Zadbaj o ciepły dom. DOBRY MONTAŻ to podstawa

Zadbaj o ciepły dom. DOBRY MONTAŻ to podstawa

Rosnące koszty energii i ogrzewania domów oraz mieszkań spędzają sen z powiek wielu Polaków. Jeszcze bardziej na znaczeniu zyskują więc energooszczędne rozwiązania pozwalające na ograniczenie strat cennego ciepła z budynków, takie jak brama garażowa czy drzwi wejściowe. O tym, jak zadbać o ciepły dom, a jednocześnie o planetę, mówi nowa edycja organizowanej przez Związek POiD ogólnopolskiej kampanii społecznej „DOBRY MONTAŻ – Zadbaj o ciepły dom”. Jednym z partnerów akcji jest marka WIŚNIOWSKI.

Nowa kampania podkreśla, że niezależnie od źródła ogrzewania, skuteczny sposób na ciepły dom i oszczędność energii stanowią: wymiana okien, drzwi zewnętrznych i bramy garażowej na energooszczędne wyroby, z dobrym montażem, takie jak brama garażowa UniTherm  czy aluminiowe drzwi zewnętrzne CREO. Te ciepłe produkty pozwalają zużywać mniej drogiego gazu, węgla czy oleju opałowego. Jest to rozwiązanie zapewniające ograniczenie kosztów użytkowania domu przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Świadomie przeprowadzona termomodernizacja z ciepłymi produktami to czysty zysk dla nas, środowiska naturalnego i przyszłych pokoleń.

Ireneusz Wierciak, Product Marketing Manager WIŚNIOWSKI:

Statystycznie nawet 30% ciepła tracimy przez okna. Troska o ich szczelność jest więc troską o to, by w przyszłości zagwarantować sobie niższe rachunki za energię. Produkty WIŚNIOWSKI charakteryzują się wysoką jakością, dobrym designem oraz korzystnymi parametrami termoizolacyjnymi.

Warto jednak pamiętać, że najlepszy jakościowo produkt nie spełni deklarowanych przez producenta właściwości, jeśli zostanie źle zamontowany. Montaż stolarki powinno się zlecić profesjonalnej ekipie montażowej, która wykona usługę zgodnie ze sztuką budowlaną i zaleceniami producenta.

Pamiętajmy, że łączna powierzchnia szczeliny dylatacyjnej dla całej stolarki zamontowanej w przeciętnej wielkości domu to około 2m², czyli mniej więcej tyle, ile wynosi powierzchnia standardowych drzwi wejściowych. Wystarczy sobie wyobrazić, że niepoprawna izolacja okna ze ścianą to straty ciepła jak przy stale otwartych na zewnątrz drzwiach.

Czyste Powietrze czyli dofinansowanie na termomodernizację

Inwestorzy wymieniający stolarkę, mają szansę na dofinansowanie nawet do 136 tysięcy złotych z rządowego programu Czyste Powietrze. O dotację mogą starać się właściciele lub współwłaściciele budynku mieszkalnego z pozwoleniem na budowę lub zgłoszeniem robót budowlanych przed 31 grudnia 2013 roku.

8 korzyści z wymiany okien, drzwi i bramy garażowej

- Niższe koszty eksploatacji domu
- Większy komfort cieplny
- Wygoda użytkowania
- Wzrost bezpieczeństwa
- Spokój i niezakłócona cisza
- Nowoczesny design budynku
- Wyższa wartość nieruchomości
- Lepsza jakość powietrza

Energooszczędne drzwi i bramy garażowe WIŚNIOWSKI

W ofercie WIŚNIOWSKI klienci znajdą aż 9 produktów objętych możliwością dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze, w tym bramę garażową UniTherm i drzwi wejściowe CREO.

Sprawdź produkty WIŚNIOWSKI spełniające warunki programu Czyste Powietrze!

Super ciepła brama garażowa segmentowa UniTherm

Super ciepła brama garażowa segmentowa UniTherm powstała w odpowiedzi na potrzeby budownictwa energooszczędnego. UniTherm WIŚNIOWSKI spełnia rygorystyczne normy odporności na działanie wiatru, przenikania wody oraz przepuszczalności powietrza. Gwarancja 25 000 cykli „otwarcie-zamknięcie” to niemal 17 lat bezpiecznego użytkowania. Na wymierną oszczędność energii wpływa ciepły panel INNOVO o grubości 60 mm i korzystny współczynnik przenikania ciepła dla panelu – 0,33 W/m2K.

Aluminiowe drzwi zewnętrzne CREO

Aluminiowe drzwi zewnętrzne CREO to idealne rozwiązanie dla osób z wizją o domu idealnym, ceniących oryginalność i nieograniczone możliwości aranżacyjne. Wszystkie elementy konstrukcji spełniają najwyższe standardy jakości. Wypełnienie skrzydła panelem izolowanym o grubości 77 mm wraz z systemem uszczelnień pozwala osiągnąć wartości współczynnika przenikania ciepła na poziomie U=0,8 W/m2K. Drzwi CREO są wyjątkowo stabilne i odporne na odkształcenia. Poddane testom antywłamaniowym w prestiżowym laboratorium IFT Rosenheim, uzyskały certyfikaty w klasach antywłamaniowych RC2 oraz RC3.

Kampania społeczna „DOBRY MONTAŻ - Zadbaj o ciepły dom”

Kampania społeczna „DOBRY MONTAŻ - Zadbaj o ciepły dom” to kontynuacja i rozwinięcie dotychczas prowadzonej kampanii „DOBRY MONTAŻ”, realizowanej przez Związek POiD od 2014 roku. Kolejne odsłony inicjatywy podejmują aktualne wyzwania związane z funkcjonowaniem branży budownictwa. Patronat honorowy nad kampanią objęła Fundacja na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energi. Patronat merytoryczny nad inicjatywą sprawuje Narodowa Agencja Poszanowania Energii.  

Udostępnij artykuł

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące szerokiej gamy produktów WIŚNIOWSKI.