażowania jej właściciela, jego zdolności przywódczych, a także umiejętności wyzwalania kreatywnego potencjału pracowników. Jako finalista konkursu „Przedsiębiorca Roku", Andrzej Wiśniowski znalazł się w prestiżowym gronie i stał się członkiem międzynarodowej społeczności ponad 10 000 wybitnych przedsiębiorców. Otrzymał również zaproszenie do elitarnej, globalnej platformy EOY Winners Network.

Organizowany przez Ernst & Young konkurs „Przedsiębiorca Roku" to międzynarodowa inicjatywa promująca liderów przedsiębiorczości. Niezależna Kapituła pod przewodnictwem Jana Krzysztofa Bieleckiego podejmuje decyzję o wyborze Przedsiębiorcy Roku  w oparciu o merytoryczne kryteria, takie jak: przedsiębiorczość, strategia, innowacyjność czy działalność międzynarodowa. Finał , połączony z uroczystą Galą odbędzie się 23 listopada 2013. 

Aktualności

WIŚNIOWSKI na targach MADE expo 2013 - fotorelacja

Fotorelacja z pierwszych dni międzynarodowych targów budowlanych MADE expo w Mediolanie.


04.10.2013 czytaj więcej »

                                                     

Aktualności

WIŚNIOWSKI zaprezentuje swoją ofertę na targach BATIMAT 2013

Za sprawą organizacji międzynarodowych targów BATIMAT, Paryż po raz kolejny stanie się stolicą światowego budownictwa. Tegoroczna odsłona imprezy, skupiającej czołowych przedstawicieli branży, odbędzie się w dniach 4-8 listopada. W wydarzeniu weźmie udział firma WIŚNIOWSKI, wiodący producent bram garażowych i przemysłowych, systemów ogrodzeniowych i stolarki otworowej.


27.09.2013 czytaj więcej »

Międzynarodowe targi BATIMAT to prestiżowa impreza o długoletniej tradycji, organizowana już od 1959 roku. Podczas odbywającego się co 2 lata wydarzenia prezentowane są najnowsze dokonania branży, m.in. w zakresie systemów budowlanych, wyposażenia i dekoracji wnętrz, materiałów i narzędzi oraz stolarki budowlanej. Udział w targach stanowi duży impuls do działania dla producentów wprowadzających innowacyjne rozwiązania.

Wiodąca tematyka targów BATIMAT 2013 to stojące przed branżą budowlaną wyzwania dotyczące efektywności energetycznej i niskiego poboru energii. Prowadzone dyskusje poświęcone będą również dostępności i komfortowi budynków, duży nacisk zostanie także położony na technologiczny wymiar budownictwa.

Podczas tegorocznej odsłony imprezy, swoją bogatą ofertę zaprezentuje firma WIŚNIOWSKI. – Przez pięć dni paryskie targi BATIMAT stają się prawdziwym centrum światowego budownictwa, dlatego też nie może nas zabraknąć na tak prestiżowym wydarzeniu – mówi Katarzyna Świderska, Dyrektor Marketingu firmy WIŚNIOWSKI – Produkty marki WIŚNIOWSKI są wytwarzane w oparciu o wykorzystanie nowoczesnych technologii i charakteryzują się najwyższym poziomem jakości, dzięki czemu możemy skutecznie konkurować na międzynarodowym rynku. Udział w targach BATIMAT to znakomita okazja do zaprezentowania swojej oferty oraz wymiany wzajemnych doświadczeń – dodaje. Podczas targów produkty WIŚNIOWSKI będzie można znaleźć na stoisku 6K151.

Zapraszamy do wizyty na targach i odwiedzenia stoiska firmy WIŚNIOWSKI!

Aktualności

WIŚNIOWSKI Liderem Rynku Stolarki 2013

Firma Wiśniowski niezmiennie utrzymuje czołową pozycję na rynku bram garażowych i systemów ogrodzeniowych. Potwierdzeniem rozpoznawalności marki i wysokiej jakości oferowanych przez nią rozwiązań jest przyznany firmie, tytuł Lidera Rynku Stolarki 2013 w kategorii bramy.


20.09.2013 czytaj więcej »

Nagroda dla firmy Wiśniowski została wręczona podczas Gali Stolarki Budowlanej, która odbyła się 10 września 2013 roku w warszawskiej hali EXPO XXI. Tytuł Lidera Rynku Stolarki 2013 stanowi odzwierciedlenie wyborów dokonywanych przez klientów i świadczy o dużym zainteresowaniu, jakim cieszą się wśród nich rozwiązania marki WIŚNIOWSKI.

Wyróżnienie Lidera Rynku Stolarki przyznawane jest na podstawie badań realizowanych przez Centrum Analiz Branżowych. W badaniach brane są pod uwagę m.in. przychody ze sprzedaży, rozpoznawalność marki, jakość produktów i obsługi klienta.

- Tytuł Lidera Rynku Stolarki 2013 jest potwierdzeniem zaufania, jakim cieszą się wśród odbiorców nasze produkty - mówi Wiesław Pióro reprezentujący firmę WIŚNIOWSKI na Gali Stolarki Budowlanej - Niezmiennie stawiamy na wysoką jakość i profesjonalizm działania. Nagrodą, którą zdobyliśmy już po raz drugi z rzędu, to kolejny dowód na to, że firma WIŚNIOWSKI jest zdecydowanym liderem rynku w segmencie bram - dodaje Wiesław Pióro.

W tym roku firma Wiśniowski została również nagrodzona tytułem „Złota Budowlana Marka Roku 2013", a Andrzej Wiśniowski - założyciel i właściciel przedsiębiorstwa - otrzymał nagrodę Orła Polskiej Stolarki w kategorii „Osobowość Roku 2012 Branży Stolarki Budowlanej". Statuetkę przyznano podczas uroczystej Gali IV Kongresu Stolarki Polskiej.

Aktualności

WIŚNIOWSKI na targach MADE expo 2013

Odbywające się w Mediolanie międzynarodowe targi MADE expo to jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń dedykowanych sektorowi budowlanemu. Wysoka ranga imprezy powoduje, że pojawiają się na niej czołowi przedstawiciele branży. Podczas tegorocznej edycji MADE expo swoją bogatą ofertę produktową zaprezentuje także firma Wiśniowski.


05.09.2013 czytaj więcej »

Międzynarodowe targi MADE expo to wydarzenie skierowane do architektów, inwestorów, wykonawców, producentów, dystrybutorów i użytkowników wyrobów budowlanych. Organizowana we Włoszech impreza stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnego, światowego rynku budownictwa. W tym roku rozwiązania z zakresu budownictwa pokazane zostaną na 6 specjalnych wystawach dotyczących m.in. wykończenia wnętrz, konstrukcji budowlanych, okien i fasad oraz krajobrazu miejskiego.

Na imprezie, na której zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania budowlane, nie może zabraknąć firmy WIŚNIOWSKI, oferującej bramy garażowe i przemysłowe, ogrodzenia oraz stolarkę stalową i aluminiową. Obecność na tego typu wydarzeniu związana jest ze stale rosnącym zainteresowaniem produktami marki WIŚNIOWSKI, także ze strony zagranicznych kontrahentów. Wyroby polskiego producenta spełniają najwyższe standardy jakości i wykorzystują zaawansowane technologicznie rozwiązania. Swoją ofertę podczas targów MADE expo WIŚNIOWSKI zaprezentuje na stoisku Q09-R10, w pawilonie 4.

Tegoroczna edycja targów MADE expo odbędzie się w dniach 2-5 października. – Oprócz możliwości pokazania swojej oferty, udział w mediolańskim wydarzeniu to także znakomita okazja do wymiany wzajemnych doświadczeń, nieformalnych spotkań i nawiązania ciekawych kontaktów handlowych – mówi Katarzyna Świderska, Dyrektor Marketingu firmy WIŚNIOWSKI. 

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska!

Nowości

Nowe systemy przeładunkowe w ofercie WIŚNIOWSKI

W ofercie firmy WIŚNIOWSKI, producenta bram, drzwi i ogrodzeń pojawiły się nowe rozwiązania z zakresu techniki przeładunku.


27.06.2013 czytaj więcej »

Systemy przeładunkowe stanowią ważny element infrastruktury centrów logistycznych

i magazynowych. Wpływają one na usprawnienie działania pracy  zaplecza, w którym realizowany jest proces przeładunku towarów. Wynika to z wymagań i przepisów, które mają na celu zapewnienie pracownikom bezpieczną i jak najmniej uciążliwą pracę, a także ochronę samego obiektu oraz towarów.

Kompletne stanowisko oferowane przez firmę WIŚNIOWSKI spełnia wszystkie normy dotyczące zarówno bezpieczeństwa jak i eksploatacji. Zostały one zaprojektowane również z myślą o designie. Charakteryzują się wysoką estetyką co podnosi walory całego obiektu.

Nowy system przeładunkowy WIŚNIOWSKI to: bramy, pomosty, uszczelnienia oraz wyposażenie dodatkowe w postaci naprowadzaczy i odbojników. Wszystkie elementy tworzone są w oparciu o najwyższą jakość materiałów oraz najnowocześniejsze technologie.

Bramy

Stalowe bramy segmentowe MakroPro to gwarancja najwyższej jakości i niezawodnego działania.

Elementy konstrukcyjne bramy wykonywane są ze stali ocynkowanej (prowadnice, elementy łączące) lub z blachy stalowej ocynkowanej i powlekanej farbami poliestrowymi (panele). Skrzydło zbudowane jest z segmentów o grubości 40 mm.

Gwarancją długotrwałego użytkowania jest wysokiej jakości panel dostępny w kilku wersjach: segment stalowy pełny, segment stalowy z okienkami, segment aluminiowy przeszklony, panel aluminiowy przeszklony VISUAL.

W segmentach zastosowano specjalny system wielowarstwowego zaginania blachy, który zapewnia stabilne mocowanie zawiasów. 

To jednocześnie najbogatsza oferta wzorów i kolorów w segmencie bram o przeznaczeniu przemysłowym

Pomosty

W zależności od wymagań obiektu WIŚNIOWSKI oferuje dwa typy pomostów: z kalpą z opuszczanym językiem oraz z językiem wysuwanym teleskopowo. Pomosty te spełniają idealnie swoje przeznaczenie niwelowania poziomu między miejscem rozładunku, a skrzynią przeładunkową samochodu dostawczego, bez względu na gabaryty samochodu.

- PowerRamp 232 M- elektrohydrauliczny pomost przeładunkowy z klapą z opuszczanym językiem.

Zaletą PowerRamp 232 M jest unikalne rozwiązanie w postaci centralnie umieszczonego siłownika. Dzięki temu rampa może podążać za przechyłami pojazdu do 10% szerokości platformy, co pozwala jej idealnie dopasowywać się do poziomu samochodu dostawczego.

- PowerRamp 233 NG - elektrohydrauliczny pomost przeładunkowy z klapą wysuwaną do przodu (teleskopowo). Podobnie jak w przypadku rampy z opuszczaną klapą PowerRamp 233 NG posiada centralnie zamieszczony napęd, co pozwala rampie elastycznie dostosować się do ruchomego podłoża.

Dodatkowo wysuwana klapa daje możliwość przeładunku towarów poniżej poziomu rampy co daje większe możliwości obsługi różnych rodzajów samochodów dostawczych.

Kołnierze uszczelniające

Kołnierze uszczelniające oferowane przez firmę WIŚNIOWSKI to doskonałe rozwiązania cechujące się trwałością i dobrymi właściwościami użytkowymi. Pozwalają one ograniczyć zużycie energii oraz zapewniają zabezpieczenie dla przeładowywanych towarów a także zwiększają komfort pracy dla personelu.

Dzięki zastosowaniu wytrzymałych materiałów charakteryzują się dużą odpornością na promieniowanie UV a także wysokie i niskie temperatury. Trwale zachowują estetyczny wygląd, a poszczególne elementy nie odkształcają się.

Naprowadzacze i odbojniki

Bezpieczne i precyzyjne dokowanie pojazdu ciężarowego w miejscu jest zapewniony dzięki naprowadzaczom kół oraz odbojników, które stanowią zabezpieczenie zarówno dla samochodu jak i stacji przeładunkowej.

Wszystkie wymienione elementy to sprawniejsza praca, co w efekcie przekłada się na oszczędności czasu i pieniędzy.

Więcej na: Systemy Przeładunkowe WIŚNIOWSKI

Aktualności

Wiśniowski na IV Kongresie Stolarki Polskiej

W dniach 16 i 17 maja w Bronisławowie odbyła się IV edycja Kongresu Stolarki Polskiej. W spotkaniu uczestniczyło ponad dwustu gości - przedstawicieli producentów stolarki otworowej. Jednym z partnerów wydarzenia była firma WIŚNIOWSKI.


20.05.2013 czytaj więcej »

Już po raz czwarty Kongres zgromadził przedstawicieli wielu firm związanych ze stolarką otworową przedstawicieli władz lokalnych, samorządowych i wojewódzkich, licznych dziennikarzy polskich i zagranicznych. Wspólnie starano się podsumować cały rok w branży, ale także wyznaczyć kolejne cele do zrealizowania. Motywem przewodnim Kongresu była eksportowa działalność polskich firm.

Tegoroczny Kongres został podzielony na trzy bloki tematyczne, w trakcie których poruszano kwestie szans, polskich producentów na rynkach zagranicznych, koncepcje działań eksportowych oraz co zmieni się w stolarce polskiej po wejściu w życie zmian legislacyjnych, które nastąpią 1 lipca 2013.

Jednym z uczestników pierwszego panelu dyskusyjnego był największy polski producent bram i systemów ogrodzeniowych Andrzej Wiśniowski, laureat nagrody Orły Polskiej Stolarki w kategorii „Osobowość Roku1012”.

Ogłoszenie wyników plebiscytu, w którym brali udział również internauci, było punktem kulminacyjnym programu Kongresu. Nagrodę w imieniu Andrzeja Wiśniowskiego odebrała Katarzyna Świderska Dyrektor Marketingu w firmie WIŚNIWOSKI.

Pani Katarzyna Świderska była również uczestnikiem drugiego panelu dyskusyjnego, w trakcie którego przedstawiciele firm debatowali o obecnej sytuacji eksportowej swoich przedsiębiorstw, ale również o planach na przyszłość:  – Na dzień dzisiejszy eksport stanowi 38% naszej sprzedaży. W 2017 roku to na nim będziemy budować swoją strategie sprzedaży, opierając się  na wiedzy specjalistów w tej dziedzinie - komentowała Katarzyna Świderska.

Drugi dzień Kongresu upływał pod znakiem zmian legislacyjnych o fundamentalnym znaczeniu dla branży: Deklaracji Właściwości Użytkowych oraz dyrektywy unijnej w sprawie energetycznej charakterystyki budynków. Zaproszeni paneliści rozważali konsekwencje tych zmian, opracowywali potencjalne scenariusze dla rynku stolarki w Polsce po zmianach prawnych.

Tegoroczny Kongres można podsumować jako bardzo merytoryczną debatę, która pozwoliła nie tylko wyartykułować pewne problemy obecne w branży, ale przede wszystkim pokazał pełny obraz obecnej sytuacji rynku stolarki otworowej. 

