Bezpieczeństwo z WIŚNIOWSKI

Bezpieczeństwo z WIŚNIOWSKI

Każdy z nas chce zapewnić swoim najbliższym bezpieczne otoczenie. Ma to odniesienie zwłaszcza do domu, który powinien zapewniać poczucie spokoju, komfort i równowagę. Warto dołożyć wszelkich starań, by właśnie tak było i wybrać produkty WIŚNIOWSKI.

Bramy garażowe

Wysoki standard bezpieczeństwa bram garażowych WIŚNIOWSKI to szereg przemyślanych rozwiązań, które minimalizują ryzyko wystąpienia zagrożeń. To m.in. specjalnie wyprofilowane panele, zabezpieczenia w przypadku pęknięcia linek, zintegrowany system zabezpieczeń przed opadnięciem skrzydła w przypadku pęknięcia sprężyn skrętnych czy fotokomórki. Potwierdzeniem najwyższych norm bezpieczeństwa bram garażowych marki WIŚNIOWSKI jest znak CE.

Bramy garażowe WIŚNIOWSKI mogą zostać wyposażone w pakiet RC2 posiadający certyfikat wydany przez jednostkę certyfikującą IFT z Rosenheim (Niemcy). Ten skuteczny system zabezpieczeń utrudnia wejście do garażu osobom niepożądanym.

Bramy garażowe

Okna na świat

Jeżeli w naszym domu przebywają małe dzieci, warto pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniach uniemożliwiających przedostanie się na zewnątrz przez okna. Klamka z kluczykiem to rozwiązanie, dzięki któremu każdy może uchylić okno, ale otworzyć całe skrzydło rozwiernie można wyłącznie przekręcając klucz. Innym rozwiązaniem jest klamka z przyciskiem, działająca w podobny sposób. Istnieją także zabezpieczenia antywłamaniowe uniemożliwiające otwarcie okna od zewnątrz, to rozwiązanie warto stosować we wszystkich pomieszczeniach, a szczególnie na parterze. Okna marki WIŚNIOWSKI, zapewniają wszystkie te zabezpieczenia i można dopasować je do własnych potrzeb.

Warto zaopatrzyć się w solidne, trwałe szyby – najlepiej, gdy jest to system trzyszybowy, a nawet pakiet antywłamaniowy. W przypadku naprawdę dużych przeszkleń, ku rozwadze należy poddać zakup pakietów szybowych laminowanych posiadających dodatkową warstwę folii pomiędzy szybami. W przypadku rozbicia, szkło pozostanie na swoim miejscu, nie raniąc użytkowników.

Okna do nowoczesnego domu

Tak jak w przypadku innych produktów należy sprawdzić, czy okna posiadają niezbędne atesty i certyfikaty potwierdzające, że spełniają wymogi międzynarodowych norm. Okna WIŚNIOWSKI uzyskały certyfikat jakości Quality Silver wydany przez IFT Rosenheim, co potwierdza ich wysoką jakość i bezpieczeństwo.

Drzwi - ochrona przed niepożądanymi gośćmi

Najwyższa ochrona antywłamaniowa dla domu to drzwi zewnętrzne CREO posiadające zabezpieczenie antywłamaniowe klasy RC2 i RC3. Trzypunktowy zamek, bolce przeciwwyważeniowe do zawiasów i liczne dodatkowe wzmocnienia skutecznie powstrzymają włamywaczy. Dodatkową opcję zwiększająca bezpieczeństwo na co dzień stanowią wizjer elektroniczny oraz zamek elektroniczny, także z czytnikiem linii papilarnych lub klawiaturą kodową. Ciekawostką jest wkładka atestowana antywłamaniowa z funkcją awaryjną, z pięcioma kluczami i dwoma kluczami serwisowymi w standardzie, dzięki czemu nie ma konieczności wymiany zamków po zakończeniu prac budowlanych w domu.

Drzwi wejściowe do domu z przeszkleniem

Kolekcje ogrodzeń marki WIŚNIOWSKI

Nieodpowiednia brama wjazdowa może stanowić zagrożenie, zwłaszcza dla jej najmłodszych użytkowników. Znak CE świadczy o tym, że zakupiony produkt został odpowiednio przetestowany i pozostaje zgodny z europejską normą bezpieczeństwa. Bramy wjazdowe zostały wyposażone w krawędziowe listwy bezpieczeństwa i fotokomórki, uniemożliwiając przytrzaśnięcie jakiegokolwiek obiektu znajdującego się w świetle bramy.

Brama ogrodzeniowa przesuwna

W przypadku automatycznych bram przesuwnych napęd AWSo2018 Pro został umieszczony w specjalnie skonstruowanym słupie, co chroni go nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, uszkodzeniami mechanicznymi, ale też zabezpiecza przed dostaniem się do niego.

Napęd do bram wjazdowych
Furtka ogrodzeniowa
Brama przesuwna ogrodzeniowa

Bezpiecznie, nawet, gdy jesteś daleko

Współczesne technologie pozwalają na sprawdzenie bezpieczeństwa najbliższych również na odległość.  Dzięki smartCONNECTED można sterować całym domem, a także posesją z dowolnego miejsca na Ziemi. Wszystko to za sprawą centrali smartCONNECTED Box i zintegrowanej z nią aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć na smartfonie, by sprawdzić, czy drzwi są zamknięte lub otworzyć furtkę kurierowi, a później znów ją zamknąć. Aplikacja informuje o każdej próbie wejścia do domu – również tej niechcianej.

Udostępnij artykuł

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące szerokiej gamy produktów WIŚNIOWSKI.