Budynek firmy Future Processing, Gliwice

Budynek firmy Future Processing, Gliwice

Wnętrze budynku aż kipi od nowoczesnego myślenia i technologicznej kreatywności. Zespół Future Processing na co dzień programuje, dzieli się wiedzą i oswaja niejednokrotnie skomplikowane procesy. Takie wnętrze wymaga właściwej obudowy, wizytówki i fasady – spójnej myślowo i koncepcyjnie. W przypadku firmy Future Processing udało się zachować tę równowagę – balans pomiędzy różnymi potrzebami.

Ile budynek mówi o instytucji, która ma w nim siedzibę? Najwłaściwsza – choć być może również banalna – będzie tu odpowiedź: to zależy. Bo wpływ ma na to branża, lokalizacja czy obrana grupa odbiorców. W przypadku firm zajmujących się IT i nowoczesnymi technologiami budynek niewątpliwie staje się częścią przedsiębiorstwa, elementem infrastruktury, planem ogólnym możliwości.

Jak stworzyć nowoczesność?

W przypadku firmy Future Processing, budynek stanowi wizytówkę, deklarację tego, co można odnaleźć w środku. Nowoczesna forma siedziby przedsiębiorstwa przywołuje wprost skojarzenia z tym, co nowatorskie i futurystyczne. Charakterystyczną cechą takich budynków są duże przeszklenia i jednobarwne, proste fasady. Ten minimalizm, zachowawcze podejście do designu są tym, co odróżnia współczesną architekturę od projektów sprzed kilku dekad.

Duże przeszklenia i szkło w ogóle stanowią nietypową barierę – równocześnie łączą i oddzielają, tworząc pomiędzy tym, co wewnątrz i na zewnątrz specyficzną granicę. Szkło otwiera wnętrza na to, co znajduje się wokół budynku, równocześnie zachowując ich rozdzielność.

fasady Gliwice

Co łączy?

Dzięki dużym oknom i fasadom klienci mogą bez trudu wstępnie zapoznać się z wnętrzem firmy i zbudować pierwsze wrażenia. To rodzaj zaproszenia, które ułatwia początkowe kontakty z gośćmi.

Jednak przeszklenia nie otwierają jedynie wnętrza. Komunikacja, którą zapewniają, działa również w drugą stronę i pozwala temu, co zewnętrze dostać się do środka. W ten sposób pracownicy mogą dłużej cieszyć się naturalnym światłem dziennym i widokami otoczenia budynku.

okna na zieleń

Co oddziela?

Szkło w siedzibie firmy Future Processing odpowiada za podział przestrzeni na trzy strefy, które odpowiadają kolejnym etapom wchodzenia do siedziby przedsiębiorstwa. Pierwszą ze stref jest otoczenie, którego granicą jest zewnętrzna powierzchnia ścian i fasad. Drugą – wnętrze budynku, a ostatnią biura, sale i pokoje wydzielane za pomocą szklanych witryn i drzwi.

Przy zachowaniu tego naturalnego i praktycznego podziału, budynek pozostaje wciąż wewnętrznie skomunikowany i wciąż stanowi jedną przestrzeń.

fasady
przeszklone wnętrza
drzwi do toalet firmowych

Przeszklenia w nowoczesności

Szkło to jednak nie tylko design. Nowoczesne przeszklenia mają również wiele bardzo praktycznych zalet, które wpisują się we współczesne trendy w architekturze i budownictwie. Im więcej dziennego światła dociera do wnętrza budynku, tym mniej energii elektrycznej zużyje sztuczne oświetlenie. To w skali całej firmy i wielu lat działalności przynosi wymierne oszczędności. Jednak nie tylko finanse są tu istotne.

Dziennie światło znacznie lepiej wpływa na oczy i umysły pracowników. Pozwala dłużej zachować koncentrację i nie męczy wzroku. To szczególnie istotne, gdy pracownicy pracują przy komputerach, przez kilka godzin patrząc w monitor. Przeszklenia dają również uczucie przestronności, co również pozytywnie wpływa na samopoczucie. To szczegóły, które wpływają na funkcjonowanie całej firmy, nie są więc jedynie ciekawostkami.

ścianki aluminiowe

Aluminium

Aluminium to najpopularniejszy materiał wykorzystywany w konstruowaniu fasad. Jego właściwości ułatwiają nie tylko sam proces projektowania i produkcji, ale w równie dużym stopniu wpływają na komfort użytkowania takich produktów przez klienta ostatecznego.

fasady aluminiowe

Aluminium jest stosunkowo lekkim metalem, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem w przypadku tworzenia przeszklonych konstrukcji. Cecha ta znacząco wpływa również na prostszy (a więc szybszy i tańszy) transport oraz montaż. W procesie produkcji niewątpliwą zaletą jest łatwość w formowaniu aluminium i niewielkie wymogi energetyczne takiego procesu.

Aluminium posiada naturalną powłokę antykorozyjną i świetnie znosi skrajne temperatury, deszcz i śnieg. Oznacza to, że jest materiałem, który będzie służył w dobrym stanie przez długie lata. Równocześnie warto wiedzieć, że aluminium w stu procentach poddaje się recyklingowi, co pozwala na ponowne jego wykorzystanie, bez narażania środowiska naturalnego na straty.

Udostępnij artykuł

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące szerokiej gamy produktów WIŚNIOWSKI.