Aktualności

WIŚNIOWSKI sponsorem IV edycji Kongresu Stolarki Polskiej

już niedługo, w ramach IV Kongresu Stolarki Polskiej, który odbędzie w dniach 16-17 maja 2013 roku, w Hotelu Magellan*** Spa & Business spotkają się czołowi reprezentanci branży stolarki budowlanej, osobistości ze świata nauki i biznesu oraz przedstawiciele mediów. Jednym ze sponsorów Kongresu jest firma WIŚNIOWSKI.


08.05.2013 czytaj więcej »

Podczas Kongresu, organizowanego przez Związek Polskie Okna i Drzwi, omawiane będą najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem branży stolarki budowlanej. Motywem przewodnim tegorocznej odsłony wydarzenia, odbywającego się pod hasłem „Branża bez ograniczeń” jest eksport i łączące się z nim zagadnienia: inwestowanie za granicą, innowacyjność w zarządzaniu przedsiębiorstwem oraz dostosowywanie się do wymagań rynków zagranicznych.

Niewątpliwym atutem Kongresu Stolarki Polskiej jest wysoki poziom merytoryczny, który pomagają wypracować partnerzy wydarzenia – firmy i instytucje o ugruntowanej pozycji na rynku, posiadające duże doświadczenie i mogące się nim podzielić z innymi.  Renoma, jaką cieszy się Kongres sprawia, że zapadające na nim decyzje mają istotny wpływ na funkcjonowanie całej branży.

W ramach czwartej edycji Kongresu Stolarki Polskiej, oprócz kilku sprawdzonych rozwiązań, wprowadzonych zostanie również sporo nowości. Nowy punkt w programie wydarzenia stanowi uroczysta Gala, podczas której wręczone zostaną prestiżowe nagrody branżowe - Orły Stolarki Polskiej.

Szczegółowe informacje na temat Kongresu i program merytoryczny znajdują się na stronie: www.kongres-stolarki.pl

Nagrody

Spółka WIŚNIOWSKI uhonorowana tytułem „Filarów Polskiej Gospodarki 2012”

Spółka WIŚNIOWSKI została uhonorowana tytułem Filarów Polskiej Gospodarki w VIII edycji rankingu organizowanego przez Puls Biznesu i firmę badawczą Millward Brown SMG/KRC.


25.04.2013 czytaj więcej »

Filary Polskiej Gospodarki to ranking, w którym zwycięzcy wskazywani są przez lokalne władze. Nominowani do konkursu, to firmy utożsamiające się z regionem, mające znaczący wpływ na rozwój regionu, w którym prowadzą swoją działalność. Oceniani są pod względem zapewniania miejsc pracy dla lokalnej społeczności, umożliwiania rozwoju przedsiębiorczości oraz samej społeczności.

WIŚNIOWSKI- potentat produkcji bram i ogrodzeń zatrudnia dziś ponad tysiąc sto pracowników, będąc jednym z największych pracodawców w regionie. Firma nie tylko tworzy i utrzymuje nowe miejsca pracy, dba o rozwój zawodowy swoich pracowników, stwarza warunki do efektywnej pracy. Od lat wspiera lokalne inicjatywy kulturalne, aktywnie uczestniczy w wydarzeniach sportowych, charytatywnych i społecznych w regionie. Współpracuje z Dystrybutorami w całym kraju, dbając o utrzymanie relacji na najwyższym poziomie. Dowodem na to są m.in. Korony Wiśniowskiego, którymi honoruje świetne osiągnięcia sprzedażowe Partnerów Hadlowych oraz wysoki poziom współpracy.

Uroczysta gala Filarów Polskiej Gospodarki odbyła się 25 kwietnia w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Mangha w Krakowie. Nagrodę przyznaną Spółce WIŚNIOWSKI odebrała Prezes Zarządu Krystyna Baran.

Aktualności

WIŚNIOWSKI na targach budowlanych w Brnie

Miedzy 23 a 27 kwietnia firma WIŚNIOWSKI uczestniczy w jednym z największych wydarzeń w branży budowlanej w Europie Środkowo-Wschodniej. Na międzynarodowych targach IBF w Brnie obok bram, drzwi i systemów ogrodzeniowych producent prezentuje najnowsze wzory ogrodzenia. Stoisko znowu zaskoczyło elegancją, produkty - jakością.


25.04.2013 czytaj więcej »

Wyspowy układ stoiska pozwolił na swobodną prezentacje sztampowych produktów producenta wśród których znalazły się bramy garażowe UniPro, bramy roletowe, bramy MakroPro Invest oraz systemy ogrodzeń posesyjnych i paneli kratowych.

Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły dwa nowe wzory ogrodzeń, które zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami wzornictwa użytkowego.

Zamknięta konstrukcja wypełniona jest blachą perforowaną w czterech wersjach. Różne rodzaje perforacji stanowią niebanalny element dekoracyjny, a dodatkowym atutem jest możliwość połączenia dwóch kolorów w jednym elemencie ogrodzenia. Dzięki temu otoczenie domu może zyskać całkiem nowy niepowtarzalny charakter.

WIŚNIOWSKI to jeden z ośmiuset wystawców, którzy wystawiają się w Brnie. To kolejne Targi międzynarodowe, na których producent prezentuje najnowszą ofertę, ale także odświeżony we wrześniu 2012  wizerunek.

Galeria:

WIŚNIOWSKI - Targi IBF Brno 2013 WIŚNIOWSKI - Targi IBF Brno 2013 WIŚNIOWSKI - Targi IBF Brno 2013 WIŚNIOWSKI - Targi IBF Brno 2013 WIŚNIOWSKI - Targi IBF Brno 2013

Aktualności

WIŚNIOWSKI w wiosennej kampanii telewizyjnej

Ruszył kolejny etap telewizyjnej kampanii reklamowej marki WIŚNIOWSKI. Producent prezentuje swoje bramy i ogrodzenia w spotach sponsorskich w TVP1, TVP2, TVN, TVN TURBO, TVN 24, Discovery (Channel, Science, World, Historia) oraz w Polsacie.


23.04.2013 czytaj więcej »

Kampania to kolejna odsłona ogólnopolskich działań reklamowych, mających na celu wzmocnienie świadomości marki WIŚNIOWSKI jako producenta wysokiej klasy bram garażowych i systemów ogrodzeniowych.

Do końca maja w poszczególnych stacjach TV emitowane będą spoty promujące bramy garażowe i ogrodzenia WIŚNIOWSKI, a ich wspólnym mianownikiem jest claim „Ukoronowanie Twojej Inwestycji”.

- Postanowiliśmy przypomnieć na ekranach telewizorów najważniejsze cechy naszych produktów czyli funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz wygodę w użyciu. Spoty w prosty i przejrzysty sposób, w kilku sekundach, pokazują pilota, ogrodzenie, bramę posesyjną i garażową, które dają poczucie komfortu użytkownikom - mówi Katarzyna Świderska, dyrektor marketingu firmy Wiśniowski.

Spoty można zobaczyć również na stronie: http://www.youtube.com/user/FirmaWISNIOWSKI

 

Nowości

WIŚNIOWSKI - Drzwi płaszczowe Eco Basic – estetyka i funkcjonalność

Model ECO BASIC to nowatorskie rozwiązanie w tym segmencie drzwi o grubości skrzydła 40 mm.


27.03.2013 czytaj więcej »

OŚCIEŻNICA

Ościeżnice drzwi wykonane są z kształtowników stalowych, profilowanych z blachy ocynkowanej o grubości1,0 mmi malowanych proszkowo. Stojaki ościeżnic łączone są za pomocą lutospawania. W standardzie drzwi wykonane są bez progu.

SKRZYDŁO

Skrzydła drzwi jednoskrzydłowych pełnych wykonane są z dwóch arkuszy blachy ocynkowanej o grubości0,5 mmdostępne są w dwóch kolorach: biały (RAL 9016), szary (RAL 7035) oraz w wersji  ocynk, w której ościeżnica jest dodatkowo zabezpieczona farbą podkładową.

WYPEŁNIENIE

Wypełnieniem drzwi Eco Basic jest polistyren ekspandowany „styropian”, dzięki któremu drzwi posiadają zwiększone parametry przepuszczalności cieplnej.

OKUCIA

Drzwi wyposażone w standardzie w 2 zawiasy z wygodną regulacją w dwóch płaszczyznach (pionowej i poziomej), pozwalają w łatwy sposób usunąć niedociągnięcia montażowe.

Aktualności

WIŚNIOWSKI – Ukoronowanie Dystrybutorów marki

W dzień kobiet, 8 marca firma Wiśniowski wyróżniła swoich dystrybutorów wręczając im certyfikaty oraz Korony Wiśniowskiego. Specjalną atrakcją wieczoru był pokaz mody projektu Anny Wiśniowskiej.


11.03.2013 czytaj więcej »

Producent bram i ogrodzeń, podczas Gali Wiśniowski Fashion Show, ukoronował swoich dystrybutorów, wyróżniając ich w czterech kategoriach: bramy, ogrodzenia, stolarka oraz AW Expert. Zebrani goście mieli okazję podziwiać, przygotowany specjalnie na tę okazję, pokaz mody projektu Anny Wiśniowskiej. Galę prowadził Marcin Prokop, a gościem specjalnym była Dorota Williams.

Projektantka w jedenastu kreacjach przeniosła do świata mody techniczne materiały, z których na co dzień produkowane są w firmie WIŚNIOWSKI bramy i ogrodzenia. Dopełnieniem kolekcji był pilot 4GO, który został zaprezentowany w nietypowej dla niego funkcji biżuterii. To pierwsza tego rodzaju promocja w branży.

W Gali wzięło udział prawie dwustu gości. Część oficjalna z pokazem oraz Ukoronowaniem dystrybutorów, odbyła się w zawieszonym nad drogą łączniku, który na co dzień pełni funkcje komunikacyjną między dwoma obiektami fabryki. Jak mówi właściciel firmy Andrzej Wiśniowski - Nasz aluminiowo-szklany łącznik był efektem rozwoju firmy, dla wielu stał się po prostu "bramą do Nowego Sącza", dzisiaj sprawdził się w roli wybiegu dla modelek.

Dla zaproszonych gości dodatkową atrakcją była niewątpliwie możliwość zwiedzenia poszczególnych wydziałów produkcyjnych fabryki. Zwiedzający byli pod wrażeniem nowoczesnej linii technologicznej do produkcji paneli do bram segmentowych, gdzie na przeszło dwustu metrach po kolei odbywał się proces nadawania faktury stali, gięcia jej, wypełniania pianką poliuretanową, a dalej łączenia jej w panel i cięcia na odpowiednią długość. Zaprezentowano również linię do produkcji skrzydeł drzwiowych oraz możliwości w pełni zautomatyzowanego laseru.

Jednym z punktów wycieczki było bardzo ważne dla firmy Centrum Szkoleniowe. - Szkolenia montażowe są dla nas bardzo ważne zarówno z punktu widzenia szkoleń dla pracowników jak również relacji z naszymi Partnerami Handlowymi - mówi Katarzyna Świderska, dyrektor marketingu w firmie Wiśniowski. - Wciąż udoskonalamy nasze produkty, a jednocześnie stawiamy na jak najwyższy poziom usług montażowych.

To niezwykłe wydarzenie stało się niewątpliwie świętem dla dystrybutorów marki WIŚNIOWSKI.

WIŚNIOWSKI Fashion Show WIŚNIOWSKI Fashion Show WIŚNIOWSKI Fashion Show WIŚNIOWSKI Fashion Show WIŚNIOWSKI Fashion Show WIŚNIOWSKI Fashion Show WIŚNIOWSKI Fashion Show WIŚNIOWSKI Fashion Show WIŚNIOWSKI Fashion Show WIŚNIOWSKI Fashion Show

Aktualności

WIŚNIOWSKI w akademii efektywnego projektowania

Firma Wiśniowski już po raz drugi wzięła udział w poznańskich targach BUDMA jako partner firmy Procad. Na stoisku przeprowadzono szkolenia w ramach Akademii Efektywnego Projektowania, a tematem przewodnim spotkań było „Przygotowanie zestawień bloków dynamicznych na przykładzie ogrodzeń i bram WIŚNIOWSKI”.


08.02.2013 czytaj więcej »

Podczas cyklu warsztatów stworzono możliwość spotkania z ekspertami z firmy Wiśniowski, i uzyskania informacji odnośnie nowych trendów w budownictwie. – Mieliśmy niepowtarzalną okazję aby podzielić się  wiedzą, czym utwierdziliśmy gości w przekonaniu, że marka Wiśniowski stosuje najnowsze technologie, wprowadzając innowacje ulepszające nasze produkty zarówno od strony wizualnej, jak i użytkowej – mówi  Marcin Strzelec, menadżer produktu w firmie Wiśniowski.

Na tegoroczne targi zostało zaproszonych ponad 200 000 profesjonalistów . – Już od pierwszego dnia nasze stoisko cieszyło się zainteresowaniem zwiedzających. Osoby biorące udział w warsztatach, które miały styczność z naszymi produktami, chwaliły ich funkcjonalność i wysoką jakość wykonania – podsumowuje Strzelec.

Aktualności

WIŚNIOWSKI na targach BUDMA 2013

Podobnie jak w zeszłym roku Wiśniowski zawita na Targi Budma 2013 (29.01-01.02), biorąc udział w warsztatach Akademia Efektywnego projektowania organizowanych przez firmę PROCAD.


24.01.2013 czytaj więcej »

Akademia zagwarantuje pasjonatom budownictwa 60 warsztatów (15 dziennie). W ramach projektu powstanie 6 Producenckich Punktów Konsultacyjnych.

Uczestnicy będą mieli możliwość rozwiązania wielu typowych problemów dla architektury, konstrukcji budowlanych i wnętrz. To także okazja do poznania oczekiwań architektów i projektantów, którzy mają wpływ na trendy w budownictwie. - Uczestnicy warsztatów będą mogli porozmawiać z naszymi ekspertami o innowacyjnych, ekonomicznych rozwiązaniach w obszarze budownictwa - wyjaśnia Katarzyna Świderska, dyrektor marketingu w firmie Wiśniowski. - Otrzymają oni także cyfrowe modele produktów Wiśniowski, które będą mogli wykorzystać w swoich projektach – dodaje Świderska.

Warsztaty będzie można oglądać również on-line. Stoisko Akademii Efektywnego Projektowania będzie znajdowało się pod numerem 26 w hali nr 4. 

Aktualności

WIŚNIOWSKI na Targach BAU 2013

Firma WIŚNIOWSKI, producent bram i systemów ogrodzeniowych podbija Monachium podczas Targów BAU 2013.


16.01.2013 czytaj więcej »

Kilkaset tysięcy wystawców z całego świata zjechało się do Monachium na Targi BAU 2013 – spotkanie architektów i producentów materiałów budowlanych.

Mija kolejny dzień na Targach Bau 2013 – Takie spotkanie jest niezwykle ważne, mamy możliwość pokazania szerokiej publiczności innowacyjnych produktów, które dają poczucie bezpieczeństwa i są ukoronowaniem inwestycji – wyjaśnia Michał Drąg, dyrektor sprzedaży w  regionie Niemiec i Austrii z firmy Wiśniowski.

