hero-zrownowazony-rozwoj-green-light-eco.jpg

WIŚNIOWSKI GREEN LIGHT

Zielone światło dla przyszłości

Troska o przyszłe pokolenia to odpowiedzialność za to, co tu i teraz.

Proekologiczne inicjatywy łączą to, co najlepsze dla naszej planety i wszystkich jej mieszkańców. Dobrej przyszłości dajemy zielone światło.

Big idea: oszczędzić ziemię!

Optymalizujemy z myślą o środowisku. Z tego powodu rozwiązania o niskiej efektywności energetycznej zastępujemy nowoczesną technologią. Udoskonalenie procesów pozwoliło na wymierne oszczędności energii i nieodnawialnych zasobów naturalnych.

Automatyzacja

01Automatyzacja

Nowoczesne linie technologiczne redukują do minimum jałowe biegi produkcji. Układy wykonawcze nie biorące udziału w produkcji aktualnej partii wyrobu są automatycznie odłączane od zasilania.
Oszczędność zasobów naturalnych

02Oszczędność zasobów naturalnych

Dobre praktyki moglibyśmy wymieniać godzinami! Wydłużyliśmy czas użytkowania kąpieli cynkowniczych, by zmniejszyć emisję zanieczyszczeń. Na linii do malowania proszkowego w 100% odzyskujemy zużyty proszek. Powtórne wykorzystanie raz użytej wody w procesach malowania proszkowego i cynkowania to wymierna oszczędność 10 000 m3 wody rocznie.
Recykling

03Recykling

Odpady produkcyjne, takie jak: cynk twardy, popiół cynkowany, złom czy PVC przekazywane są do procesów odzysku lub recyklingu. Wszystko z troski o nieodnawialne zasoby naszej planety.

Energia z własnego źródła

Produkujemy własną energię! Instalacja 8000 m2 paneli fotowoltaicznych o mocy powyżej 1MW pozwala na pozyskanie energii słonecznej, pokrywającej 1/6 dziennego zapotrzebowania zakładu na energię elektryczną. Instalację zamontowaliśmy na autorskiej konstrukcji.

Produkty neutralne dla klimatu

40% zużycia energii w Europie generowane jest przez sektor budowlany. W pełni świadomi wpływu branży na środowisko naturalne, apelujemy do Klientów, by wybierali odpowiedzialnie. Nasze produkty powstają w myśl idei zrównoważonego rozwoju. Podejmowane działania prośrodowiskowe wynikają z autentycznej troski o przyszłe pokolenia.

Etykiety energetyczne

01Etykiety energetyczne

Nie mamy nic do ukrycia! By jasno określić charakterystykę energetyczną naszych produktów wykorzystujemy system etykietowania prestiżowej organizacji European Door and Shutter Federation dla bram garażowych oraz system etykietowania Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska s.c. dla okien i drzwi.
Environmental Product Declaration

02Environmental Product Declaration

Rekomendacja Instytutu Techniki Budowlanej pod deklaracją środowiskową III typu dla bram i systemów ogrodzeniowych jest rzetelnym potwierdzeniem, że produkty WIŚNIOWSKI to najlepszy wybór dla zrównoważonego budownictwa.
Recykling PVC, czyli mniej CO2

03Recykling PVC, czyli mniej CO2

Przy zakupie nowych okien z PVC warto zapytać, czy dane okno zawiera PVC z recyklingu (recyclat). Rdzeń z recyklatu pozwala zaoszczędzić surowce, energię i emisję CO2 podczas produkcji. Technologia produkcji okien PVC DEVELO pozwoliła zaoszczędzić do 2 ton CO2 na każdą tonę użytego surowca.
Lista Zielonych Urządzeń i Materiałów

04Lista Zielonych Urządzeń i Materiałów

Nasze produkty poleca Instytut Ochrony Środowiska. Bramy segmentowe UniPro, UniTherm i PRIME, okna PVC PRIMO, PVC DEVELO oraz drzwi CREO znalazły się na liście „Zielonych Urządzeń i Materiałów” (lista-zum.ios.edu.pl)
Jakość, która nie przemija

05Jakość, która nie przemija

Projektujemy i produkujemy w trosce o jak najdłuższą żywotność naszych produktów – to spokój na lata i misja ochrony środowiska, bo mniej odpadów w praktyce oznacza więcej tlenu.

Odzysk ciepła

By w naszym biurowcu zawsze panowała odpowiednia temperatura, wykorzystujemy nowoczesne instalacje, które pozwalają odzyskać energię ze zużytego powietrza.

Nie musicie wierzyć nam na słowo

Nasze zaangażowanie dla planety uwierzytelniają prestiżowe partnerstwa i certyfikaty.

ISO 14001 TÜV SÜD

01ISO 14001 TÜV SÜD

Niezależna, renomowana jednostka certyfikująca TÜV SÜD potwierdziła, że doskonalimy procesy z myślą o środowisku.
EPPA

02EPPA

EPPA zrzesza producentów okien PVC z całej Europy, wspierając zrównoważony rozwój swoich członków. Razem doskonalimy jakość przyjazną dla środowiska.
IOŚ-PIB

03IOŚ-PIB

Nasze energooszczędne bramy, okna i drzwi znalazły się na Liście „Zielonych Urządzeń i Materiałów” Instytutu Ochrony Środowiska Państwowy Instytut Badawczy.
E.D.S.F.

04E.D.S.F.

Jako członek European Door and Shutter Federation mamy wpływ na przyszłość branży i naszej planety. Stowarzyszenie E.D.S.F. to między innymi twórcy europejskiego systemu etykiet energetycznych, który z myślą o środowisku wdrożyliśmy dla naszych bram garażowych.

Zmieniamy świat, zaczynając od siebie

Poznajcie kluczowe projekty realizowane z myślą o Was i naszej wspólnej planecie. Wszystko dzięki fundacji Horyzont360, którą powołaliśmy do życia, by zmieniać świat na lepsze.

Naukowa Wioska

Oferta edukacyjna Naukowej Wioski jest przestrzenią do rozwoju dla dzieci i młodzieży. Pracujemy nad dziecięcym potencjałem, z myślą o przyszłych innowatorach. Dowiedz się więcej na www.naukowawioska.pl

Bądź Eko Fanem

Tylko w tym roku oczyściliśmy planetę z 38 640 litrów śmieci. To 38,64 m3 – a więc wielkość dwupokojowego mieszkania z kuchnią i łazienką.​ Projekt prowadzony nieprzerwanie od 2019 roku znalazł się na liście Dobrych Praktyk Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Wyzwalamy społeczną energię

Jako oficjalny Ośrodek Działaj Lokalnie pod skrzydłami Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pomagamy finansować wartościowe projekty lokalnych organizacji i grup. Wspieramy zwyczajnych ludzi, którzy działają na rzecz swoich społeczności.

Program Czyste Powietrze

Jak zmniejszyć wpływ na środowisko we własnym domu? Drogą do oszczędności energii jest termomodernizacja, czyli nie tylko wymiana pieca, ale także okien, drzwi oraz bramy garażowej. Na odpowiednio zaplanowane i przeprowadzone prace można zyskać dotację z programu „Czyste Powietrze”. To szansa nawet na 135 tysięcy złotych dofinansowanie na zakup naszych bram, okien i drzwi.

Dowiedz się więcej

Bądź na bieżąco z naszymi inicjatywami dla środowiska.