Bezpieczna fuzja - siedziba MANES, Włochy

Bezpieczna fuzja - siedziba MANES, Włochy

Czy da się połączyć ze sobą elementy ogrodzeń posesyjnych z tymi przeznaczonymi dla przemysłu? Realizacja w siedzibie jednej z włoskich firm pokazuje, że tak. I to w niezwykle udany sposób.

Ogrodzenie stanowi jedną z najważniejszych składowych posesji - zarówno, jeśli chodzi o dom, jak i firmę. Jego główną funkcją jest zabezpieczenie terenu przed intruzami i zapewnienie prywatności. Istotną kwestią jest jego estetyka – odpowiednio dobrane podkreśli styl posesji i nada jej wyjątkowego charakteru.

Ogrodzenie składa się z kilku elementów, które należy ze sobą odpowiednio dopasować, aby zapewnić jego funkcjonalność i estetykę. To m.in. brama wjazdowa, furtka czy segmenty. W tym przypadku inwestor postanowił połączyć rozwiązania dedykowane dla przemysłu z tymi, które znajdują na co dzień zastosowanie w budownictwie posesyjnym.

brama PI

Efektowna kompilacja

Kolekcja HOME INCLUSIVE jest jedną z najczęściej wybieranych przez klientów. Składa się ona z pięciu wzorów ogrodzeń wykonanych kształtowników zamkniętych oraz blach pełnych – w zależności od wzoru. Nowoczesne, minimalistyczne konstrukcje są idealne dla osób, które cenią sobie prywatność i chcą się nieco odgrodzić od świata zewnętrznego. We włoskiej firmie segmenty i furtka HOME INCLUSIVE doskonale współgrają z kolorem elewacji i prostotą budynku. Całość stanowi udane nawiązanie do modernistycznych form i barw, przełamane jedynie jaskrawym logotypem na jednej ze ścian.

Aby podkreślić indywidualizm czy styl - bramę, furtkę lub segment można spersonalizować w wybranych wzorach poprzez zastosowanie dekoru, pomalowanie lub perforację lameli. Można również zastosować jeden z sześciu rodzajów aplikacji ozdobnych.

brama ogrodzeniowa

Wjazd do firmy chroni brama przesuwna PI130 dedykowana rozwiązaniom przemysłowym. To naprawdę solidna samonośna konstrukcja nie wymagająca montowania dodatkowych elementów w świetle wjazdu. Skrzydło przytwierdzone do szyny jezdnej porusza się za pomocą wózków jezdnych osadzonych na fundamencie betonowym. Brama przesuwa się na wysokości około 110 mm powyżej poziomu gruntu, nie ma kontaktu z podłożem. Może być montowana także na nieutwardzonym podjeździe. Umożliwia zamknięcie wjazdów do 9 metrów szerokości w przypadku jednej bramy wjazdowej, a przy zestawieniu dwóch bram zbieżnych – do 16 metrów.

Wypełnienie bramy to wypełnienie poziome z blachy o grubości 1 mm z prześwitem między panelami, czyli panele z kolekcji HOME INCLUSIVE wzór AW.10.228 - dokładnie te same, które zastosowano w segmentach. Pozwoliło to na uzyskanie spójnego, eleganckiego wyglądu całego ogrodzenia przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów wytrzymałości i bezpieczeństwa charakterystycznych da rozwiązań przemysłowych.

Bezpieczne rozwiązania

A skoro o bezpieczeństwie mowa, to należy podkreślić, że bramy ręczne i automatyczne PI130 posiadają znak CE gwarantujący zgodność produktów z normą PN EN 13241-1. Listwy bezpieczeństwa i fotokomórki powodują zatrzymanie i cofnięcie się bramy w przypadku zetknięcia z przeszkodą, a lampa ostrzegawcza informuje o poruszaniu się skrzydła bramy. Wyłącznik bezpieczeństwa w stacyjce powoduje natychmiastowe zatrzymanie bramy. Napęd w bramach automatycznych został schowany w słupie, co nie tylko chroni go przed warunkami atmosferycznymi, ale przede wszystkim uniemożliwia dostanie się do niego niepowołanych osób.

bezpieczne bramy WIŚNIOWSKI

Dobre uzupełnienie

Doskonałym uzupełnieniem systemu segmentów, furtek i bram wjazdowych są panele ogrodzeniowe. Te od WIŚNIOWSKI są niezwykle trwałe i przez długie lata prezentują się znakomicie. Sposób ich produkcji polega na tym, że gotowe elementy zostają poddane cynkowaniu, a następnie są malowane proszkowo. Technologia DUPLEX daje aż 10 lat gwarancji antykorozyjnej.

Panele VEGA 2D SUPER stanowią uzupełnienie segmentów i furtki z posesyjnej kolekcji HOME INCLUSIVE oraz przemysłowej bramy wjazdowej PI130. Inwestor konsekwentnie postawił na prostotę, co dało efekt kompleksowego rozwiązania dla całej posesji. Ten rodzaj paneli charakteryzuje się brakiem przetłoczeń i podwójnym wzmocnieniem poziomym z drutu o większej średnicy. Pozwala to na uzyskanie wysokiej sztywności i trwałości konstrukcji. Różne rodzaje montażu umożliwiają idealne dopasowanie, bez względu na ukształtowanie terenu. Słupy mogą zostać osadzone bezpośrednio w gruncie lub na podmurówce betonowej z wykorzystaniem stóp montażowych.

Spójność

Włoska inwestycja doskonale pokazuje, że ogrodzenia WIŚNIOWSKI to spójny, przemyślany system, którego elementy z powodzeniem można łączyć ze sobą, bez obawy, że coś pójdzie nie tak. Pozwalają na idealne dopasowanie nie tylko wzorów czy kolorów, ale także dają funkcjonalne rozwiązania, które każdego dnia można wykorzystywać czy to w prowadzeniu firmy czy też na prywatnej posesji.

Udostępnij artykuł

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące szerokiej gamy produktów WIŚNIOWSKI.