Michał Drąg nie ukrywa, że stoisko cieszy się dużym zainteresowaniem gości zagranicznych, aż 95 procent z nich to osoby z branży budowlanej.  – Z każdym dniem podchodzi do nas coraz więcej osób, w szczególności z Niemiec, Francji, Anglii i Holandii. Nasi eksperci odpowiadają na wszelkie pytania i pokazują, że marka Wiśniowski projektuje z myślą o zrównoważonym budownictwie. Stawia na design, ekonomię, bezpieczeństwo, jakość  i wygodę w użytkowaniu – wyjaśnia Michał Drąg.

Z ekspertami z firmy Wiśniowski można jeszcze porozmawiać do 19 stycznia w hali B3, na stanowisku 519.

WIŚNIOWSKI - Targi BAU 2013  WIŚNIOWSKI - Targi BAU 2013  WIŚNIOWSKI - Targi BAU 2013  WIŚNIOWSKI - Targi BAU 2013

Aktualności

WIŚNIOWSKI po raz kolejny w TVN Turbo

Już po raz kolejny oko kamery "Polak Potrafi" zagościło w naszej firmie.


11.01.2013 czytaj więcej »

Tym razem odsłaniamy tajniki produkcji bram garażowych segmentowych, które charakteryzują się najlepszymi na rynku parametrami izolacji termicznej i akustycznej.

Zapraszamy do obejrzenia odcinka. 

Aktualności

Wiśniowski z nowym logo na Targach BAU 2013

Firma Wiśniowski już w połowie stycznia będzie gościć na Targach BAU 2013. To pierwsze targi w Monachium dla producenta bram garażowych i systemów ogrodzeniowych. Przedsiębiorcę będzie można zobaczyć w nowej odsłonie – ze zmienionym wizerunkiem.


11.01.2013 czytaj więcej »

Sześć dni (14-19 stycznia) i kilkaset stoisk, z branży architektonicznej i budowlanej, zawita do Monachium na Targi BAU 2013. Organizator targów przewiduje ok. 2000 wystawców, z różnych krajów, na powierzchni 180 tys. m2 w 17 halach.

Na liście wystawców znalazła się także firma Wiśniowski, którą będzie można znaleźć w hali B3, na stanowisku 519. Dla firmy Wiśniowski targi są wyjątkowe ze względu na  możliwość zaprezentowania przedsiębiorstwa na rynku zagranicznym po zmianie logo.

Przeprowadzony rebranding pokazuje, że Wiśniowski idzie z duchem czasu i otwiera się na wyzwania. Nowe logo podkreśla wysoką jakość wyrobów – Firma od lat tworzy bramy, drzwi i ogrodzenia, które zamykają naszą przestrzeń kiedy budujemy dom, firmę, osiedle, fabrykę, dając poczucie bezpieczeństwa są zwieńczeniem dzieła, ukoronowaniem inwestycji mówi Katarzyna Świderska, dyrektor marketingu w firmie Wiśniowski. – Z tą myślą będziemy pokazywać nasze produkty podczas Targów BAU – dodaje Świderska.

W ramach spotkania budowlanego będzie można zobaczyć bramy i systemy ogrodzeniowe, które są tworzone w myśl zrównoważonego budownictwa.  – Projektujemy produkty przyszłościowo. Wybieramy innowacyjne rozwiązania, które uwzględniają kwestie ekonomiczne, bezpieczeństwo, łatwość i wygodę użytkowania – mówi Katarzyna Świderska.

Więcej informacji na temat produktów firmy Wiśniowski będzie można uzyskać podczas targów. Eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania związane z ofertą, a także opowiedzą o możliwości podjęcia współpracy. 

 

Wizualizacja stoiska WIŚNIOWSKI na targach BAU 2013  Wizualizacja stoiska WIŚNIOWSKI na targach BAU 2013

Aktualności

Pod Skrzydłami Anioła -
Anioły znowu u WIŚNIOWSKIEGO

Po raz trzeci w siedzibie firmy WIŚNIOWSKI zagościły Anioły. A to za sprawą VI edycji konkursu „Pod skrzydłami Anioła” organizowanego przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "Fabryka Marzeń”.


07.12.2012 czytaj więcej »

Firma WIŚNIOWSKI po raz kolejny była głównym sponsorem i gospodarzem konkursu „Pod skrzydłami Anioła”, który już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Nowego Sącza. Co roku zaskakuje on niesamowitą atmosferą i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Świadczy o tym chociażby ilość nadsyłanych prac. W tym roku konkurs zgromadził prawie 2000 uczestników, dwa razy więcej niż w edycji 2011. Nagrodzono około 150 prac w trzech kategoriach: plastycznej – „Moja kartka bożonarodzeniowa”, literackiej: „Poezja własna” oraz muzycznej:„Na Anielską nutkę”.

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych poprzez krzewienie dziecięcej twórczości artystycznej. Coraz ważniejszy staje się też inny wydźwięk tej inicjatywy. Konkurs pozwala poczuć prawdziwą atmosferę świąt. Atmosferę niekoniecznie związaną z konsumpcyjną postawą i wszechobecnym marketingowym chaosem. „Pod skrzydłami Anioła” można zatrzymać się i przypomnieć sobie prawdziwy sens świąt Bożego Narodzenia. 

 

Pod Skrzydłami Anioła - WIŚNIOWSKI  Pod Skrzydłami Anioła - WIŚNIOWSKI  Pod Skrzydłami Anioła - WIŚNIOWSKI  Pod Skrzydłami Anioła - WIŚNIOWSKI


Wyniki konkursu na: www.palacmlodziezy.pl

Nagrody

WIŚNIOWSKI Liderem Rynku Stolarki

Firma Wiśniowski została Liderem Rynku Stolarki. Nagrodę przyznano na podstawie badań przeprowadzonych przez Centrum Analiz Rynku.


29.10.2012 czytaj więcej »

Firma Wiśniowski, lider bram garażowych i systemów ogrodzeniowych, został doceniony w segmencie bram.

Wiśniowski Liderem Rynku Stolarki 2012

Badania przeprowadzone przez Centrum Analiz Rynku mają za zadanie wskazać liderów w branży budowlanej, poprzez przyznanie dyplomu Lidera Rynku Stolarki 2012. Przy badaniach rynku pod uwagę brane były przychody z 2011 roku, które świadczyły o zainteresowaniu daną marką.

Firma Wiśniowski zdała powyższy egzamin celująco i otrzymała tytuł Lidera Rynku Stolarki 2012 w segmencie bram.  - To kolejny dowód na to, że firma Wiśniowski jest rozpoznawalną marką, a nasze produkty charakteryzują się jakością i innowacyjnością.  Przy tym cieszą się zaufaniem, dobrą reputacją i niesłabnącym zainteresowaniem wśród klientów oraz partnerów biznesowych - mówi z dumą Andrzej Wiśniowski, założyciel i właściciel firmy Wiśniowski.

W tym roku firma Wiśniowski otrzymała także wyróżnienie od Zrzeszenia Montażystów Stolarki (w segmencie bram garażowych) i dołączyła do Związku Polskie Okna i Drzwi. 

Nagrody

WIŚNIOWSKI wysoko oceniany przez fachowców

Firma Wiśniowski otrzymała wyróżnienie Zrzeszenia Montażystów Stolarki, które potwierdziło, że bramy garażowe Wiśniowski są wysoko oceniane i polecane przez fachowców.


29.10.2012 czytaj więcej »

Firma Wiśniowski, lider bram garażowych i systemów ogrodzeniowych, został doceniony w segmencie bram.

Dyplom dla firmy Wiśniowski przyznany przez Zrzeszenie Montażystów Stolarki

O prestiżowości firmy z pewnością świadczy dyplom przyznany przez Zrzeszenie Montażystów Stolarki, które zostało przyznane  na podstawie wyników badań Centrum Analiz Rynku z 2012. Przyznane wyróżnienie dowodzi, że bramy garażowe firmy Wiśniowski są wykonane profesjonalnie, z dbałością o szczegóły. - Docenienie przez fachowców pokazuje, że jesteśmy firmą, która otwiera się na nowe wyzwania technologiczne, a w biznesie stosuje zasadę fair-play. Przy tym stawia na prestiż, bezpieczeństwo i funkcjonalność swoich produktów  -  wyjaśnia Wiśniowski, założyciel i właściciel firmy. -  Nie ukrywam jednak, że jest to sukces całego zespołu, tworzącego z pasją produkty, które cieszą się dobrą reputacją wśród klientów – dodaje.

W tym roku firma Wiśniowski została także Liderem Rynku Stolarki, w segmencie drzwi garażowych, a także dołączyła do Związku Polskie Okna i Drzwi. 

Aktualności

Uwaga! Konkurs fotograficzny z marką WIŚNIOWSKI rozstrzygnięty!

Mamy przyjemność zaprezentować wyniki konkursu fotograficznego, którego celem było uchwycenie estetycznych walorów produktów WIŚNIOWSKI w miejscu ich użytkowania.


23.10.2012 czytaj więcej »


W konkursie wzięły udział prace spełniające techniczne i formalne warunki. Ocenione zostały pod względem odniesienia do tematu, innowacyjności pomysłu prezentacji produktów oraz wyrazu artystycznego fotografii.

Laureatom gratulujemy, a wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy.

Zwycięskie fotografie:

konkurs fotograficzny WIŚNIOWSKI     konkurs fotograficzny WIŚNIOWSKI     konkurs fotograficzny WIŚNIOWSKI

Aktualności

WIŚNIOWSKI dołączył do Związku Polskie Okna i Drzwi

Firma Wiśniowski, z początkiem października, dołączyła do Związku Polskie Okna i Drzwi, do którego przynależą najlepsi producenci, dostawcy i dystrybutorzy stolarki budowlanej.


01.10.2012 czytaj więcej »

Lider w produkcji bram garażowych, systemów ogrodzeniowych, stolarki okiennej i drzwiowej dołączył do Związku Polskie Okna i Drzwi. Organizacji, która skupia rzetelne firmy dbające o jakość swoich produktów.

Założyciel i właściciel firmy WIŚNIOWSKI, Andrzej Wiśniowski dopatruje się w działalności Związku szansy na budowanie wspólnej przyszłości branży budowlanej.
– "To doskonała platforma wymiany informacji i doświadczeń. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami uda się nam utrzymać wysoki poziom działalności produkcyjno-handlowej, stosując przy tym uczciwe praktyki w biznesie" – mówi Andrzej Wiśniowski.

Związek Polskie Okna i Drzwi to kompleksowa i miarodajna informacja o oknach, drzwiach i fasadach produkowanych w Polsce. Organizacja wspiera członków w rozwoju, czynnie angażuje się i inicjuje różne projekty, podnoszące jakość i klasę wyrobów. 

Aktualności

Pierwsza reklama telewizyjna firmy WIŚNIOWSKI

18 godzin pracy, 40 osób, najnowocześniejsza kamera Red One Epic - tak wyglądała produkcja pierwszego billboardu sponsorskiego firmy Wiśniowski. Jego telewizyjna premiera już we wrześniu.


06.09.2012 czytaj więcej »

Firma Wiśniowski, istniejąca na rynku od 23 lat, wyprodukowała swoją pierwszą reklamę telewizyjną. To kolejny krok w promocji lidera bram garażowych i systemów ogrodzeniowych. Dotychczas reklamy marki Wiśniowski można było zobaczyć w prasie i Internecie.

Prestiż, bezpieczeństwo, funkcjonalność

Katarzyna Świderska, dyrektor marketingu w firmie Wiśniowski stwierdziła, że nastał odpowiedni czas na pojawienie się w telewizji. Billboard sponsorki ma być następstwem odświeżenia marki, wprowadzenia nowego logo oraz identyfikacji wizualnej. - Ta reklama to nie tylko chęć zakomunikowania o zmianie naszego logo.Chcemy przede wszystkim wyeksponować najważniejsze cechy naszych wyrobów, takie jak: funkcjonalność, bezpieczeństwo, prestiż oraz wygodę w użyciu. Krótko mówiąc nasze produkty są „ukoronowaniem Twojej inwestycji – powiedziała na planie zdjęciowym Katarzyna Świderska.

Taka forma reklamy ma też wspomóc dystrybucję. –U nowych Dystrybutorów chcemy budować świadomość marki u długoletnich chcemy ją wzmacniać. Chcemy by wiedzieli że sprzedają dobry, markowy produkt, który jest "ukoronowaniem Twojej inwestycji" – wyjaśnił Leszek Piotrowski, regionalny przedstawiciel handlowy w firmie Wiśniowski.

Kamera Red One Epic i 11-metrowy wysięgnik

Reklama telewizyjna realizowana przez Agencję Reklamową Aveex, została nakręcona w Łomiankach. Akcja rozgrywa się w plenerze. Młody mężczyzna wraca samochodem do domu. Nie wysiadając z auta, za pomocą pilota otwiera najpierw bramę posesyjną, a później garażową. Przed domem czeka na niego młoda kobieta. - Chcieliśmy w prosty i przejrzysty sposób, w kilku sekundach, pokazać pilota, ogrodzenie, bramę posesyjną i garażową, które mają dać poczucie komfortu klientowi - mówił Michał Tomasik, producent z Aveex. - Film pokazuje jak nasze produkty działają na co dzień - dodała Katarzyna Świderska.

Prace nad 8-sekundową reklamą trwały dwa dni. Tworzyła go 40-osobowa ekipa. Operatorem kamery był Petro Aleksowski, znany z realizacji takich filmów, jak "Cześć Tereska" i "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć". - Do realizacji reklamy telewizyjnej użyliśmy najlepszego sprzętu. Między innymi wykorzystaliśmy kamerę Red One Epic. Dokładnie takiego samego modelu mają używać twórcy nowego „Hobbita”. Dodatkowo wykorzystaliśmy 11-metrowy wysięgnik, jedyny w Polsce, który pozwolił dokładnie pokazać całą inwestycję ze wszystkimi produktami firmy Wiśniowski - podkreślił z dumą Michał Tomasik.

Reklamę będzie można obejrzeć już we wrześniu w Internecie oraz w telewizji - na antenie TVP, TVN oraz Discovery.

Więcej na firmowym kanale YouTube

Aktualności

Ukoronowanie Twojej Inwestycji – WIŚNIOWSKI zmienia logo

Trwałość, jakość i nowoczesność – takimi cechami charakteryzuje się nowe logo firmy Wiśniowski. Prosty napis i charakterystyczna korona mają symbolizować ukoronowanie inwestycji każdego klienta. Zmiany mają na celu zwiększyć konkurencyjność firmy oraz umocnić jej pozycję na rynku.


01.09.2012 czytaj więcej »

Minęły już 23 lata, od kiedy firma Wiśniowski wyprodukowała swoją pierwszą bramę. Dzisiaj jest największym polskim producentem bram i ogrodzeń. Teraz dodatkowo udowadnia, że jest również firmą innowacyjną i wyznaczającą trendy. W jesienny sezon wchodzi na rynek z nowym wizerunkiem.

