MakroPro 2.0. Najlepsze rozwiązania w jednym produkcie

MakroPro 2.0. Najlepsze rozwiązania w jednym produkcie

Profesjonalny biznes wymaga profesjonalnych rozwiązań. Nie ma tu miejsca na produkt niekompletny, niedopracowany lub posiadający słabe punkty. Bramy garażowe są często decydujące, jeśli chodzi o płynne funkcjonowania przedsiębiorstwa. W ofercie firmy WIŚNIOWSKI pojawiła się brama, która łączy wszystkie najlepsze cechy dostępne na rynku. MakroPro 2.0 to nowa wersja sprawdzonej bramy segmentowej MakroPro. Zastosowanie unikatowych rozwiązań technologicznych znacznie ułatwia i przyspiesza jej montaż, zapewnia bezpieczeństwo, poprawia warunki zabudowy i termikę.

Brama MakroPro 2.0 została stworzona przez profesjonalistów, którzy na co dzień budują markę WIŚNIOWSKI i wiedzą, czego potrzebują dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa. Stworzenie takiego projektu to bardzo wymagające zadanie, któremu podołać mogą jedynie najbardziej doświadczone zespoły konstruktorów.

Biznes ma wysokie i bardzo konkretne wymagania wobec produktów, które na co dzień decydują o jego sukcesie.W przypadku bram przemysłowych istotna jest wytrzymałość, bezpieczeństwo, termoizolacja, łatwość montażu i obsługi oraz ochrona przed włamaniem. Produkt idealny powinien łączyć wszystkie powyższe cechy.

Szczelność, czyli oszczędność

Co w największym stopniu decyduje o szczelności bramy? Bez wątpienia jest to system uszczelek, które izolują wnętrze budynku od chłodnego lub gorącego otoczenia. W przypadku bramy MakroPro 2.0 konstruktorzy skupili się na zagwarantowaniu najlepszej termicznej ochrony w każdej części produktu.

Bramy serii MakroPro 2.0 w standardzie wyposażone są w system ThermoSet. W jego skład wchodzi trzykomorowa, dwulistkowa uszczelka boczna, która zapewnia odpowiednią izolację ościeżnic, a także dwulistkowa uszczelka montowana do górnego panelu wraz z uszczelnieniem narożnikowym. Gwarantują one właściwą izolację w miejscach, które są bardzo podatne na utratę ciepła. Chroniony jest więc cały obwód płaszcza bramy. System uzupełniają mocno przylegające uszczelnienia między panelami.

Wysoka szczelność bramy to gwarancja niższych kosztów ogrzewania budynku. W projekcie MakroPro 2.0 wyeliminowano wszystkie mostki termiczne, które mogłyby wpływać na walory izolacyjne bramy.

Łatwość montażu

Czas to pieniądz i każda zaoszczędzona godzina jest w biznesie na wagę złota. Montaż bramy MakroPro 2.0 jest w porównaniu do swojej poprzedniczki nawet o godzinę szybszy. W jaki sposób udało się uzyskać aż taką oszczędność czasu?

W bramie MakroPro 2.0 zastosowano zestaw podwójnych „fasolek” ościeżnicy. Jest to udogodnienie w przypadku problemów w trakcie montażu (np. natrafienia na drut zbrojeniowy w trakcie wiercenia otworów).

Mniej wiercenia wymaga stabilne zamontowanie elementów napędowych bramy w nadprożu. Udało się to dzięki umieszczeniu sprężyn po bokach wału.

Nie trzeba także wiercić dziur pod napęd elektryczny. Kompaktowy automat mocowany jest za pomocą blachy montażowej bezpośrednio na ościeżnicy. Gwarantuje to dodatkowy komfort użytkowania, ponieważ ościeżnica nie przenosi drgań i gwarantuje cichszą pracę napędu.

Na wysokości 1000 [mm] od podstawy ościeżnic wybijany jest znacznik-strzałka. Umożliwia on precyzyjnie ustalenie prawidłowej wysokości ościeżnic.

