Komplet stolarki dla domu. Jak podjąć najlepszą decyzję?

Komplet stolarki dla domu. Jak podjąć najlepszą decyzję?

Front budynku i jego otoczenie to reprezentacyjne elementy domu – są widoczne dla każdego przechodnia nawet bez wchodzenia na posesję. Szczególną uwagę przykuwają największe elementy – brama garażowa, okna, drzwi i ogrodzenie. Skupiają wzrok i najmocniej wpływają na odbiór całości. Ważny jest więc ich design, kolor, kształt, detale oraz harmonia i balans między nimi. Najprościej zadbać o to, kupując bramę, okna, drzwi i ogrodzenie u jednego producenta.

Zacznijmy od okien. To najczęściej pierwsza stolarka, którą montuje się w domu. Ich design i kolor musi być spójny z wyglądem drzwi i bramy garażowej – tak stworzona harmonia ostatecznie wpłynie na kupno ogrodzenia. Już na tym bardzo wczesnym etapie powinniśmy pomyśleć o kolejnych elementach układanki – by wybrane przez nas okna harmonijnie łączyły się z wzornictwem pozostałych elementów.

Spójność i harmonię najprościej zachować, decydując się na komplementarne rozwiązania. Jest nim jedyny na rynku system Home Inclusive od marki WIŚNIOWSKI. Łączy on wzorniczo i kolorystycznie wszystkie najważniejsze elementy domu i posesji. Dzięki temu możesz kupić je u jednego producenta. A to daje Ci ogromne korzyści.

– Po wprowadzeniu do naszej oferty okien PVC spotykamy się z klientem krok wcześniej w procesie zakupu produktów dla domu. Możemy wcześniej pokazać mu, jak może wyglądać jego zrealizowane marzenie. Każdy z tych elementów – dzięki rozwiązaniom Przemysłu 4.0 – jesteśmy w stanie wykonać „na wymiar”, biorąc pod uwagę wszystkie oczekiwania klientów. I wszystko to spinamy dodatkowo systemem inteligentnego sterowania z poziomu smartfona – mówi Katarzyna Świderska, dyrektor marketingu WIŚNIOWSKI.

Dlaczego warto kupić stolarkę u jednego producenta?

Zacznijmy od samego procesu zakupowego. Jeśli zaufasz jednemu producentowi – bramę, okna, drzwi i ogrodzenie będziesz mógł kupić podczas jednej wizyty w salonie sprzedaży. Za jednym zamachem podejmiesz wszystkie ważne decyzje. Będzie to o tyle prostsze, że Twoim celem jest harmonia – a ona wszystko ułatwia. Pomoże Ci też system Home Inclusive.

Mimo że wszyscy producenci stosują zbliżone oznaczenia kolorów, zależnie od użytego procesu technologicznego dana barwa może być bardziej lub mniej nasycona. Różna może być również odporność na światło słoneczne czy uszkodzenia mechaniczne. Kupowanie bramy, okien, drzwi i nawet ogrodzenia od firmy WIŚNIOWSKI to gwarancja, że w każdym przypadku czerwony będzie naprawdę czerwony, a antracyt będzie doskonale antracytowy. I nawet z biegiem czasu nie pojawią się różnice, które mogłyby zachwiać tę harmonię.

Stolarka dla domu - zacznij od harmonii

Skoro już mowa o harmonii. Co jest jej podstawą? Kolor, kształt, wzór? Gdy prześledzić znaczenie tego słowa, łatwo można dojść do wniosku, że harmonii się nie stopniuje – ona jest albo jej nie ma. Nie można więc postawić na zgodność kolorów, pomijając kwestię wzornictwa i wciąż mówić o spójności.Harmonia – nawet początkowo całkiem udana – nie jest stanem permanentnym. By więc stworzyć naprawdę harmonijny zestaw należy popatrzeć szerzej.

Bramy, okna, drzwi i ogrodzenia w jednym designie i kolorze muszą wciąż być tym samym zestawem, choćby minęło pięć, dziesięć czy piętnaście lat. Należy więc wymagać od producenta, że nie tylko stworzy spójne produkty, ale sprawi, że ta spójność będzie trwała. Do tego potrzeba doświadczenia, dobrych materiałów i nowoczesnego systemu produkcji.

Obierając taką taktykę, zyskuje się gwarancję, że brama, okna, drzwi i ogrodzenie przetrwają długie lata w równie dobrym stanie i przez cały ten czas będą prezentować się równie dobrze. Często się o tym zapomina, ale harmonia objawia się również w procesach starzenia produktów: jeśli są tej samej (najlepiej wysokiej) jakości, to nawet po dekadzie nie będą się od siebie odróżniać. Współcześnie dostępne technologie pozwalają wynieść harmonię na zupełnie inny poziom.

WIŚNIOWSKI łączy swoje bramy, okna, drzwi i ogrodzenia wzorniczo, ale również praktycznie dzięki funkcji smartCONNECTED. Pozwala ona na sterowanie tymi elementami domu za pomocą aplikacji w smartfonie.

Komplet stolarki WIŚNIOWSKI - jeden kontakt i jeden serwis

Zakupy od jednego producenta, w jednym punkcie sprzedaży , to również gwarancja spokoju. Nawet gdyby pojawiły się jakieś problemy z zakupionymi produktami, nie musimy przegrzebywać stosu dokumentów w poszukiwaniu kontaktu do firmy, która wyprodukowała daną rzecz. Jeden producent i jeden dostawca, to jeden kontakt i jedna ekipa – zarówno montażowa, jak i ta zajmująca się reklamacjami. 

Na samym końcu warto wspomnień o często pomijanej, a jednak niezmiernie ważnej oszczędności: czasie. Jeden proces zakupowy, pewność jakości, łatwiejszy kontakt z dostawcą – to wszystko oznacza, że spędzimy znacznie mniej czasu na szukaniu, dzwonieniu, sprawdzaniu i dowiadywaniu się.

Brama garażowa, okna, drzwi i ogrodzenie od jednego producenta

Marka WIŚNIOWSKI oferuje komplementarną i harmonijną ofertę bram, okien, drzwi i ogrodzeń. Spójny zestaw można dodatkowo dostosować do własnych potrzeb dzięki szerokim możliwościom jego personalizacji. WIŚNIOWSKI od 30 lat produkuje „na wymiar” w standardzie – to klient decyduje o najważniejszych cechach produktu. To pozwala na pełną personalizację zamówienia – tak, by było spełnieniem marzeń i spełniało wszystkie oczekiwania. Moment wyboru rozwiązań dla domu decyduje o wyglądzie posesji przez kolejne dekady.

To ważna decyzja i należy starać się, by była ona jak najlepsza. Na tym etapie łatwo popełnić błędy, które wynikają z pośpiechu lub braku doświadczenia, ale później bardzo trudno jest je ukryć. Dlatego warto zaufać firmie, która produkuje bramy, okna, drzwi i ogrodzenia już od ponad 30 lat!

Udostępnij artykuł

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące szerokiej gamy produktów WIŚNIOWSKI.