Nowoczesna siedziba firmy IGUANA

Nowoczesna siedziba firmy IGUANA

O tym, jak ważny jest rozwój, wiedzą właściciele marki IGUANA w Nowym Sączu, którzy konsekwentnie od początku istnienia firmy stawiają na jej progres. W 2017 r. podjęli decyzję o budowie nowej siedziby. Wykorzystano w niej fasady aluminiowe WIŚNIOWSKI – niezwykle popularny obecnie produkt, który pozwala na realizację najodważniejszych wizji inwestora.

W ostatnim czasie w budownictwie mieszkaniowym powodzeniem cieszą się tzw. „nowoczesne stodoły”. Właściciele IGUANY postanowili, że jej nowa siedziba zostanie wybudowana właśnie w takim stylu. W Nowym Sączu stanął ogromny biurowiec, będący jednocześnie halą produkcyjną, showroomem i salą szkoleniową. Znajdzie się tu miejsce dla każdego – zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W otoczeniu produktów marki WIŚNIOWSKI nie sposób nie poczuć się wyśmienicie.

Nowoczesne systemy fasadowe – rozwiązanie dla biznesu

Fronty obu części budynku zostały wypełnione fasadą aluminiową o łącznej powierzchni 78 m. kw., przełamując tym samym nieco ciężką konstrukcję całości, a jednocześnie zapewniając niemal nieograniczony dostęp naturalnego światła do wnętrza, co czyni je bardziej przestronnym i przyjemnym. Wykorzystany tutaj system MB-SR50N EFEKT pozwala na zastosowanie wielu możliwości szkleń – od jedno- lub dwukomorowych, paneli nieprzeziernych, a także pakietów szklanych z szybą laminowaną. W tym przypadku inwestor zdecydował się na zastosowanie szkła przeciwsłonecznego hartowanego Antisol nadającego budynkowi wyjątkowy efekt wizualny. Ze względu na wysokość elewacji, obejmującej kilka kondygnacji budynku, konieczne okazało się użycie elementów fasady o właściwościach izolacji ogniowej. Dzięki temu zabezpieczone zostały kluczowe miejsca, zwiększając bezpieczeństwo.

fasady WIŚNIOWSKI

Uzupełnieniem frontu budynku jest główne wejście w tym samym kolorze, również wykonane w systemie fasadowym. W drzwiach, na całej ich wysokości, zamontowano antabę wykonaną ze stali nierdzewnej. Wyposażono je również w samozamykacz, będący funkcjonalnym rozwiązaniem na co dzień. Inwestor zdecydował się także na zainstalowanie drzwi podnoszono przesuwnych HST wykonanych w systemie MB-77HS, dzięki temu rozwiązaniu zyskał panoramiczne, bezprogowe przejście na taras.

drzwi aluminiowe

Termoizolacja ma sens

W budynku znalazł się jeszcze jeden produkt marki WIŚNIOWSKI. To brama garażowa UniTherm z panelem bez przetłoczeń, kolorystycznie dopasowana do pozostałych elementów elewacji. Posiada niezwykle korzystne parametry termoizolacyjne, a to za prawą zastosowania panelu INNOVO o grubości 60 [mm], co nie pozostaje bez znaczenia, jeżeli chodzi o oszczędności. Niewątpliwą zaletą tej bramy jest dopracowany system zabezpieczeń, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkownikom. To m.in. specjalny kształt panelu, fotokomórki, elastyczne wewnętrzne osłony międzypanelowe czy ciche ukryte zawiasy.

ciepła brama do firmy

Idealne dopasowanie

We współczesnej architekturze duży nacisk kładzie się na prostotę i spójność. Maksymalne wykorzystanie konstrukcji budynku przy użyciu produktów WIŚNIOWSKI pozwoliło na stworzenie miejsca przestronnego, nowoczesnego i przyjaznego klientom. To, co wyróżnia zastosowane elementy stolarki, to możliwość idealnego dopasowania ich do pozostałych produktów marki WIŚNIOWSKI, w tym ogrodzeń przemysłowych, co pozwala na uzyskanie harmonijnego wyglądu każdego przedsiębiorstwa.

fasada dla firm
siedziba firmy w stylu nowoczesnej stodoły
IGUANA Nowy Sącz

Udostępnij artykuł

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące szerokiej gamy produktów WIŚNIOWSKI.