Nowa marka – mocna pozycja na rynku

Skąd taka przemiana? Andrzej Wiśniowski, założyciel i właściciel firmy Wiśniowski podkreśla, że nowe logo jest wynikiem działań związanych z odświeżeniem marki. – Działamy na rynku od 1989 roku. Z każdym rokiem unowocześniamy nasze produkty pod względem jakości i technologii produkcji, chcąc iść z duchem czasu postanowiliśmy zmienić nasze logo – wyjaśnia właściciel firmy. – Działanie związane z rebrandingiem jest naturalnym procesem,  wynikającym z dbania o markę i klientów. Chcemy budować bardziej nowoczesny, innowacyjny i dynamiczny wizerunek, adekwatny do wysokiej jakości produktów, które wytwarzamy – dodaje Andrzej Wiśniowski.

Inicjały w koronie

Właściciel firmy nie ukrywa, że są to zmiany dość odważne, ale konieczne. – Jesteśmy firmą, która chce rozwijać ekspansję na rynku krajowym, jak i zagranicznym. W wypłynięciu na szersze wody mają nam pomóc nie tylko innowacyjne produkty, ale także atrakcyjniejsze logo, które zostanie zapamiętane – mówi z przekonaniem Andrzej Wiśniowski.

 

Logo uległo całkowitej zmianie, poczynając od kolorów, skończywszy na kształcie liter i elementach znajdujących się wokół nazwy marki. Dotychczasowe logo miało kształt kwadratu, utrzymane było w kolorystyce granatowo–białej i zawierało w sobie inicjały AW.

Nowy znak również zawiera inicjały AW, ale tym razem zostały one wkomponowane w kształt korony. Kolor samego sygnetu to srebro, pozostałe barwy, które będą używane w komunikacji typografii to grafit oraz biały. - Mieliśmy mnóstwo pomysłów, wykonaliśmy kilkadziesiąt rysunków przedstawiających koronę. W zmianie wspomogły nas dwie firmy – koncepcję ukoronowania stworzyła warszawska Agencja Reklamowa Aveex, która wyprodukowała również nasz pierwszy spot telewizyjny. Zaprojektowanie nowoczesnego znaku oraz wizerunku brandu powierzyliśmy krakowskiej firmie Papajastudio. Myślę, że nowe logo świetnie odzwierciedla najważniejsze cechy naszych produktów, czyli prestiż i najwyższą jakość – opowiada Anna Wiśniowska, córka właściciela firmy.

Nierozerwalną częścią nowego wizerunku jest claim „ukoronowanie Twojej i inwestycji”, który idealnie odzwierciedla działalność firmy. Dlaczego? Firma Wiśniowski od lat tworzy bramy, drzwi i ogrodzenia, które zamykają naszą przestrzeń, kiedy budujemy dom, firmę, osiedle, fabrykę. Dając przy tym poczucie bezpieczeństwa, są zwieńczeniem dzieła, ukoronowaniem inwestycji.

Budowanie wizerunku za pomocą reklamy

Wraz ze zmianą logotypu ruszyła kampania reklamowa. - Komunikację nowego wizerunku zaplanowaliśmy w oparciu o media ogólnopolskie. Wyprodukowaliśmy swoją pierwszą reklamę telewizyjną. Kilkusekundowe billboardy sponsorskie można oglądać, od września do października bieżącego rok,  na antenie TVP1, TVP2, TVN i TVN24 oraz Discovery – informuje Katarzyna Świderska.

Reklamę telewizyjną wspiera kampania outdoorowa. W 60-ciu miastach na terenie całej Polski pojawiło się ponad 700 tablic, pokazujących bramy i ogrodzenia WIŚNIOWSKI.  Ponadto w całej sieci Google będą pojawiać się graficzne i tekstowe reklamy bram i ogrodzeń WIŚNIOWSKI, widoczne dla milionów użytkowników Internetu. Wkrótce ruszy również nowy serwis internetowy www.wisniowski.pl 

Aktualności

Podziękowania dla Ratowników Pogotowia

Firma WIŚNIOWSKI ufundowała piętnaście kompletów odzieży specjalistycznej dla ratowników medycznych Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.


14.08.2012 czytaj więcej »

W ciągu roku wyjeżdżają do poszkodowanych ponad 20 tysięcy razy. Zawsze są pierwsi na miejscu zdarzenia i odgrywają najważniejszą role w momencie gdy zdrowie lub życie jest zagrożone. Bardzo często od nich to życie zależy. To ogromna odpowiedzialność dlatego praca ratowników medycznych to nie tylko wiedza, doświadczenie i umiejętność profesjonalnego zachowania nawet w ekstremalnych warunkach, ale również, a nawet przede wszystkim zaangażowanie i serce. 

Tak też było 30 marca bieżącego roku. Załoga karetki w składzie Bogusław Oleksy, Sławomir Kulig i Łukasz Ruchała otrzymała wezwanie do poszkodowanego. Przyczyną wezwania była amputacja palców pracownika firmy włoskiej montującej linię produkcyjną. Akcja ratunkowa odbyła się według procedur. Jak relacjonują świadkowie zdarzenia ratownicy wykazali się ogromnym profesjonalizmem dając jednocześnie poszkodowanemu poczucie bezpieczeństwa. 
Wypadek nie był typowy, jak mówi Łukasz Ruchała kierowca karetki: Musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Najważniejsze jest to, by jak najszybciej dotrzeć do poszkodowanego pacjenta, zabezpieczeniem tego konkretnego rannego zajęli sie już koledzy ratownicy. 

Dzięki szybkiej akcji ratunkowej pacjent błyskawicznie został przewieziony do kliniki chirurgii ręki w Poznaniu. Mimo tego, że ze względu na zbyt duże rozmiary urazu nie udało się uratować palców, to specjalistyczna i natychmiastowa opieka medyczna w poznańskiej klinice dała poszkodowanemu szanse na normalne funkcjonowanie. Dowodem na to jest fakt, że wrócił on już do pracy.

Praca ratowników mimo, że bardzo odpowiedzialna, rzadko jest doceniana. Dlatego też w ramach podziękowania za tą konkretną akcję ratowniczą, ale również za całoksztłat pracy sądeckich ratowników, firma WIŚNIOWSKI ufundowała komplety specjalistycznej odzieży letniej dla zespołu Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu.

Podziękowania w imieniu właściciela firmy Andrzeja Wiśniowskiego, zarządu oraz pracowników firmy WIŚNIOWSKI złożył Wiesław Pióro. 
Dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego Józef Zygmunt przyznaje, że takie uroczystości, są dla ratowników niezwykle budujące.
- Rzadko się zdarza, że ktoś publicznie dziękuje ratownikom medycznym za ich pracę. Jak najlepiej wykonują oni swój powinno, ale takie sytuacje są bardzo miłe. Ta konkretna akcja ratownicza wymagała szybkości i ogromnego doświadczenia. Te wszystkie cechy ratownicy pokazali w jak najlepszym wydaniu. Dziękujemy firmie WIŚNIOWSKI  za przekazane ubiory. Będą oczywiście wykorzystywane przez ratowników - stwierdza Józef Zygmunt.

Aktualności

Firma WIŚNIOWSKI już 23 lata na rynku

1 sierpnia firma WIŚNIOWSKI obchodzi swój kolejny jubileusz. W trakcie tego czasu przedsiębiorstwo wyrosło na potentata produkcji bram garażowych i przemysłowych oraz systemów ogrodzeniowych w Polsce, a także Europie.


01.08.2012 czytaj więcej »

Firma WIŚNIOWSKI zatrudniając ponad 1100 osób jest jednym z największych pracodawców w regionie nowosądeckim i wciąż zachowuje rosnącą tendencję zatrudnienia. 

Innowacyjność, wysoka jakość oferowanych produktów, a także wieloletnie doświadczenie okazały się receptą na sukces. Świadczy o tym zarówno pozytywny obraz marki w oczach klientów, jak i ciągły wzrost wolumenu sprzedaży. 

Każdy produkt z logo WIŚNIOWSKI tworzony jest z pasją i troską o detale. Firma pracuje w oparciu o Zintegrowany System Zarządzania według norm ISO 9001 oraz OHSAS 18001 dzięki czemu może zagwarantować produkcję i sprzedaż wyrobów, które poziomem swojej jakości i bezpieczeństwa zaspokajają potrzeby Klientów. 
W ofercie znajduje się szerokie spektrum produktów, które znajdują zastosowanie w obiektach mieszkalnych, w obiektach użyteczności publicznej oraz zabudowaniach przemysłowych. W każdej sytuacji spełniają najwyższe, międzynarodowe normy bezpieczeństwa potwierdzone znakiem CE. 

Firma, jako jedna z pierwszych w branży wprowadziła wiele nowych rozwiązań konstruktorskich, a także możliwość zamawiania bram „na wymiar”. W procesie produkcji przywiązuje szczególną uwagę do korzystania z ekologicznych rozwiązań, wykorzystuje, m.in. naturalne oświetlenie, optymalizuje zużycie energii i wody, dba również o bezpieczeństwo i komfort pracy. Pomimo wysokiej pozycji na rynku firma wciąż dąży do podnoszenia standardów i realizuje produkcję z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych. 

W tym roku założyciel i właściciel firmy WIŚNIOWSKI, Andrzej Wiśniowski został nagrodzony Złotym Dukatem – nagrodą specjalną przyznawaną w ramach Krakowskich Dukatów, jednej najstarszych nagród w regionie. 

Nagrody

Złoty Dukat dla Andrzeja Wiśniowskiego

Właściciel firmy WIŚNIOWSKI, Andrzej Wiśniowski został nagrodzony Złotym Dukatem – nagrodą specjalną przyznawaną w ramach Krakowskich Dukatów, jednej z najstarszych nagród w regionie.


30.07.2012 czytaj więcej »

Izba Przemysłowo Handlowa nagrodziła Andrzeja Wiśniowskiego już po raz drugi. Po raz pierwszy Krakowski Dukat trafił na jego ręce w 2007 roku. Tym razem największy polski producent bram i ogrodzeń został wyróżniony nagrodą specjalną w postaci Złotego Dukata, którego mogą otrzymać tylko laureaci poprzednich edycji. Nagrodę wręczył Andrzej Zdebski, Przewodniczący Kapituły i Prezydent Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie

Andrzej Wiśniowski odbierając nagrodę podkreślał jaką rangę ma dla niego wyróżnienie -Ta nagroda uświadamia mi, że podejmowane przez nas wysiłki i codzienna praca całego zespołu przynosi zamierzone efekty, a droga, którą podążamy jest właściwa. Mam poczucie, że budujemy coś trwałego. Coś co pozwala nam osiągać sukces, a jednocześnie mieć swój udział w innych sferach życia społecznego.
Szczególne podziękowania kierował do Kapituły oraz do swoich pracowników - Jestem wdzięczny swoim współpracownikom, na których od lat mogę liczyć. To dzięki ich zaangażowaniu mogę stać dzisiaj w tym miejscu. To oni współtworzą nasz wspólny sukces. Wielki szacunek dla nich – dodaje.

Krakowski Dukat honoruje najlepszych przedsiębiorców województwa Małopolskiego od przeszło dwudziestu lat. Nagrodę tą otrzymują osoby, które założyły firmy lub nimi zarządzają. Nagroda wyróżnia i honoruje osoby za osiągnięte wyniki ekonomiczne, za inwencję, za umiejętność dzielenia się sukcesami z otoczeniem, w którym dana osoba prowadzi swą działalność. 

Aktualności

WIŚNIOWSKI w TVN Turbo

Telewizja TVN Turbo gościła w firmie WIŚNIOWSKI.


20.07.2012 czytaj więcej »

Kamera programu "Polak Potrafi" przez cały dzień śledziła każdy etap produkcji ogrodzeń od przygotowania elementów, poprzez spawanie, cynkowanie i malowanie proszkowe.
Dzięki temu widzowie mogą poznać tajniki powstawania jednej z najlepszych w Europie bramy wjazdowej. 

Nowości

Otwieramy się na kolory

Świeża, obfitująca w soczyste kolory i przepełniona pozytywną energią – oto odsłona najnowszej kolekcji pilotów do bram. Pomysł zupełnie nowy i niebanalny. Nareszcie kobiecość wkracza także na męskie pole zainteresowań.


06.06.2012 czytaj więcej »

Projektanci przedmiotów użytkowych już od dłuższego czasu udowadniają, że funkcjonalność nie musi kryć się jedynie w nudnej obudowie. Po modzie na stylowe telefony, Smartphony, odtwarzacze MP3 i laptopy, przebojem na salony wkracza zupełnie nowy trend – designerskie piloty do bram. Ich oryginalna stylizacja i intrygujący wygląd sprawiają, że jest to kolejny gadżet, który ze świata techniki wkracza do świata mody. 

Eksplozja kolorów

Nowa kolekcja pilotów do bram WIŚNIOWSKI to wyjątkowe osiągnięcie w dziedzinie designu – gadżet na miarę najnowocześniejszych trendów kolorystycznych i wzorniczych. Idealna, wyrafinowana forma pilotów nacechowana jest dbałością o detal przy zachowaniu ergonomii i funkcjonalności. Dodatkowo, najbardziej modne kolory tego sezonu to kwintesencja filozofii otaczanie się pięknymi przedmiotami. Fantazyjną a zarazem prostą obudowę, wykonaną z najwyższej jakości tworzywa, można z powodzeniem przyrównać do kultowego już iPoda. Tym bardziej, że dostępna jest aż w 11 kolorach: białym, czarnym, czerwonym, pomarańczowym, fioletowym, oliwkowym, szarym, niebieskim, różowym i turkusowym. Mały, elegancki i zgrabny pilot bez problemu zmieści się w każdej torebce. Dla większej wygody i bezpieczeństwa użytkowników, pilot posiada niewidoczny, ukryty w obudowie, uchwyt na zawieszkę lub smycz.

Kod nie do złamania 

Nowe nadajniki oparte są na systemie KeeLoq firmy Microchip Technology z kodem dynamicznie zmiennym. Zapewnia to najwyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ każda transmisja kodu jest całkowicie unikalna. Możliwość złamania kodu jest mniej prawdopodobna niż trafienie 6 w Lotto. Aby zostać milionerem należałoby wysłać około 14 mln kuponów z różnymi kombinacjami, podczas gdy generowany kod daje aż 268 milionów unikalnych kombinacji! Szansa powtórzenia się tej samej sekwencji kodu może nastąpić więc dopiero po 18 latach, jeśli będziemy używać nadajnik dziesięć razy dziennie. Pilot został dodatkowo wyposażony w system stabilizacji pracy częstotliwości nośnej, która znacznie wydłuża bezawaryjny czas eksploatacji niezależnie od warunków zewnętrznych. 

Nowe piloty pojawią się w ofercie firmy Wiśniowski już 1 czerwca. 

Dane techniczne:

Częstotliwość nośna: 433,92MHz 

Moc nadawcza: 0,1mW 

Zasilanie bateryjne: typ 27A alkaliczna 12V

Cena: 

Pilot w standardowych kolorach: białym i czarnym 75 zł netto 

Kolorowe, wymienne panele 15 zł netto

 

 

Nowości

No- SCRATCH

NOWOŚĆ!

No-SCRATCH – Przeszklenia bram przemysłowych WIŚNIOWSKI odporne na zarysowania


26.04.2012 czytaj więcej »

Duże, przeszklone powierzchnie aluminiowych bram MakroPro Alu dają ogromne możliwości stuprocentowego wykorzystania światła dziennego. Jednocześnie zachowują one wysokie parametry wymagane dla bram przemysłowych. Możliwość zastosowania w przeszkleniach odpornej na zarysowania szyby No-SCRATCH jeszcze bardziej podnoszą walory użytkowe bram WIŚNIOWSKI. 

