O nowoczesnym marketingu w branży budowlanej na Kongresie Stolarki Polskiej 2024

O nowoczesnym marketingu w branży budowlanej na Kongresie Stolarki Polskiej 2024

Zakończyła się kolejna już, XIV edycja Kongresu Stolarki Polskiej, organizowanej przez POID. Prestiżowe spotkanie przedstawicieli branży, w tym prelekcje, część wystawiennicza oraz wieczorna gala, stały się miejscem wymiany myśli i dialogu firm i instytucji branży stolarki budowlanej. Nie zabrakło w nim partnera wydarzenia – marki WIŚNIOWSKI.

W dniu 23 maja 2024 r. do Jachranki przybyło ponad 300 uczestników – przedstawicieli branży, reprezentantów świata biznesu, nauki, polityki i mediów. Goście rozmawiali m.in. o dalszym rozwoju rodzimej branży stolarki budowlanej, ale także o poprawie sytuacji eksportowej, odbudowy Ukrainy, o sztucznej inteligencji, nowych programach dopłat dla inwestorów czy zapowiedziach zmian w prawie.

Podczas wydarzenia obecna była także nasza marka WIŚNIOWSKI, która oprócz współuczestnictwa w przestrzeni wystawienniczej, była aktywna w IV bloku merytorycznym poświęconym trendom w marketingu w 2024 r. W debacie eksperckiej, z ramienia firmy udział wzięła Monika Młynarczyk, dyrektor marketingu. Wraz z przedstawicielami m.in. Somfy, EVVA Polska, Grupa Petecki czy ABR, rozmawiano m.in. o tym, jak promować działania zrównoważonego rozwoju, jak sztuczna inteligencja może pomóc lepiej dostosować dane behawioralne i demograficzne, czy jak zaimplementować szczerość, autentyczność i prawdziwe historie w działania marketingowe wykorzystujące CRM.

Zarządzanie marketingiem w dynamicznie rozwijającej się branży, zwłaszcza w sektorze stolarki budowlanej, wymaga dziś zastosowania nowoczesnych narzędzi i strategii. Wśród wybranych, o których rozmawialiśmy podczas tegorocznego kongresu, można wymienić m.in. coraz powszechniejsze zastosowanie sztucznej inteligencji (AI) w marketing automation, które umożliwia nam lepsze zrozumienie zachowań klientów oraz precyzyjne dostosowanie komunikacji do ich potrzeb i oczekiwań. Rozmawialiśmy też o tym, jak wciąż konieczne jest promowanie inicjatyw w zakresie zrównoważonego rozwoju i ekologii: te wątki są wciąż kluczowym elementem budowania pozytywnego wizerunku marki – mówiła Monika Młynarczyk, dyrektor marketingu WIŚNIOWSKI.

Oprócz udziału w prelekcji, podczas wydarzenia odebraliśmy także dwa wyróżnienia – dla firmy członkowskiej z okazji jubileuszu 35-lecia oraz za partnerstwo w programie „Termoizolacja Plus Dobry Montaż”. Dziękujemy serdecznie za wyróżnienia! 

Fot. POID 

Udostępnij artykuł

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące szerokiej gamy produktów WIŚNIOWSKI.