hero-bramy-pro-presto-d.jpg

Bramy rozwierne PRESTO 50

Łączą w sobie kluczowe cechy dla sprawnej komunikacji i ochrony wnętrza budynku.

Praktyczne rozwiązanie, które łączy w sobie niezawodność i wysoką estetykę. Brama rozwierna dwuskrzydłowa PRESTO 50 przeznaczona jest do użytku w budynkach nieocieplonych, gospodarczych, przemysłowych i technicznych, w tym w obiektach przemysłu spożywczego bez ścisłego kontaktu z żywnością. Sprawdzi się również w miejscach o nietypowych warunkach zabudowy.

Prosty montaż

Prosty i łatwy montaż bram rozwiernych zarówno w otworze, jak i przed otworem, to oszczędność czasu i pieniędzy.

Bezpieczeństwo

Bez względu na sposób obsługi, bramy WIŚNIOWSKI posiadają zdolność do zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa. Nasze produkty są w pełni zgodne z normą PN-EN 13241-1.

Wysoka szczelność

PRESTO 50 gwarantuje wysoką szczelność: wodoszczelność i odporność na obciążenia wiatrem w klasie 2. oraz przepuszczalność powietrza w klasie 4.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Brama otwierana jest ręcznie, na zewnątrz. Standardowo wyposażona jest w ościeżnicę montowaną w otworze i dwa symetryczne skrzydła wypełnione panelem segmentowym 40 [mm].

Ościeżnica

– kształtowniki stalowe, jednokomorowe, bez przegrody termicznej na systemie Forster Presto. Zarówno ościeżnica jak i skrzydło bramy wykonane są z profili o grubości 1,5 [mm]. Kształtowniki łączone są ze sobą poprzez spawanie.

Ryglowanie

– skrzydło czynne posiada standardowo 1-punktowe ryglowanie – zamek wpuszczany dla So ≤ 2500 oraz Ho ≤ 2500 [mm]. Dodatkowo w bramach o So > 2500 lub Ho > 2500 [mm] oraz na życzenie klienta montowany jest dodatkowy rygiel górny. Skrzydło bierne posiada ryglowanie 2-punktowe (góra + dół) uruchamiane za pomocą dźwigni obrotowej.

Zawiasy

– brama wyposażona jest w spawane stalowe łożyskowane zawiasy (bez regulacji). Spawane połączenia zawiasów z ościeżnicą zapewniają stabilność mocowania, eliminują opadanie skrzydeł oraz konieczność ich regulacji.

Uszczelnienie

– brama uszczelniona jest na całym obwodzie za pomocą uszczelek przymykowych. Uszczelki znajdują się od strony zewnętrznej skrzydła, co zapewnia odpowiednią szczelność i tłumienie hałasu. Szczelność bramy gwarantują dodatkowe uszczelki międzypanelowe.

Wyposażenie i dostawa

– ościeżnica w całym zakresie wymiarowym jest skręcana i dostarczana w dwóch częściach + próg. Ościeżnica posiada otwory do montażu bezpośredniego za pomocą kołków montażowych.

Kolory

– wszystkie elementy stalowe malowane są proszkowo. Przygotowanie powierzchni stalowych do malowania odbywa się z wykorzystaniem obróbki strumieniowo-ściernej. Powierzchnia poddawana jest dwukrotnemu malowaniu: warstwą podkładową, a następnie warstwą dekoracyjną. Rama skrzydła, rama ościeżnicy oraz wypełnienia z żaluzji malowane są obustronnie w tym samym kolorze. Wypełnienie bramy z panelu segmentowego od wewnątrz w kolorze białym, zbliżonym do RAL 9002.

Wypełnienie skrzydła

– stanowią panele z blachy stalowej 40 [mm] ocynkowanej i malowanej obustronnie farbami poliestrowymi, wypełnione pianką poliuretanową.

Folia ochronna

– na czas transportu skrzydło pokryte jest folią ochronną (zabezpieczenie przed zabrudzeniem).

Struktura panelu

Woodgrain – struktura imitująca słoje drewna. Smoothgrain – struktura gładka z mikro tłoczeniami. Sandgrain – struktura drobnoziarnistego piasku. Silkline – struktura gładka.

Wzory bram PRESTO 50

Wykonanie G - bez przetłoczeń

Dla Ho < 3000 mm oraz bez drzwi przejściowych. Bramy w takim wykonaniu nie posiadają dodatkowej poprzeczki wzmacniającej

Wykonanie W - przetłoczenia wysokie

Wykonanie W - przetłoczenia wysokie

Dla Ho < 3000 mm oraz bez drzwi przejściowych. Bramy w takim wykonaniu nie posiadają dodatkowej poprzeczki wzmacniającej

Wykonanie z poprzeczką

Dla bram Ho >/= 3000 mm. Bramy posiadają poprzeczkę wzmacniającą na wysokości 2087 mm.

Z okienkami

Istnieje możliwość wyposażenia bramy w okienka A-1 o wymiarze zewnętrznym 600 x 270 mm lub A-3 o wymiarze zewnętrznym 643 x 337 mm

Z drzwiami przejściowymi.

Drzwi standardowo wyposażone w ogranicznik otwarcia drzwi przejściowych, który umożliwia otwarcie drzwi o kąt 95 stopni oraz w zamek z wkładką z trzema kluczami. Rzeczywiste światło przejścia w drzwiach przejściowych wynosi 940 x 2035 mm. Drzwi montowane są w skrzydle czynnym. Brama z drzwiami przejściowymi posiada poprzeczkę wzmacniającą nad drzwiami na wysokości 2087 mm.

Żaluzja wentylacyjna

Brama w całości wypełniona żaluzją wentylacyjną wykonaną z blachy stalowej o grubości 1,2 mm. Powierzchnia wentylacyjna wynosi 18% powierzchni żaluzji.

Panel przeszklony

Panel przeszklony

W bramie PRESTO 50 można zastosować jedno przeszklenie panelem aluminiowym. Panel malowany jest obustronnie w kolorze zewnętrznym bramy

Wykonanie z kratkami

Wykonanie z kratkami

Istnieje możliwość wyposażenia bramy w kratki wentylacyjne K-1 (przepływ powietrza 464 m3/h), K-2 (przepływ powietrza 746 m3/h) lub K-3 (przepływ powietrza 159 m3/h)

Dowiedz się więcej na temat bram WIŚNIOWSKI

Przeczytaj nasze artykuły i skorzystaj z wiedzy ekspertów.

Zdjęcie wnętrza salonu

Sprawdź, gdzie kupić produkty WIŚNIOWSKI