Szyba No-SCRATCH z tworzywa sztucznego pokryta jest specjalną powłoką nadającą wytrzymałość. Materiał ten jest odporny na zarysowania oraz wiele substancji chemicznych. 

Ponieważ wzmocniona warstwa powłoki wykazuje się doskonałą przyczepnością nie ma ryzyka zniszczenia jej w trakcie czyszczenia. 

Przeszklenia No-SCRATCH w bramach z serii MakroPro są chronione przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, zachowując jednakową przepuszczalność światła przez wiele lat. 

Odporna na zarysowania szyba No-SCRATCH może być stosowana do wszystkich aluminiowych bram WIŚNIWOSKI (MakroPro Alu, MakroPro INVEST, również w wersji VISUAL) w podwójnych zespołach przeszkleń.

Aktualności

Rita Cosby honorowym Ambasadorem marki WIŚNIOWSKI

Gwiazda amerykańskiej telewizji i radia Rita Cosby była gościem firmy WIŚNIOWSKI.


18.04.2012 czytaj więcej »

Dziennikarka, autorka książki o Powstaniu Warszawskim została Honorowym Ambasadorem marki WIŚNIOWSKI® 

Dziennikarka przebywa na ziemi sądeckiej od kilku dni. Przyjechała m.in. na Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie odbywające się w Krynicy. Jej wizyta wiąże się także z promocją książki "Cichy Bohater: tajemnice przeszłości mojego ojca", która trafiła na listę bestsellerów New York Times i Washington Post, a w Polsce zapewniła autorce rozgłos. 

Rita Cosby wraz z towarzyszącym jej Tomaczkiem Bednarkiem przyjechała do Wielogłów Cadilakiem z 1973 roku, w asyście motocyklistów. Wyjątkowych gości przywitał twórca i właściciel firmy Andrzej Wiśniowski z córką Anną. 

W czasie konferencji z udziałem lokalnych mediów dziennikarka opowiadała o swojej misji, której jak sama mówi jest: - Opowiadanie o losach Polski, bo Polska stała się jej drugą ojczyzną. 

Autorka podkreśla, że ukrywane dotąd wspomnienia ojca, które opisuje w swojej książce, bardzo związały ją z Polską i Polakami. 

"Cichy bohater" opowiada autentyczną historię ojca dziennikarki, Ryszarda Kosobuckiego, uczestnika Powstania Warszawskiego. Po upadku Powstania znalazł się on w niemieckiej niewoli w Mullberg, a następnie w stalagu IVB, z której uciekł w 1945, a po wojnie wyemigrował do USA i zmienił nazwisko na Cosby. Tam też poślubił duńską emigrantkę. Wojenne przeżycia były tajemnicą. Rita odkryła ją dopiero kilka lat temu, po śmierci swojej matki. Stały się one inspiracją do napisania książki, która pozwoli zrozumieć czytelnikom na świecie prawdę jednego z najbardziej heroicznych zrywów wolnościowych w historii. 

"Mam nadzieję, że dzięki mojej książce Amerykanie poznają kawałek historii i dowiedzą się o bohaterstwie polskiego narodu. Mój tata nie jest jedynym bohaterem. Było ich wielu" – mówiła dziennikarka inicjując swój projekt związany z odkrywaniem opowieści wojennych z udziałem „cichych bohaterów”. Rita chce namawiać młodzież do poszukiwania i opisywania wspomnień ludzi, którzy przeżyli wojnę. Zapewnia również, że będzie gorliwie promować Sądecczyznę, którą jest zauroczona i na pewno wróci tu nie jeden raz. 

Doceniając działalność na rzecz budowania kapitału zaufania wobec Polski i Polaków oraz szerzenie pamięci Powstania Warszawskiego i jego bohaterów właściciel firmy WIŚNIOWSKI uznał Ritę Cosby Honorowym Ambasadorem marki WIŚNIOWSKI®.

Aktualności

WIŚNIOWSKI podczas Targów R+T STUTTGART 2012

Już po raz trzeci firma WIŚNIOWSKI wzięła udział w największych na świecie targach branży rolet, bram i osłon przeciwsłonecznych. Tegoroczna XIX edycja która odbywała się od 28 lutego do 3 marca pobiła rekord sprzed trzech lat.

 


29.03.2012 czytaj więcej »

Targi R+T z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością – zarówno wśród odwiedzających jak i wystawców (świadczy o tym fakt, że na niespełna pół roku przed targami ponad 90% powierzchni wystawienniczej zostało zajętej – w wielu halach tworzono listy oczekujących). Podobnie jak w poprzedniej edycji tereny targowe zostały przez wystawców zajęte do ostatniego miejsca. 

W tym roku w Stuttgarcie swoje produkty zaprezentowało 817–tu wystawców z 42–óch krajów. Stoiska mieściły się w 9 halach o łącznej powierzchni 105 200 m². Znaczący udział w tegorocznej edycji R+T miały firmy z Polski – zaprezentowało się, aż 30 wystawców z naszego kraju. 

Stoisko zajmowało powierzchnię 184m² (wraz z piętrem). Poszczególne elementy stoiska zostały przygotowane w Wielogłowach. Stoisko ważyło około 10 ton i mierzyło 14 na 11 metrów. Wysokość konstrukcji to 7,70 metra. 

Monumentalne, dwupiętrowe stoisko WIŚNIOWSKI przyciągało swoją nowoczesną formą, budząc zachwyt wśród odwiedzających i innych wystawców. 

Pokazaliśmy nasze sztandarowe produkty w najnowszych odsłonach. Bramy garażowe z aplikacjami ze stali nierdzewnej, bramy przemysłowe z paneli aluminiowych "Visual" oraz z paneli stalowych z V-przetłoczeniem, panele kratowe i bramę przemysłową PI-200 oraz ogrodzenie posesyjne w Systemie "Lux".

Odwiedzający mieli okazję zobaczyć prototypowe rozwiązania, które na targach R+T po raz pierwszy ujrzały światło dzienne, wzbudzając ogromne zainteresowanie targowych gości. 

Aktualności

WIŚNIOWSKI w Akademii Efektywnego Projektowania

W trakcie trwania tegorocznych targów budowlany Budma nasza firma wzięła udział w warsztatach dla architektów i projektantów. Naszą firmę reprezentowali: menedżer produktu Grzegorz Mruk oraz Łukasz Kujawa – nasz przedstawiciel w Wielkopolsce.

 


02.02.2012 czytaj więcej »

ARCHISPACE–Akademia Efektywnego Projektowania to unikatowe przedsięwzięcie realizowane przy współpracy ARCHISPACE i Międzynarodowych Targów Poznańskich. W ramach programu nasi eksperci spotkali się z projektantami i architektami, prezentując pełną ofertę produktową. Uczestnicy warsztatów mogli również wykorzystywać cyfrowe modele produktów WIŚNIOWSKI we własnych projektach.

W ramach Archispace–Budma powstało sześć Producenckich Punktów Konsultacyjnych. Każdego dnia odbywało się kilkanaście pokazów uporządkowanych zgodnie z procesem powstawania projektu architektonicznego. Architekci i projektanci mogli prześledzić na gorąco nie tylko nowości produktowe firmy WIŚNIOWSKI, a także funkcjonalne i technologiczne rozwiązania w obszarze budownictwa indywidualnego i inwestycyjnego.

To również bardzo owocne spotkanie dla nas jako producenta, ponieważ mogliśmy bliżej poznać oczekiwania architektów i projektantów, mających ogromny wpływ na tworzenie trendów w budownictwie.

W trakcie trwania targów stoisko odwiedziło ponad 2000 gości. Formuła spotkania umożliwiła wymianę doświadczeń oraz zadawanie niejednokrotnie bardzo specjalistycznych pytań. Organizatorzy zapewnili uczestnikom przedsięwzięcia materiały z unikalnej biblioteki katalogów i rysunków CAD. Biblioteki CAD dostępne są również na wisniowski.pl/cad/

Następna targowa edycja już za rok.

Nagrody

Bramy garażowe WIŚNIOWSKI nagrodzone

Najwyższa jakość bram garażowych WIŚNIOWSKI® została doceniona przez konsumentów, którzy przyznali marce "Złoty Laur Klienta 2011".


30.01.2012 czytaj więcej »

Największą nagrodą dla każdego producenta jest zadowolenie Klientów. Dlatego nagroda "Laur Klienta", przyznawana na podstawie opinii klientów, należy do najbardziej prestiżowych w kraju. 

Wyniki uzyskuje się na podstawie sondy telefonicznej i głosowania online na stronie magazynu Rzecz o Biznesie oraz na ponad 20 innych portalach. Tysiące respondentów (fachowców i użytkowników) odpowiada jakie produkty, marki lub usługi uważają za najlepsze i chętnie poleciliby je innym osobom. W ten sposób zamapowany zostaje obraz aktualnych tendencji rynkowych. 

W VII edycji Konkursu, w kategorii bramy garażowe, na pierwszym miejscu uplasowała się marka WIŚNIOWSKI. Uzyskanie tego tytułu jest potwierdzeniem dobrej opinii polskich konsumentów o naszych bramach. Sukces jest tym większy, że bramy WIŚNIOWSKI® zostały wybrane z szerokiego grona polskich i zagranicznych producentów. 

To nasza druga nagroda w projekcie „Laur Klienta”. W 2009 roku konsumenci uznali za najlepsze nasze systemy ogrodzeń posesyjnych. 

Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy oddane na produkty marki WIŚNIOWSKI®. Gwarantujemy, że dołożymy wszelkich starań by utrwalać opinię zaufanego, profesjonalnego partnera zarówno dla Klientów indywidualnych, jak również specjalistów branżowych i inwestorów. 

Aktualności

"Miasto Aniołów" w Wielogłowach

Ponad 800 prac plastycznych, 250 utworów literackich oraz 40 utworów muzycznych wzięło udział w V edycji konkursu „Pod skrzydłami Anioła”. Gala wręczenia nagród odbyła się 2 grudnia w auli konferencyjnej Firmy WIŚNIOWSKI.


02.12.2011 czytaj więcej »

Już po raz piąty byliśmy świadkami tego niezwykłego wydarzenia, organizowanego przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "Fabryka Marzeń”. W tym roku nadesłano rekordową ilość prac, wręczono również więcej nagród i wyróżnień. 

Na uroczystą galę do Wielogłów przybyło wielu przedstawicieli władz Nowego Sącza, media, a przede wszystkim najważniejsi goście – laureaci nagród oraz wyróżnień wszystkich trzech kategorii konkursu. 

Ogłoszenie wyników odbyło się w świątecznej atmosferze i połączone było z występami uczestników konkursu na najpiękniejszy utwór muzyczny. Gościnnie wystąpiła również kapela Zespołu Pieśni i Tańca Sądeczoki, działająca przy Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. 

We wszystkich kategoriach nagrodzono 156ciu uczestników. Wśród nich 92óch autorów kartek bożonarodzeniowych i 33ech młodych twórców utworów literackich. Po raz pierwszy oceniano talenty muzyczne. W tej kategorii, nazwanej przepięknie „Anielską Nutką” wręczono 13 nagród i 8 wyróżnień. 

Jak podkreślała Katarzyna Świderska menadżer marketingu Firmy WIŚNIOWSKI:

Rozwijanie talentów, naturalnych predyspozycji jest bardzo ważnym, a powinno być najważniejszym elementem procesu edukacji. Każda działalność, która daje taką możliwość dzieciom i młodzieży, powinna być wspierana z największa uwagą – w trosce o jakość naszego społeczeństwa. Człowiek uwrażliwiony na twórczość jest po prostu lepszym człowiekiem, lepszym uczniem, konsumentem, architektem, inżynierem, pracownikiem, rodzicem. Z ogromna przyjemnością wspieramy Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu jest to jeden z elementów naszej społecznej odpowiedzialności w biznesie. A kiedy taka działalność odbywa się Pod Skrzydłami Anioła wszystko musi się udać, czego Państwu, a w szczególności podopiecznym Pałacu Młodzieży szczególnie dzisiaj życzę. Niech te piękne emocje, których doświadczymy zmieniają nas na lepsze. 

Nagrodzone prace plastyczne można podziwiać od 5 grudnia w Sądeckiej Bibliotece Publicznej.

Nagrody

WIŚNIOWSKI - certyfikowane bezpieczeństwo pracy

W dniu 2 grudnia 2011 roku Firma WIŚNIOWSKI uzyskała certyfikat potwierdzający wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Udokumentowany i praktycznie realizowany Zintegrowany System Zarządzania składa się z dwóch podsystemów spełniających wymagania dwóch norm: System Zarządzania Jakością zgodnym z wymaganiami normy ISO – 9001, który Firma wdrożyła już 10 lat temu oraz nowy System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zgodny z wymogami normy OHSAS 18001:2007.


02.12.2011 czytaj więcej »

Po wnikliwym audycie przeprowadzonym w październiku 2011r audytorzy renomowanej jednostki certyfikującej Det Norske Veritas udzielili pozytywnej rekomendacji. Dzięki temu Firma Wiśniowski uzyskała Certyfikat potwierdzający zgodność prowadzonej działalności z wymogami normy OHSAS 18001:2007.

System Bezpieczeństwa i Higieny Pracy określa wymagania dla pracodawców stawiających sobie za cel zapewnienie właściwych warunków pracy i zapobieganie sytuacjom powodującym ryzyko utraty zdrowia lub życia przez pracowników. 

W obecnych realiach rynkowych prowadzenie odpowiedzialnego biznesu to podstawowe kryterium świadczące o rzetelności firmy.

Firma WIŚNIOWSKI jako jedna z pierwszych w branży przeszła pozytywnie proces certyfikacji. W procesie audytorzy w szczególności brali pod uwagę takie aspekty jak działania związane z analizą i oceną bezpieczeństwa procesów zachodzących w Firmie oraz skuteczność wykorzystania oceny szeroko rozumianego ryzyka do zarządzania bezpieczeństwem. Audytorzy zwracali uwagę na łatwy dostęp pracowników firmy WIŚNIOWSKI do instrukcji opisujących bezpieczną pracę oraz procedur postępowania w przypadku wystąpienia wypadku, pożaru itp.

Zgodnie z przyjętą Polityką Zintegrowanego Systemu Zarządzania jest produkcja, sprzedaż i wyrobów, które poziomem swojej jakości zaspokajają potrzeby naszych klientów a technologia ich wytwarzania i użytkowania jest w pełni bezpieczna.

Odpowiedzialnie w przyszłość 

Firma WIŚNIOWSKI, jako największy polski producent bram garażowych, przemysłowych oraz systemów ogrodzeniowych, dąży, aby jej wizerunek posiadał następujące cechy: 
- godna zaufania, budząca zadowolenie ze współpracy 
- charakteryzująca się zrównoważonym rozwojem dzięki wysoko wykwalifikowanemu zespołowi pracowników 
- troszcząca się o bezpieczeństwo pracy i życie. 

