Nowoczesne centrum medyczne, Katowice

Nowoczesne centrum medyczne, Katowice

Współczesne rozwiązania dają wiele możliwości aranżacji budynków. Jedną z ciekawszych propozycji jest wykorzystanie aluminiowych ścianek zewnętrznych i wewnętrznych, dzięki którym budynek zyskuje lekkość, przestronność i jasność. Przykładem może być Centrum Medyczne YOU CLINIC w Katowicach, gdzie wykorzystano wiele produktów marki WIŚNIOWSKI.

Ten nowoczesny biurowiec znajduje się w południowej części Katowic, nieopodal kompleksu leśnego. Ze względu na ograniczenia wynikające z planu zagospodarowania przestrzennego opracowano, nietypowy dla takich małych obiektów, układ konstrukcyjny oparty na konstrukcji słupów stalowych i płyt żelbetonowych. Pozwoliło to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni przy jednoczesnym uzyskaniu ciekawej bryły architektonicznej.

Komfortowe rozwiązania

Na piętrze obiektu funkcjonuje zespół przychodni specjalistycznych wraz z dziennym ośrodkiem rehabilitacji. Znajdują się tu pomieszczenia rejestracji, poczekalnie oraz gabinety. Na parterze zlokalizowano aptekę, a w sutenerach – pomieszczenia techniczne wraz z miejscami postojowymi. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – jest pozbawiony progów i wyposażony w windę.

Kubatura budynku wyraźnie nawiązuje do modernizmu. Zastosowano tu charakterystyczną dla tej epoki prostą, pozbawioną dekoracji geometryczną bryłę o płaskim dachu i dużych oknach. Całość z zewnątrz została pokryta systemami dyli szklanych oraz stolarką aluminiową marki WIŚNIOWSKI.

okna aluminiowe WIŚNIOWSKI
YOU CLINIC Katowice
stolarka aluminiowa

Więcej światła

Badania pokazują, że światło naturalne ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Odpowiednia jego dawka, dostarczona w ciągu dnia stymuluje wydzielanie serotoniny – hormonu szczęścia oraz pomaga w utrzymaniu skupienia i koncentracji. Dlatego tak ważne jest, by do pomieszczeń, w których spędzamy dużo czasu, docierało go jak najwięcej. Ponadto odpowiednie wykorzystanie światła pozwala na podkreślenie charakteru wnętrz i sprawia, że wydają się one bardziej przestronne.

W Centrum Medycznym You Clinic duże przeszklenia zewnętrzne pozwalają w pełni wykorzystać potencjał budynku i wprowadzają do niego odpowiednią ilość światła. Efekt ten podkreśla połączenie jasnych kolorów i aluminiowych ścianek wewnętrznych w pomieszczeniach.

okna WIŚNIOWSKI
ścianki do przychodni
ścianki aluminiowe

Niemal nieograniczone możliwości

Dzięki zastosowaniu najnowszych technik systemowych zarówno zewnętrzne, jaki i wewnętrzne ścianki WIŚNIOWSKI można dostosować niemal do każdej wizji architekta. Jest to możliwe dzięki użyciu specjalnych łączników, co pozwala na wykonanie ścian o dowolnych kątach załamania. Szeroki wybór kolorów ram i skrzydeł otwieranych malowanych proszkowo, w kolorach DECOR lub oklejonych foliami drewnopodobnymi, umożliwia idealne dopasowanie zarówno do wystroju wnętrz, jak i koloru elewacji. Połączenie ścianek wewnętrznych z drzwiami zapewnia komfortowe użytkowanie i spójność całości.

W budynku wykorzystano również drzwi przeciwpożarowe aluminiowe gwarantujące bezpieczeństwo, ale i współgrające z pozostałymi produktami marki WIŚNIOWSKI.

drzwi wiśniowski
drzwi aluminiowe
you clinic katowice

W harmonii z naturą

Budynek został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej wpasować się w otaczające go środowisko naturalne. Wykorzystanie przeszkleń i prosta forma budynku korespondują z otaczającą go zielenią. To miejsce niezwykle przyjazne, odbiegające od stereotypu biurowca, z jakim na co dzień mamy do czynienia w przestrzeni miejskiej.

Udostępnij artykuł

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące szerokiej gamy produktów WIŚNIOWSKI.