Brama posesyjna składana – kiedy warto się na nią zdecydować?

Brama posesyjna składana – kiedy warto się na nią zdecydować?

Brama posesyjna składana to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie warunki zabudowy uniemożliwiają montaż bramy przesuwnej lub dwuskrzydłowej.

W jakich przypadkach należy wybrać bramę posesyjną składaną?

Właściwy wybór bramy wjazdowej ma ogromne znaczenie w jej codziennym użytkowaniu. Ważne są trwałość i estetyka, ale równie istotna pozostaje jej funkcjonalność. Spośród bram wjazdowych od lat najpopularniejsze są automatyczne bramy przesuwne. Co zrobić, gdy ze względu na ukształtowanie terenu nie można jej zamontować?

Rozwiązaniem jest brama posesyjna składana. Sprawdzi się na działkach niewielkich rozmiarów, wjazdach z dużymi spadkami terenu, budynkach usytuowanych blisko ogrodzenia czy ograniczonych przestrzeniach na podjeździe.  

Brama ogrodzeniowa składana

Jak działa brama posesyjna składana?

Brama posesyjna składana jest zawieszona na słupach za pomocą specjalnych zawiasów i zespołów cięgien. Nie wymaga instalowania dodatkowej szyny w podłożu.

Brama zajmująca mało miejsca w ogrodzie

Brama posesyjna składana – poznaj jej zalety

Największą zaletą bramy posesyjnej składanej jest z pewnością niewielka ilość miejsca, jaką zajmuje.

Warto poznać inne cechy bramy posesyjnej składanej, które mogą zadecydować o jej ostatecznym wyborze.

Automatyczna brama ogrodzeniowa

Brama posesyjna składana otwiera się nawet dwukrotnie szybciej niż brama dwuskrzydłowa o tym samym wymiarze. To niewątpliwy atut, zwłaszcza, gdy musimy szybko opuścić wjazd na posesję, np. ze względu na duży ruch na drodze. Napęd umożliwia otwieranie bramy posesyjnej składanej bez wychodzenia z samochodu czy z domu.

Wybierając bramę posesyjną składaną WIŚNIOWSKI masz pewność, że jest ona bezpieczna dla Ciebie i Twoich bliskich. Brama wyposażona jest w fotokomórki, które zatrzymują jej ruch w momencie wykrycia przeszkody. Jeżeli, mimo to, dojdzie do kontaktu skrzydła bramy z przeszkodą, ta zatrzyma się automatycznie dzięki wbudowanemu zabezpieczeniu.

Składana brama wjazdowa

Istotną kwestią jest estetyka. Wygląd bramy wjazdowej wpływa zarówno na wygląd ogrodzenia, jak i całej posesji. Wybierając jeden z systemów kolekcji: CLASSIC, LUX lub MODERN dostępnych w kilkudziesięciu kolorach, bez problemu można dopasować bramę do pozostałych elementów otoczenia w taki sposób, by tworzyła z nimi spójną całość.

Udostępnij artykuł

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące szerokiej gamy produktów WIŚNIOWSKI.