Wychodzimy z założenia, że nasi pracownicy mają prawo do pracy w środowisku wolnym od wszelkich zagrożeń. Zintegrowany System Bezpieczeństwa pozwoli skuteczniej realizować cele polityki bezpieczeństwa i higieny pracy, jak również oceniać skuteczność realizowanych działań w tej dziedzinie. Umożliwi nie tylko zapobieganie ewentualnym awariom i niebezpiecznym dla zdrowia i życia pracowników wypadkom, lecz również podniesie poziom wiedzy wszystkich zatrudnionych w firmie WIŚNIOWSKI osób na temat najlepszych praktyk w tym zakresie. Ich zaangażowanie jest niezbędnym elementem właściwej realizacji polityki bezpieczeństwa – mówi Roman Łukasik – Pełnomocnik Zintegrowanego Systemu Zarządzania.

Dla utrzymania i doskonalenia tak zdefiniowanego wizerunku Firma przyjęła następujące zobowiązania: 
- produkcję i dostarczanie bezpiecznych wyrobów oraz oferowanie wysokiej jakości usług zaspokajających potrzeby naszych obecnych i przyszłych klientów 
- nawiązanie z klientami oraz dostawcami kontaktów handlowych opartych na zasadach wzajemnego zaufania i lojalności 
- efektywne zarządzanie bezpieczeństwem poprzez ciągłą analizę występujących zagrożeń i ocenę ryzyka zawodowego na wszystkich stanowiskach pracy. 

Wszystkie przyjęte zobowiązania spełniane są poprzez ciągłe doskonalenie wszystkich procesów Zintegrowanego Systemu Zarządzania w celu polepszania jego skuteczności i efektywności. 

W celu prowadzenia otwartej komunikacji oraz stałej poprawy efektywności funkcjonowania Zintegrowanego Systemu Zarządzania, spośród wszystkich pracowników wybrano 22 osobowy zespół Liderów BHP, ich zadań należy: czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem procesów zachodzących w Firmie jak również przekazywanie przełożonym zaobserwowanych przez nich lub innych pracowników zdarzeń potencjalnie wypadkowych. 

Polityka Zintegrowanego Systemu Zarządzania jest znana w każdej komórce organizacyjnej i realizowana przez wszystkich pracowników.

Nowości

WIŚNIOWSKI łamie stereotypy o bramach przemysłowych

Jakość, niezawodne działanie, bezpieczeństwo i, co istotne dla każdego inwestora, atrakcyjna cena. Tak w skrócie można scharakteryzować najnowszą propozycje Firmy WIŚNIOWSKI – bramę przemysłową serii MakroPro INVEST.


30.11.2011 czytaj więcej »

Na taką ofertę rynek czekał już od dawna. Bramy serii MakroPro INVEST, które wzbogaciły ostatnio ofertę Firmy WIŚNIOWSKI, niewątpliwie wypełniły lukę w segmencie bram przemysłowych. 

Szeroki wybór – więcej możliwości 

Płaszcz Bramy MakroPro INVEST wykonywany jest z paneli stalowych bądź przeszklonych paneli aluminiowych. 

Firma WIŚNIOWSKI proponuje aż 4 rodzaje przetłoczeń paneli.

NOWOŚĆ ! Skrzydło bramy może składać się z paneli o przetoczeniu V, wysokim, niskim lub bez przetłoczeń. 
NOWOŚĆ ! aż 4 rodzaje struktur zewnętrznych paneli - woodgrain, smoothgrain, sandgrain oraz silkline. 
NOWOŚĆ ! aż 9 kolorów RAL: biały, żółty, popielaty, srebrny, niebieski, grafitowy, zielony, brązowy, czerwony 
NOWOŚĆ ! aż 23 kolory drewnopodobne i jednolite z palety Renolit. 
NOWOŚĆ ! Nowością jest możliwość zastosowania odpornej na zarysowania szyby "No - SCRATCH". 

Przeszklone bramy MakroPro Alu INVEST wykonywane są w wersji VISUAL. Oznacza to jeszcze więcej światła w obiektach, gdzie ważną rolę odgrywa naturalne doświetlenie.

Sprawdzona jakość w dobrej cenie 

Bramy MakroPro INVEST MakroPro Alu INVEST powstały w oparciu o preferencje inwestorów uwzględniające najkorzystniejsze dla inwestycji rozwiązania. Pozwoliło to na stworzenie najlepszej na rynku oferty cenowej w zakresie bram przemysłowych. 

To również nowe standardy w zakresie niezawodnego działania. Każdy element konstrukcji i płaszcza został przetestowany i sprawdzony. Dzięki temu Firma WIŚNIOWSKI może zagwarantować niezawodną pracę bramy obliczoną na wykonanie 20 tysięcy cykli, gdzie jeden cykl liczony jest jako otwarcie i zamknięcie się bramy. 

Parametry zabudowy 

Bramy przemysłowe MakroPro INVEST mogą być montowane do pomieszczeń, gdzie nadproże wynosi od 250 mm. Daje to możliwość zastosowania ich zarówno w miejscach takich jak garaże zbiorcze (w tym podziemne), gdzie wymagane jest niskie nadproże oraz w halach magazynowych, zakładach produkcyjnych czy centrach logistycznych. 

Zastosowanie napinacza linki pozwala również na zmniejszenie elementów składowych bramy, ponieważ w tym przypadku nie ma konieczności montowania odbojników na końcach prowadnic poziomych. To kolejny element ułatwiający montaż bramy, a brak odbojników zmniejsza wymaganą głębokość pomieszczenia o co najmniej 500 mm. 

Niezawodne działanie 

Wszystkie bramy z napędem (prowadzenia STL, LHpz) posiadają w wyposażeniu podstawowym napinacz linki. Działanie tego mechanizmu blokuje luzowanie i opadnięcie linki z bębna nawojowego w razie zablokowania skrzydła bramy, zapewniając płynną pracę bramy w prowadnicach. 

Bramy z serii MakroPro INVEST można dodatkowo wyposażyć w drzwi przejściowe z niskim progiem, okienka, panele przeszklone, kratki wentylacyjne czy klapę odciągu spalin niezbędną w przypadku serwisów samochodowych. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak: zdalne sterowanie bramą za pomocą pilota, zamek szyfrowy czy coraz popularniejszy czytnik kart magnetycznych, ułatwiają korzystanie z bramy, a także podnoszą prestiż całego obiektu.

Aktualności

Otwarto kolejny salon sprzedaży w Berlinie

Firma Prestige-Zaunsysteme, będąca największym dystrybutorem produktów firmy WIŚNIOWSKI na terenie Niemiec, otworzyła drugi salon sprzedaży w Berlinie. Wysoka jakość innowacyjnych rozwiązań oraz wzorowa współpraca między partnerami sprawiły, że produkty marki WIŚNIOWSKI zyskują coraz większe uznanie na konkurencyjnym niemieckim rynku.


24.11.2011 czytaj więcej »

W Berlinie miało miejsce uroczyste otwarcie drugiego salonu firmy Prestige-Zaunsysteme. Nowy punkt handlowy zlokalizowany w północnej dzielnicy Berlina – Spandau, powstał w związku z rosnącym zainteresowaniem produktami marki WIŚNIOWSKI wśród niemieckich odbiorców. Kluczem do sukcesu sprzedażowego firmy Prestige-Zaunsysteme była szeroka oferta polskiego producenta oraz profesjonalna obsługa klienta.

Partnerstwo źródłem sukcesu 

Współpraca między partnerami rozpoczęła się w 2006 roku. Powstał wtedy pierwszy salon w południowej części Berlina – Rangsdorf. Od tego momentu firma Prestige-Zaunsysteme zajmuje się wyłącznie dystrybucją produktów marki WIŚNIOWSKI, notując sukcesywny wzrost sprzedaży, który zawdzięcza doskonałemu dopasowaniu oferty do potrzeb rynku. 

- Nasz nowo otwarty salon jest dowodem na to, że polski solidny produkt może cieszyć się uznaniem wśród szerokiego grona niemieckich odbiorców. Coraz większą liczbę klientów zawdzięczamy szerokiej ofercie produktowej. Szczególnie dumni jesteśmy z nowej ekspozycji, którą stworzyliśmy wspólnie z firmą WIŚNIOWSKI. Wzbudza ona bardzo duże zainteresowanie odwiedzających nasz salon klientów. Wśród odbiorców indywidualnych największą popularnością cieszą się ogrodzenia posesyjne, cechujące się bogatym wzornictwem i wyszukaną formą. Natomiast klienci instytucjonalni najchętniej wybierają bramy przemysłowe przesuwne. Marka WIŚNIOWSKI jest utożsamiana z wysoką jakością, której można zaufać – mówi Wojciech Ritta z firmy Prestige-Zaunsysteme.

Polityka sprzedażowa oparta na jednej solidnej marce pozwoliła na zbudowanie rozpoznawalności i zaufania wśród klientów. Kompleksowa oferta produktowa firmy WIŚNIOWSKI, w szczególności szeroki wybór ogrodzeń posesyjnych w systemach: Style, Classic, Lux oraz Premium została dodatkowo wzbogacona o profesjonalne narzędzie wsparcia sprzedaży – autorski program AW Expert, który umożliwia szybką i fachową obsługę klienta. Dzięki niemu doradcy Prestige-Zaunsysteme potrafią w kilka minut zaprezentować swoim klientom ostateczny efekt aranżacyjny proponowanego systemu ogrodzeniowego oraz określić dokładny kosztorys. Znacznie ułatwia to sprzedaż i pozwala kreować ekspercki wizerunek salonu oraz marki WIŚNIOWSKI.

Produkty WIŚNIOWSKI w Europie 

Firma WIŚNIOWSKI jest krajowym liderem w produkcji wysokiej klasy bram garażowych i przemysłowych oraz ogrodzeń posesyjnych, wykonywanych w oparciu o surowce najwyższej jakości. Od 22 lat swojej działalności firma stawia na podnoszenie standardów wytwarzania oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, przez co zdobyła zaufanie szerokiego grona klientów. 

– Produkty firmy WIŚNIOWSKI zyskują coraz większą liczbę odbiorców w Polsce, jak i za granicą. Od kilku już lat systematycznie poszerzamy sieć zagranicznych dystrybutorów. Nasze produkty oferowane są we wszystkich krajach sąsiednich, jak również w Skandynawii, krajach Beneluxu, czy we Francji. Budowanie świadomości marki WIŚNIOWSKI na tak konkurencyjnym rynku to proces wymagający czasu i zaufania nowych odbiorców. Rosnące zainteresowanie naszymi produktami to dla nas powód do dumy, a także dowód na to, że spełniają one najwyższe standardy obowiązujące na rynkach zachodnich i mogą konkurować na równi z czołowymi przedstawicielami branży. Planujemy dalszy, sukcesywny rozwój poprzez ciągłe udoskonalanie oferty i poszukiwanie nowych rynków zbytu – mówi Wiesław Pióro, Dyrektor Exportu w Firmie WIŚNIOWSKI.

Nowości

V-przetłoczenia w bramach przemysłowych WIŚNIOWSKI

Najnowsze trendy w budownictwie przemysłowym to dominacja elewacyjnych płyt warstwowych, charakteryzujących się wysoką estetyką i łatwością montażu.


18.11.2011 czytaj więcej »

Nawiązaniem do tych trendów wzorniczych są V-przetłoczenia w bramach przemysłowych segmentowych WIŚNIOWSKI®, które są doskonałym sposobem na podkreślenie nowoczesnej formy obiektu jak również nawiązaniem do wyglądu elewacji.

Efektowny wygląd bramy z V-przetłoczeniem opiera się na strukturze bazującej na liniach prostych w połączeniu z grą świateł. Załamania V-profilowania dyskretnie modelują odbijające się światło, a srebrna powierzchnia płaszcza bramy jeszcze bardziej podkreśla jej modernistyczny charakter.

Brama z takim przetłoczeniem okazuje się być bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Idealnie wpisuje się w bryły nowoczesnych obiektów, które często pełnią funkcję wizytówki firmy. Z drugiej strony zamontowane w obiektach starszych, w ramach ich modernizacji, nadadzą im nowego współczesnego charakteru.

Bramy z przetłoczeniem V dostępne są w kolorze srebrnym RAL 9006. Opcjonalnie mogą być wyposażone m.in. w okienka, kratki wentylacyjne, aluminiowy panel przeszklony ze szprosami, w pełni przeszklony aluminiowy panel Visual oraz panel wentylowany, a także drzwi przejściowe.

Przetłoczenie "V" dostępne jest w standardowej ofercie w bramach typowych i specjalnych.

Firma WIŚNIOWSKI® poszerzyła także swoją ofertę w zakresie bram przemysłowych segmentowych o bramy z przetłoczeniem niskim, wysokim oraz bez przetłoczeń. Dodatkowo są one dostępne w jeszcze szerszej gamie kolorów, również drewnopodobnych.

Jest to w obecnej chwili najbardziej rozbudowana oferta wzorów i kolorów bram przemysłowych na rynku.

Nagrody

WIŚNIOWSKI - Firma na Medal

Firma WIŚNIOWSKI otrzymała wyróżnienie w konkursie "Budowniczy Polskiego Sportu" przyznawanego przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej. Uroczysta gala oraz wręczenie statuetek "Firma na Medal 2011" odbyło się 15 listopada w Pałacu Lubomirskich w Warszawie. Firma WIŚNIOWSKI znalazła się w zacnym gronie przedsiębiorstw i instytucji odgrywających znaczną rolę w budowie infrastruktury sportowej w Polsce.


15.11.2011 czytaj więcej »

Konkurs "Budowniczy Polskiego Sportu" został zorganizowany po raz XII w ramach Ogólnopolskiego Programu "Budujemy Sportową Polskę". Patronat nad Konkursem sprawuje: Parlament Europejski na czele z jego Przewodniczącym Jerzym Buzkiem, Fundacja "Teraz Polska", Stowarzyszenie Architektów Polskich, Polski Związek Paraolimpijski, Polski Związek Piłki Nożnej oraz marszałkowie województw. Konkurs "Budowniczy Polskiego Sportu" jest jedynym tego rodzaju przedsięwzięciem w kraju, w ramach którego podsumowuje się działalność i dokonania wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego, przy jednoczesnym uwzględnieniu jakości oferowanych materiałów i technologii mających zastosowanie przy projektowaniu, budowaniu i wyposażeniu obiektów sportowych i rekreacyjnych. W konkursie brane są pod uwagę osoby, instytucje i firm zaangażowane w realizację obiektów sportowych i rekreacyjnych w Polsce. 

