Minimalizm z charakterem – zobacz obiekt drukarni MEWA w Rudzie Śląskiej

Minimalizm z charakterem – zobacz obiekt drukarni MEWA w Rudzie Śląskiej

Architektura dostosowana do potrzeb użytkowników, proste, geometryczne bryły i brak zbędnych ozdobników – choć modernizm jako styl pojawił się przeszło sto lat temu, do dziś cieszy się niesłabnąca popularnością. Zainspirowali się nim m.in. właściciele MEWA DRUK w Rudzie Śląskiej, tworząc nie tylko profesjonalną drukarnię z zaawansowanym technologicznie sprzętem, ale też interesujący architektonicznie budynek. Został on wyposażony w produkty marki WIŚNIOWSKI.

Na rynku budowlanym powodzeniem dziś cieszą się nowe, funkcjonalne obiekty o jasnych płaszczyznach i kubicznych formach pozbawionych ornamentyki. Takim obiektem jest drukarnia MEWA DRUK. Prosta, jednokondygnacyjna budowla w odcieniach szarości nie wyróżnia się bogactwem zdobień, a jednak przykuwa uwagę przechodniów i klientów. Geometryczny podział elewacji z zastosowaniem różnych materiałów pozwolił na uzyskanie niebanalnego wyglądu. Sam budynek jest przestronny, a fasady aluminiowe niemal na całej wysokości zapewniają wystarczający dopływ naturalnego światła do wnętrza budynku.

fasady aluminiowe WIŚNIOWSKI w drukarni MEWA

Drzwi stalowe płaszczowe – ochrona przeciwpożarowa na najwyższym poziomie

Mając na uwadze konieczność zapewnienia bezpieczeństwa zarówno osobom przebywającym w budynku, jak i dbałość o zgromadzone w nim materiały, inwestor zdecydował się na zamontowanie zewnętrznych i wewnętrznych drzwi stalowych płaszczowych WIŚNIOWSKI. Są one często wykorzystywane w budynkach przemysłowych oraz użyteczności publicznej. Sprawdzą się również w domach jako drzwi do pomieszczeń technicznych. To synonim trwałości i niezawodności. W przypadku tej inwestycji idealnie korespondują z minimalistycznym wyglądem całego budynku, podkreślając jego prostotę.

drzwi stalowe płaszczowe wiśniowski

Zarówno drzwi zewnętrzne, jak i wewnętrzne spełniają europejskie standardy EN. To bardzo ważne, by zapewnić ochronę budynku w przypadku zagrożenia pożarowego do przyjazdu odpowiednich służb. W ofercie WIŚNIOWSKI znajdują się płaszczowe drzwi przeciwpożarowe AW DS. EI30 i AW DS. EI60, które są w stanie ograniczyć rozprzestrzenianie ognia odpowiednio na 30 i 60 minut. Drzwi stalowe są wyposażone w ościeżnicę narożną. Skrzydło wykonane jest z blachy ocynkowanej, pokrytej powłoką poliestrową lub okleiną drewnopodobną, zabezpieczone folią protekcyjną i wypełnione wełną mineralną o odpowiedniej gęstości. Poszycie zewnętrzne i wewnętrzne skrzydła oddzielone są od siebie przekładką termiczną.

bramy przemysłowe WIŚNIOWSKI

Bramy przemysłowe – trwałość i niezawodność

Wszędzie tam, gdzie liczy się niezawodność, konieczne jest zastosowanie produktów, które ją zagwarantują. Bramy segmentowe z serii MakroPro 2.0 to unikalne rozwiązania konstrukcyjne gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa i trwałość całej konstrukcji, a także łatwość montażu i serwisowania.

W MEWA DRUK zamontowano bramy MakroPro 2.0 oraz MakroPro Alu 2.0 z panelem aluminiowym przeszklonym w prowadzeniem wysokim HL, z panelem silkline. Całość kolorystycznie i stylistycznie komponuje się z elewacją budynku, podkreślając jego prostotę.

Warto podkreślić, że w standardzie bramy MakroPro 2.0 wyposażone zostały w pakiet ThermoSet™, dzięki któremu w znaczący sposób można ograniczyć straty energii w budynku. Jest to zestaw uszczelnień: czterokomorowe, dwulistkowe uszczelki termiczne boczne; dwulistkowa uszczelka górna; uszczelnienia narożnikowe. Ponadto bramy MakroPro 2.0 zbudowane są z ciepłych paneli stalowych o grubości 40 [mm] wypełnionych pianką poliuretanową o współczynniku przenikania ciepła dla panela Up=0,48 [W/m2xK].

Na miarę inwestycji

Dedykowana profesjonalistom oferta bram, systemów okiennych, drzwi i ogrodzeń przemysłowych pozwala stworzyć funkcjonalny i w pełni bezpieczny obiekt, dopasowany do potrzeb inwestora. Najbardziej zaawansowane technologie i najnowocześniejsze rozwiązania zapewniają jakość i funkcjonalność na lata, a nowoczesny design produktów pozwala na stworzenie miejsca o wyjątkowym charakterze.

Udostępnij artykuł

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące szerokiej gamy produktów WIŚNIOWSKI.