Nowa konstrukcja, większe możliwości

Konstruktorzy firmy WIŚNIOWSKI zadbali, by poprawić również parametry zabudowy. Dzięki tym zmianom MakroPro 2.0 jest odpowiednia do niemal każdego budynku. Zmianie uległy wymagane wymiary głębokości garażu oraz przestrzeni bocznej dla napędu elektrycznego i przekładni łańcuchowej. Zwiększono również światło wjazdu bramy.

Do oferty handlowej wprowadzone zostało nowe prowadzenie LHp (prowadzenie niskie ze sprężynami z przodu dla nadproża N=280 [mm]) dla garaży zbiorczych.

Automatyka uzupełniona została o napęd na szynie- Sommer base+ oraz tiga+ . Dzięki zastosowaniu tych napędów można osiągnąć pełne światło wjazdu oraz pozwolą na montaż bramy automatycznej w zabudowie z niewielkimi przestrzeniami bocznymi.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo produktu jest obszarem, który wymaga ciągłego rozwoju i eliminacji słabych punktów. MakroPro 2.0 – jako brama zaprojektowana od podstaw, ale wsparta doświadczeniem wcześniejszych konstrukcji – została uzupełniona o najlepsze rozwiązania gwarantujące wygodne użytkowania, bez obaw o bezpieczeństwo ludzi.

Dla bramy MakroPro 2.0 stworzono dedykowaną podwójnie wyprofilowaną prowadnicę o grubości 2 [mm]. Dodatkowa ścianka uniemożliwia wypadnięcie rolek prowadzących.

Natomiast projekt nowej ościeżnicy zakładał uzupełnienie jej o dodatkową ściankę, która zapobiega wypadaniu uszczelek bocznych oraz również stabilizuje cały system prowadzenia bramy gwarantując bezawaryjną pracę. Ościeżnice wykonane zostały z blachy o grubości 2 [mm].

Ważnym elementem kompletnego projektu bramy jest hamulec bezpieczeństwa. Konstrukcja nowego zabezpieczenia zapewnia maksymalną ochronę w przypadku zerwania się linek nośnych- zadziała natychmiast. Jest to cecha, która wyróżnia nowy hamulec na tle innych producentów. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia zintegrowany z hamulcem wewnętrzny system antypodważeniowy. Blokuje on możliwość podniesienia płaszcza bramy z zewnątrz.

Projekt bramy segmentowej MakroPro 2.0 powstał na drodze analizy wszystkich potrzeb biznesu. Jedną z pierwszych kwestii, które rozważyć musi każdy inwestor jest bezpieczeństwo: pracowników, produktów oraz sprzętu.

Szanujemy środowisko

Każdą bramę WIŚNIOWSKI produkuje na wymiar. Dzięki ciągłej, całkowicie bezodpadowej produkcji, minimalizowana jest ilość niewykorzystywanych materiałów. To odciąża środowisko naturalne i gwarantuje konkurencyjne ceny.

Na każdym etapie produkcji bram WIŚNIOWSKI myśli o środowisku naturalnym. Dlatego firma nie stosuje pianek z freonem, a wszystkie elementy maluje bezpieczną i ekologiczną metodą proszkową.

Jedyny taki produkt na rynku

WIŚNIOWSKI wprowadza na rynek produkt, który łączy w sobie wszystkie najlepsze rozwiązania. MakroPro 2.0 to owoc doświadczeń bramy MakroPro i wieloletnich poszukiwań najlepszych rozwiązań dla przemysłu. Projekt ten od samego początku miał być rozwiązaniem perfekcyjnym. Każdy element MakroPro 2.0 jest równie ważny, dlatego każdy z nich został stworzony z największą dbałością o szczegóły i świadomością, że przed gotowym produktem będą stawiane wysokie wymagania.

Brama MakroPro 2.0 WIŚNIOWSKI to wyraźna rezygnacja z kompromisów. Postawienie na jakość, którą biznes traktuje jak inwestycję. Przemysłowe bramy garażowe WIŚNIOWSKI – który od 30 lat jest liderem rynku bram, okien, drzwi i ogrodzeń – to produkt dla profesjonalistów, za którym stoją najlepsi konstruktorzy i specjaliści. Zaufaj trzem dekadom doświadczenia w projektowaniu i tworzeniu najnowocześniejszych rozwiązań dla przedsiębiorców.

Udostępnij artykuł

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące szerokiej gamy produktów WIŚNIOWSKI.