Tytuł "Budowniczy Polskiego Sportu" przyznawany jest laureatom wyróżnień "Inwestor na Medal" oraz "Firma na Medal", którzy w kolejnych latach potwierdzili swą szczególną pozycję na rynku oraz znacząco przyczynili się do rozwoju nowoczesnej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w naszym kraju. Uroczystość uświetnili wybitni polscy sportowcy, którzy podkreślali znaczenie właściwego zaplecza sportowego dla rozwoju polskiego sportu i jego wpływu na osiągnięcia sportowe. Na tegorocznej gali wręczono 13 statuetek. Wśród laureatów znalazła się Firma WIŚNIOWSKI, wyróżniona tytułem "Firma na Medal 2011", za całokształt swojej działalności, a w szczególności za udział w realizacji przebudowy Stadionu Legii w Warszawie 

Firma WIŚNIOWSKI została doceniona przez jury konkursu za kompleksowe rozwiązania stolarki stalowej, użyte przy przebudowie wspomnianego stadionu. Warszawski monument spełnia obecnie najwyższe standardy stawiane przez FIFA oraz UEFA. Przy przebudowie Firma WIŚNIOWSKI uwzględniła fakt, iż stadion ma 31 tysięcy miejsc i tym bardziej konieczne było wyposażenie go w nowoczesne urządzenia zapewniające bezpieczeństwo ciągów komunikacyjnych. W tym celu wykorzystano ponad 100 drzwi firmy WIŚNIOWSKI, których część została dodatkowo wyposażona w okucia antypaniczne, wymagane do wyjść ewakuacyjnych. Oprócz walorów bezpieczeństwa drzwi Firmy WIŚNIOWSKI są połączeniem najwyższej jakości i nowoczesnej estetyki przy jednoczesnym spełnieniu wymagań architektury sportowej i komercyjnej. Mocną konstrukcję drzwi zapewniają zamknięte stalowe profile, które harmonijnie komponują się z prestiżowym charakterem obiektu. 

Produkty marki WIŚNIOWSKI znajdują się w wielu obiektach sportowo-rekreacyjnych w całej Polsce. Bramy i elementy stolarki aluminiowej i stalowej zostały wykorzystane na wielu stadionach, halach sportowych, basenach. Ogrodzenia WIŚNIOWSKI znalazły zastosowanie na kilkunastu boiskach, które powstały w ramach programu "Orlik 2012".

Aktualności

III Ogólnopolski Tydzień Kariery

Firma WIŚNIOWSKI gospodarzem konferencji w ramach III Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

"Kształcenie zawodowe – potrzeby pracodawcy – rynek pracy" to temat tegorocznej konferencji, która odbyła się 19 października w ramach III Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Współorganizatorem, a jednocześnie gospodarzem spotkania była Firma WIŚNIOWSKI.


19.10.2011 czytaj więcej »

Konferencja odbyła się w siedzibie FirmWIŚNIOWSKI w Wielogłowach. Ideą przyświecającą spotkaniu jest inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i kreatywności na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego, a także wzmocnienie świadomości potrzeby wsparcia dla lepszej edukacji, pracy i kariery każdego kto chce podjąć pracę.

Jako, że cel ten nie mógłby zostać osiągnięty bez aktywnego udziału społeczności lokalnych, na konferencję do Wielogłów zaproszeni zostali przedstawiciele władz Miasta Nowego Sącza, przedstawiciele administracji publicznej, dyrektorzy personalni lokalnych firm, instytucji szkoleniowych, uczelni wyższych, organizacji pozarządowych, związków zawodowych oraz pracownicy służb zatrudnienia, którzy jako praktycy mogli podzielić się wiedzą oraz doświadczeniami z zakresu potrzeb sądeckiego rynku pracy.

Jednym z prelegentów konferencji była Stanisława Skwarło, Dyrektor Sądeckiego Urzędu Pracy (współorganizatora konferencji), która podzieliła się z uczestnikami swoją wiedzą na temat sytuacji na sądeckim rynku pracy oraz jego potrzebach. Wykład wygłosiła również dr hab. Alicja Miś, prof. Katedry Zarządzania Zasobami Ludzkimi Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pani Profesor omówiła temat kwalifikacji pracowników oraz znaczenia jakie ma dla przedsiębiorstwa podnoszenie kwalifikacji pracowników w poszczególnych komórkach organizacyjnych.

W ramach konferencji odbył się również panel dyskusyjny prowadzony przez dr Beatę Buchelt z Uniwersytetu Ekonomicznego W Krakowie. Uczestnicy panelu zastanawiali się i omawiali kwestię zapotrzebowania rynku pracy na fachowców.

Podsumowaniem spotkania była prezentacja Pani Urszuli Durańskiej, która jako Dyrektor Personalny Firmy WIŚNIOWSKI omówiła zagadnienie kształcenia zawodowego w praktyce.

W kilkugodzinnej konferencji wzięła udział prawie setka zaproszonych gości oraz lokalne media.

Aktualności

WIŚNIOWSKI otwiera bramę Domu Modelowego JANKI!

Indywidualny projekt, wysokiej jakości materiały oraz ekstrawaganckie wnętrza – od początku sierpnia 2011 roku zwiedzający mogą oglądać imponujący Dom Modelowy w podwarszawskich Jankach. Nietypowy, jak na to miejsce, budynek powstał w ramach ogólnopolskiej akcji o charakterze edukacyjnym. Firma Wiśniowski w ramach projektu prezentuje segmentową bramę garażową UniPro, która stanowi doskonałe dopełnienie obiektu. Dom Modelowy można odwiedzić osobiście lub wirtualnie!


02.08.2011 czytaj więcej »

Organizatorem ogólnopolskiej akcji DOM MODELOWY jest pracownia architektoniczna Studio Atrium we współpracy z Grupą 7point oraz firmą wykonawczą Arkada Budownictwo i studiem aranżacji wnętrz Excellent Design. Zgodnie z założeniem projekt ma przybliżyć inwestorom indywidualnym problematykę, związaną z budową swojego pierwszego domu. Akcja daje możliwość poznania nowych technologii i rozwiązań w budownictwie oraz bezpośrednich konsultacji z producentami materiałów budowlanych. Wszystkie etapy budowy można na bieżąco oglądać na portalach: dommodelowy.pl, mybudujemy.pl oraz budownictwo.7point.pl, a także na kanale Domu Modelowego na youtube.com. 

Ogólnopolski charakter projektu sprawił, że wzięli w nim udział czołowi polscy producenci 

materiałów budowlanych oraz elementów wyposażenia wnętrz. Zaprezentowali oni nie tylko swoje produkty, ale także uzyskali możliwość utrzymania stałego kontaktu z inwestorami. 

Wśród nich znalazła się również firma WIŚNIOWSKI, która przekazała na rzecz projektu bramę garażową segmentową UniPro automatyczną z napędem OPTIMUM T 600 przeznaczoną do użytku w zabudowie jednorodzinnej. Brama o wymiarach 2450 x 2340 mm w kolorze złoty dąb idealnie wkomponowała się w fasadę budynku. Zbudowana jest z prowadnic pionowych, poziomych podsufitowych i skrzydła wykonanego z gładkich (smoothgrain) paneli stalowych. Ponadto brama garażowa UniPro wyposażona została w zabezpieczenia przed opadnięciem skrzydła w przypadku pęknięcia sprężyny oraz zamek sprzężony z napędem, co gwarantuje bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Jest ona także zgodna z normą bramową PN-EN 13241-1 i oznakowana znakiem CE jako brama z napędem. 

Ekspozycję można oglądać przez cały tydzień od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 20:00 oraz w niedzielę od godziny 10:00 do 18:00 przez najbliższe 10 miesięcy na terenie PARKU HANDLOWEGO JANKI koło Warszawy.

Aktualności

Stadion Legii z drzwiami WIŚNIOWSKI

Ponad sto drzwi marki WIŚNIOWSKI zostało zamontowanych w ciągu komunikacyjnym najpopularniejszego stadionu w Polsce.


15.06.2011 czytaj więcej »

Stadion Legii Warszawa należy do najbardziej nowoczesnych obiektów sportowych nie tylko w Polsce ale i w całej Europie. To spełnienie "snu o Warszawie". Raj nie tylko dla kibiców, ale także miłośników festiwali muzycznych, w czasie których obiekt sprawdza się równie doskonale (o czym Warszawiacy i nie tylko mogli przekonać się 17 i 18 czerwca 2011, podczas Orange Warsaw Festiwal).
Najwyższe standardy tego obiektu widoczne są na każdym kroku. Nowoczesna konstrukcja trybun, komfortowe siedziska, doskonałe zaplecze gastronomiczne, klub fitness oraz klinika rehabilitacyjna. Całość wybiega daleko w przyszłość poza rozwiązania, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Warszawski Stadion Legii, którego otwarcie miało miejsce w sierpniu zeszłego roku, jest gotów przyjąć 31 000 widzów, dlatego szczególny nacisk położono tutaj na bezpieczeństwo oraz sprawną komunikację. Tłumy muszą bezpiecznie wejść na stadion i bezpiecznie go opuścić. Architekci dołożyli wszelkich starań by stworzyć ciąg komunikacyjny, który umożliwia sprawne przemieszczanie się tysięcy osób. Przejścia musiały więc zostać wyposażone w drzwi, które jakością i bezpieczeństwem będą dostosowane do najwyższych standardów wymagającej UEFA. Idealnym rozwiązaniem, odpowiadającym tym wymogom, okazały się stalowe drzwi profilowe WIŚNIOWSKI.

W zależności od potrzeb na warszawskim stadionie Legii zastosowano drzwi przymykowe jedno i dwuskrzydłowe. Do ich produkcji zastosowano wysokiej jakości zamknięte, stalowe profile systemowe. Połączone ze sobą metodą spawania tworzą niezwykle trwałą i solidną konstrukcję o niskiej pracochłonności, co w znacznym stopniu podnosi parametry wytrzymałościowe drzwi. Stalowe drzwi WIŚNIOWSKI wykonywane w takiej technologii mogą być poddawane intensywnej eksploatacji, dzięki czemu nadają się do zastosowania w obiektach sportowych, budynkach użyteczności publicznej, świetnie sprawdzają się również do zamknięcia klatek schodowych w budynkach wielorodzinnych. Mogą być stosowane jako drzwi wewnętrzne lub zewnętrzne, w wersji z przeszkleniem, naświetlem lub pełne.

Solidna i trwała konstrukcja drzwi zapewnia dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, a najlepsze metody antykorozyjne zabezpieczają je przed warunkami atmosferycznymi oraz promieniowaniem UV.
Stalowe profile poddawane są obróbce strumieniowo-ściernej, która prowadzi do dokładnego oczyszczenia stalowych powierzchni. Powłoki antykorozyjne nakładane są w nowoczesnej linii technologicznej do lakierowania farbami podkładowymi oraz malowania proszkowego. W efekcie drzwi stalowe profilowe posiadają pięcioletnią gwarancję na powłokę antykorozyjną.

Do nowoczesnego obiektu jakim jest stadion Legii wybrano drzwi w kolorze naturalnego aluminium (RAL 9006). Drzwi w tym kolorze, z wypełnieniem w postaci szyb bezpiecznych stanowią neutralny element stałego wyposażenia obiektu, który idealnie współgra z wystrojem monumentu. Firma WIŚNIOWSKI oferuje oczywiście całą gamę barw z palety RAL, co daje ogromne możliwości doboru koloru drzwi do elewacji, stolarki okiennej czy elementów wykończeniowych obiektu.

Skrzydła drzwi WIŚNIOWSKI są uszczelnione na całym obwodzie, zapewniając optymalną infiltrację powietrza. Dodatkowo uszczelki montowane w ramie drzwiowej amortyzują uderzenie gwarantując ciche zamykanie (co okazuje się istotne zwłaszcza w budownictwie wielorodzinnym).

Wymogi UEFA w kwestii bezpieczeństwa są bardzo wysokie, dlatego na stadionie Legii okucia drzwiowe oraz wyposażenie dodatkowe drzwi WIŚNIOWSKI zostały dobrane do indywidualnych potrzeb tego obiektu. Ponieważ jest to miejsce imprez masowych niezbędne było zastosowanie okuć antypanicznych, umożliwiających bezpieczne otwarcie się drzwi w trakcie konieczności szybkiego opuszczenia obiektu. Zarówno okucia jak i klamki zostały wykonane ze stali nierdzewnej co dodatkowo podnosi jakość drzwi, ale także ich walory estetyczne.

Stalowe drzwi profilowe WIŚNIOWSKI to produkt na miarę najnowocześniejszych obiektów takich jak stadion Legii Warszawa. Prawdziwy sprawdzian i obiekt, i zamontowane tam drzwi przejdą w trakcie zbliżającego się EURO 2012. Do tej pory wszystko zdaje egzamin na pięć z plusem. 

Nowości

Już wkrótce - piąty system ogrodzeniowy

Stworzyliśmy już kilkadziesiąt wzorów wypełnień, które dają niezliczone możliwości komponowania wyjątkowego ogrodzenia według upodobań. Teraz obok znanych już systemów Classic, Style, Premium i Lux wprowadziliśmy nowy system.


05.05.2011 czytaj więcej »

Minimalistyczna forma, a zarazem bardzo klasyczna linia nowego systemu, to doskonała opcja dla tych, którzy szukają prostych i ciekawych rozwiązań. 

Nowy konstrukcja oparta jest na kształtownikach zamkniętych 20x20 mm, spawanych nakładkowo do poprzeczek z kształtowników 30x18 mm. 

Kształtowniki mogą być zakończone dwoma rodzajami grotów wykonanych z tworzywa ABS w kształcie kulki oraz tzw. piramidki. 

Połączenie geometrycznej formy jaką są elementy systemu z delikatnymi, stylizowanymi motywami ozdobnymi, różnymi liniami łuków oraz ciekawymi grotami, to możliwość kolejnych kombinacji w kształtowaniu oryginalnego i niepowtarzalnego wzoru. 

Wszystkie elementy systemów ogrodzeniowych WIŚNIOWSKI zabezpieczone są przed rdzą za pomocą najlepszej na rynku metody uzyskiwania powłok antykorozyjnych, w postaci cynkowania ogniowego. Dodatkowym zabezpieczeniem są warstwy powłok poliestrowych nakładanych proszkowo. 

Profesjonalny projekt ogrodzenia w dowolnym systemie wraz ze szczegółowym kosztorysem, możliwy do zrealizowania w Punktach Sprzedaży korzystających z aplikacji AW Expert.

Nagrody

AW Expert - Wyróżniony

AW Expert - aplikacja do projektowania ogrodzeń WIŚNIOWSKI - została wyróżniona w Konkursie "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju".


14.02.2011 czytaj więcej »

AW Expert jest pierwszym na rynku narzędziem dla handlowców, sprzęgającym szereg funkcjonalności. Pozwala on wygenerować różne warianty ogrodzenia WIŚNIOWSKI ze szczegółowym kosztorysem oraz wytycznymi technicznymi do montażu poszczególnych elementów ogrodzenia. 

Nowatorskie funkcje programu zostały zauważone przez Fundacje Innowacji i Rozwoju, która wyróżniła AW Experta w regionalnej oraz krajowej edycji Konkursu Liderów Innowacji i Rozwoju, w kategorii "Innowacyjna Usługa". 

W ciągu ostatniego roku z programu korzystało kilkaset Punktów Sprzedaży na terenie całego kraju oraz za granicą. To idealne narzędzie usprawniające sprzedaż, a przede wszystkim dostarczające kupującym profesjonalny projekt ogrodzenia dopasowanego do indywidualnych preferencji, czy wymogów budowlanych. 

WIŚNIOWSKI® jako największy polski producent bram, drzwi i ogrodzeń jest przedsiębiorstwem nastawionym głównie na rozwój, a przede wszystkim na propagowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz organizacyjnych. 

Dzięki wprowadzeniu programu AW Expert Punkty Sprzedaży współpracujące z firmą WIŚNIOWSKI mogą zapewnić najwyższe standardy w zakresie kompleksowej obsługi Klientów.

Nagrody

Godło "Laur Konsumenta" dla Firmy WIŚNIOWSKI

Firma WIŚNIOWSKI została laureatem programu "Laur Konsumenta 2010" plasując się na pierwszym miejscu w kategorii "Ogrodzenia", potwierdzając tym samym swoją znaczącą pozycję w polskiej branży ogrodzeń.


30.01.2011 czytaj więcej »

Godło "Laur Konsumenta" przyznawane jest na podstawie ogólnopolskiego badania satysfakcji Klientów. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest markom, które w badaniach konsumenckich wskazywane są jako najczęściej wybierane, pozytywnie oceniane i najchętniej rekomendowane.

Wyróżnienie to nie tylko potwierdza stabilną pozycję Firmy WIŚNIOWSKI na rynku, świadcząc o wysokiej wiarygodności naszych produktów, ale jest dla nas silną motywacją do dalszej pracy nad udoskonalaniem naszej oferty.

To dzięki naszym Klientom możemy się nieustannie rozwijać, ulepszając nasze produkty tak, by mogły spełniać każde oczekiwania. Dziękujemy za zaufanie i przywiązanie do naszej marki, a my z naszej strony będziemy dokładać wszelkich starań, by jak najlepiej spełniać oczekiwania naszych Klientów. 

Nagrody

Certyfikat słowacki dla stolarki przeciwpożarowej

Nasza stolarka przeciwpożarowa zdobywa coraz więcej odbiorców. Teraz jej wysoka jakość została potwierdzona Certyfikatem także na rynku słowackim.


16.11.2010 czytaj więcej »

Po badaniach w Notyfikowanej Jednostce Certyfikującej "FIRES" Batizovce na Słowacji stalowe drzwi płaszczowe w klasach EI30 i EI60 oraz aluminiowe drzwi i ścianki w klasach EI30 oraz EI60, otrzymały świadectwo dopuszczenia do eksploatacji na rynku słowackim.

Drzwi i ścianki przeciwpożarowe zostały poddane szczegółowym i rygorystycznym badaniom oraz próbom eksploatacyjnym. Oceniona została zgodność i klasyfikacja wyrobów w zharmonizowanym zakresie odporności ogniowej i reakcji na ogień
z ważnością obowiązującą na terenie Słowacji.

Przebadano i dopuszczono do użycia ścianki przeciwpożarowe, drzwi stalowe płaszczowe oraz aluminiowe drzwi profilowe z pełnym wyposażeniem. Stalowe drzwi płaszczowe poddano próbie wraz z wkładkami zwykłymi oraz wkładkami klasy C, bolcami przeciwwyważeniowymi, klamką, zaczepem elektromagnetycznym, samozamykaczem, przeszkleniem, okuciem antypanicznym, odbojem, listwą automatycznie opadającą. Aluminiowe drzwi profilowe przeszły pomyślnie badania z wyposażeniem w postaci zamka z wkładką, samozamykacza, bolców przeciwwyważeniowych, wkładkami antywłamaniowymi kl. C oraz okuć antypanicznych i listwy automatycznie opadającej.

Słowacki Certyfikat wydany przez Instytut Certyfikacyjny "FIRES" nie tylko daje możliwość użytkowania ognioodpornych pro-duktów WIŚNIOWSKI na terenie Słowacji, ale przede wszystkim potwierdza ich wysoką jakość.

Obecnie trwa proces dostosowania stolarki przeciwpożarowej WIŚNIOWSKI do eksploatacji na czeskim rynku budowlanym.

Nowości

AW Expert - przełom w projektowaniu ogrodzeń

Przedstawiamy pierwsze na rynku profesjonalne narzędzie do projektowania ogrodzeń posesyjnych - autorski program Firmy WIŚNIOWSKI - "AW Expert".


24.06.2010 czytaj więcej »

Planując swoje ogrodzenie chcielibyśmy zobaczyć już na etapie projektowania jak będzie ono wyglądać docelowo. Dlatego stworzyliśmy program AW Expert, jedyny w swoim rodzaju programu do wspomagania projektowania nowego ogrodzenia, jak również remontu starego.

Program AW Expert został stworzony na bazie wieloletnich doświadczeń w projektowaniu i produkcji ogrodzeń posesyjnych Firmy WIŚNIOWSKI. Przeznaczony jest dla Partnerów Handlowych, a jednym z jego głównych założeń jest przejrzystość w zakresie tworzenia projektu i co najważniejsze intuicyjne menu. Zapewnia to stworzenie profesjonalnego projektu ogrodzenia już w kilka minut. AW Expert daje możliwość wykonania projektu bezpośrednio u Klienta. Sprzedawca może przyjechać prosto do Państwa domu, dokonać pomiarów i wykonać wielowariantowy projekt. Wydruk projektu może służyć jako wizualizacja, a także załącznik do zgłoszenia w odpowiednim urzędzie, lub jako projekt budowlany dla ekip montażowych.

Możliwość wprowadzania zmian i poprawek bez konieczności wykonywania nowego rysunku, pozwoli dopasować ogrodzenie do każdej posesji, potrzeb i koncepcji kompozycji przestrzennej.
Bazą do stworzenia projektu jest katalog wzorów ogrodzeń WIŚNIOWSKI. W tej chwili jest to wybór kilkudziesięciu wzorów w czterech systemach ogrodzeń posesyjnych Classic, Style, Premium oraz Lux, we wszystkich kolorach z palety RAL.

Oprócz gotowego projektu otrzymają Państwo szczegółowy kosztorys wszystkich elementów potrzebnych do wykonania ogrodzenia oraz cenę ostateczną całego ogrodzenia. Dzięki możliwości zastosowania w projekcie typowych rozwiązań, uzyskają Państwo najbardziej atrakcyjną cenę swojego ogrodzenia. Dużą zaletą korzystania z programu jest także krótszy termin realizacji, ponieważ gotowy projekt jest od razu przesyłany do Firmy WISNIOWSKI w formie zamówienia.

AW Expert zapewnia:
• profesjonalny, wielowariantowy projekt,
• szczegółowy kosztorys,
• możliwość nanoszenia zmian,
• skrócony termin realizacji,
• ogrodzenie w atrakcyjnej cenie,
• szybkie odtworzenie zamówienia w razie potrzeby.

Nagrody

WIŚNIOWSKI "Gazelą Biznesu" po raz czwarty!

Gazele Biznesu to firmy, które wyróżniają się sprawnym zarządzaniem oraz dynamicznym rozwojem, doskonale sobie radząc wśród konkurentów. Firma WIŚNIOWSKI po raz czwarty została uhonorowana elitarnym wyróżnieniem "Gazele Biznesu", w X edycji plebiscytu.


15.02.2010 czytaj więcej »

Od 2002 roku, prowadzony jest ranking najdynamiczniej rozwijających się firm. Tytuł Gazele Biznesu przyznawany jest przez redakcję Pulsu Biznesu przy współpracy z firmą Coface Poland. To prestiżowe wyróżnienie otrzymują krajowe przedsiębiorstwa, którym udało się osiągnąć świetne wyniki finansowe, a odznaczają się przejrzystą polityką finansową, uczciwością wobec kontrahentów jak i pracowników, dynamiką rozwoju, a także rzetelnością i transparentnością w prowadzeniu biznesu. Rok 2009 minął pod znakiem kryzysu. W tym czasie bardzo trudnego sprawdzianu, wielu przedsiębiorców zadawało sobie pytanie „być albo nie być?”. Są jednak firmy, którym mimo spowolnienia gospodarki udało się osiągnąć świetny wynik finansowy, a to dzięki ciężkiej pracy i trafnym decyzjom. Należy do nich Firma WIŚNIOWSKI, która „Gazelą Biznesu”, została po raz czwarty.
O obecności Firmy WIŚNIOWSKI na liście rankingowej zadecydował wyrażony w procentach przyrost obrotów w ciągu trzech ostatnich lat, a także fakt, że w stosunkowo krótkim czasie, udało nam się zbudować mocną pozycję na rynku, dorównując jakością potężnym koncernom zachodnim.

Gazele Biznesu zyskały tak dobra markę wśród wielu rankingów, przede wszystkim dlatego, że o wynikach decydują jasne, oparte na wynikach finansowych kryteria. Jest to bardzo ważne wyróżnienie dla nas, ponieważ wysiłek ponad 1000ca osób zatrudnionych w naszej Firmie został zauważony i doceniony, a dodatkowo, takie wyróżnienie motywuje do dalszej pracy.

Nagrody

Należymy do Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej

Jako jeden z czołowych producentów systemów ogrodzeń przemysłowych, zostaliśmy zaproszeni do członkostwa w Polskim Klubie Infrastruktury Sportowej.


23.12.2009 czytaj więcej »

Polski Klub Infrastruktury Sportowej realizuje „Program na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Polsce” zainicjowany i realizowany od czterech lat przez „Kalejdoskop Budowlany”, pod patronatem i we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu, urzędami marszałkowskimi, Polskim Komitetem Olimpijskim, Stowarzyszeniem Architektów Polskich oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

PKIS jest organizacją, której podstawową aktywnością jest szeroko zakrojona działalność na rzecz środowiska osób, firm oraz inwestorów skupionych wokół przedsięwzięć na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Wszystkie podejmowane działania mają za zadanie kształtować dogodny dla rozwoju branży klimat społeczny i polityczny, ułatwiać firmom członkowskim dotarcie z ofertą do potencjalnych klientów, a inwestorom do najlepszych dostawców usług, kojarzyć na płaszczyźnie współpracy biznesowej przedstawicieli firm i inwestorów.

Członkami Klubu są osoby, firmy i instytucje, które maja bezpośredni lub pośredni wpływ na kształtowanie nowoczesnej infrastruktury w Polsce, a otrzymanie prestiżowego Certyfikatu Członkowstwa w Polskim Klubie Infrastruktury Sportowej jest potwierdzeniem naszej rzetelności i wiarygodności. 

Aktualności

Premier Waldemar Pawlak w Firmie WIŚNIOWSKI

Wicepremier Waldemar Pawlak w dniach 9-11 IX 2009 gościł na Sądecczyźnie. Oprócz udziału w Forum Ekonomicznym i Forum Młodych złożył wizytę w Firmie WIŚNIOWSKI.


11.09.2009 czytaj więcej »

Premier zapoznał się z dwudziestoletnią historią Firmy, nowoczesnymi technologiami i aktualną ofertą. Wizyta w Wielogłowach stała się okazją do bezpośredniego kontaktu z przedsiębiorstwem, które w okresie kryzysowym potrafiło utrzymać rynek i ponad 1000 osobową załogę.
Premierowi towarzyszyli wicewojewoda małopolski Stanisław Sorys i poseł na sejm RP Bronisław Dutka. Goście z uznaniem odnieśli się do sukcesu twórcy i jednoosobowego właściciela Firmy – Andrzeja Wiśniowskiego. Sądecka fabryka jest dowodem na to, że inicjatywa, przedsiębiorczość i osobiste zaangażowanie może przynieść duże efekty – mimo wszystkich powszechnie znanych trudności i przeszkód.

Firma WIŚNIOWSKI przekazała premierowi oryginalny prezent - swoje własne doświadczenie tego, co najbardziej hamowało i hamuje jej rozwój. Know how we współczesnym świecie jest cenną informacją – prezent został przyjęty z uznaniem i zrozumieniem, a nawet z pewną solidarnością. Premier potwierdził, że gramy w tej samej drużynie i wspólnym celem jest eliminowanie przeszkód w rozwoju inicjatyw gospodarczych.
Wizyta w Firmie WIŚNIOWSKI miała też akcent nostalgiczny – w tym roku Firma WIŚNIOWSKI była głównym sponsorem i gościła uczestników XXXV Olimpiady Wiedzy Technicznej, której laureatem przed 30 laty był Waldemar Pawlak. 

Aktualności

20 lat Firmy WIŚNIOWSKI

Od wytworzenia pierwszej bramy WIŚNIOWSKI minęło już 20 lat. Ten historyczny moment był okazją do wspólnego świętowania ponad tysięcznej załogi, Partnerów Handlowych, Przedstawicieli współpracujących instytucji oraz Przyjaciół Firmy. Na miejsce Jubileuszu wybrano nowo-powstałą halę produkcyjną, która jest symbolem nieustającego rozwoju Firmy, nawet w czasach spowolnienia gospodarczego.


01.08.2009 czytaj więcej »

Niecodziennie się zdarza, by z niewielkiego zakładu w oparciu o wyłącznie własny, polski kapitał i pracę, można było stworzyć nowoczesne przedsiębiorstwo produkujące kompleksowe rozwiązania z zakresu ogrodzeń, bram i drzwi dla całej Europy. Na czym zatem polega sukces WIŚNIOWSKIEGO? Odpowiedź tkwi przede wszystkim w odważnej i wizjonerskiej postawie właściciela Firmy - Andrzeja Wiśniowskiego, a także w produktach, które od samego początku tworzone są z pasją, w oparciu o najwyższą jakość surowców połączoną z ciągłym dostosowywaniem się do potrzeb Klienta. Dynamiczny rozwój Firmy był możliwy dzięki zaufaniu, jakim od samego początku obdarzyli firmę Polacy oraz olbrzymiemu wysiłkowi całego zespołu pracowników. „Każdy duży sukces składa się z szeregu większych lub niekiedy wręcz maleńkich przedsięwzięć, dlatego słowa podziękowania kieruję w stronę wszystkich ludzi, którzy wykazywali chęć i zaangażowanie w ramach codziennych obowiązków na swoich stanowiskach pracy. Bez nich nie moglibyśmy dzisiaj świętować” – podkreśla Andrzej Wiśniowski.

Jednym z elementów decydujących o dynamicznym rozwoju Firmy WIŚNIOWSKI jest innowacyjność. Firma jako jedna z pierwszych w branży wprowadziła wiele ciekawych rozwiązań konstruktorskich w swoich wyrobach podwyższając standardy obowiązujące w branży. Wymusiła także na rynku możliwość zamawiania bram dopasowanych „na wymiar”. Ważna jest przy tym odpowiedzialność ekologiczna. WIŚNIOWSKI optymalizuje zużycie energii i wody w procesach produkcyjnych, wykorzystuje naturalne oświetlenie w halach produkcyjnych i biurowcu, posiada bezściekową ocynkownię oraz bezpyłową malarnię proszkową, w której stosuje ekologiczne preparaty. W produkcji wykorzystywana jest wyłącznie nieszkodliwa dla środowiska bezfreonowa pianka poliuretanowa. W ten sposób możliwa jest praca dla coraz większej ilości Klientów korzystających na co dzień z wyrobów Firmy z uwzględnieniem potrzeb otaczającej nas natury.

W dniu Jubileuszu dziękujemy wszystkim użytkownikom bram, drzwi i ogrodzeń WIŚNIOWSKI za zaufanie do polskiej marki. Inwestując w produkt wytwarzany fabrycznie w Polsce przez Firmę o polskim kapitale przez polskich pracowników możemy przyczyniać się do tworzenia wspólnego dobra, jakim jest rozwój gospodarczy naszego kraju. Produkty WIŚNIOWSKI można zamówić w ponad 800 Punktach Partnerów Handlowych, dzięki czemu zawsze jesteśmy blisko Klientów oferując profesjonalne rozwiązania oraz szybki serwis.

Zgodnie z Polityką Plików Cookies strona korzysta z plików cookies.