Jakie drzwi tarasowe wybrać? HST, Slide czy PSK? [Poradnik]

Jakie drzwi tarasowe wybrać? HST, Slide czy PSK? [Poradnik]

Codzienna kawa na tarasie przy śpiewie ptaków w ciepłe dni jest marzeniem niejednego z nas. To doskonałe miejsce relaksu, na dodatek umożliwiające bezpośredni kontakt z otaczającą naturą. Stanowiąc łącznik między wnętrzem, a otoczeniem domu pozwala na wzajemne przenikanie i uzupełnianie się tych odrębnych środowisk. Taras zwiększa też funkcjonalność domu – to dodatkowa przestrzeń użytkowa, na której można stworzyć strefę wypoczynku czy miejsce spotkań. Dlatego tak ważne jest, aby zaaranżować go w stylowy i komfortowy sposób. Jednym z elementów, mających tutaj istotne znaczenie, są drzwi tarasowe. Jakie wybrać, by spełniały wszystkie nasze oczekiwania? Podpowiadamy.

Duże, jasne przeszklenia to od kilku lat modny trend architektoniczny. Posiadają wiele zalet – do pomieszczeń dostaje się więcej promieni słonecznych, oświetlając je i sprawiając, że jest w nich cieplej. Jaśniejsze przestrzenie sprzyjają lepszemu samopoczuciu i nastawieniu do świata. Aby to osiągnąć, warto postawić na jeden z elementów systemu okiennego, jakim są drzwi tarasowe – w zależności od preferencji możemy zdecydować się na tradycyjne okna lub nowoczesne drzwi przesuwne w kilku wersjach. Wybierając je, zwróćmy uwagę nie tylko na ich estetykę, ale przede wszystkim na parametry techniczne, takie jak m.in. wodoszczelność, termoizolacyjność, odporność na obciążenie wiatrem, ale też – oczekiwany rozmiar, a co za tym idzie – waga, a w końcu – możliwość zastosowania niestandardowych kształtów.

HST, czyli drzwi podnoszono-przesuwne

To najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie. Drzwi otwierają się po przekręceniu klamki i podniesieniu się skrzydła. Wówczas możemy je bez najmniejszego wysiłku przesunąć w dowolnym zakresie. Niezwykle istotną kwestią jest brak progu, dzięki czemu jest to idealny system dla osób z ograniczeniami ruchowymi – seniorów, osób z niepełnosprawnościami czy dzieci. Jest to wygodne rozwiązanie na co dzień, gwarantujące prostą, intuicyjną obsługę.

Zalety HST:

 1. Łatwość obsługi.
 2. Nie posiadają progu.
 3. Duże gabaryty (szerokość do 6,5 m).
 4. Waga skrzydła: do 300 kg.
 5. Wyjątkowy, nowoczesny design.
drzwi tarasowe HST

PSK – ekonomiczna alternatywa

Drzwi tarasowe PSK to połączenie tradycyjnych okien balkonowych z systemem przesuwnym. Drzwi przesuwne PSK WIŚNIOWSKI dostępne są w wersji uchylno-przesuwnej oraz odstawno-przesuwnej. To bardziej komfortowe rozwiązanie, niż tradycyjnie otwierane okna.

Zalety PSK:

 1. Tanie rozwiązanie.
 2. Zajmują mniej miejsca niż tradycyjne drzwi tarasowe.
 3. Można je dopasować do systemu okiennego.
drzwi tarasowe PSK

Slide – nowoczesne rozwiązania za rozsądną cenę

Drzwi tarasowe Slide to nowoczesne rozwiązania łączące najlepsze cechy HST i PSK. Otwierają się po przekręceniu klamki i przesuwają na specjalnych rolkach. Dzięki temu, do ich obsługi nie potrzeba tak dużo siły, jak w przypadku PSK.

Slide to już naprawdę spore gabaryty – PRIMO Slide mogą osiągać szerokość nawet do 4,2 m i wysokość do 2,48 m.

Są to więc drzwi o równie dużych walorach termoizolacyjnych i wiatroszczelnych, co nie pozostaje bez znaczenia w przypadku codziennej eksploatacji.

Zalety Slide:

 1. Łatwość obsługi.
 2. Duża szczelność.
 3. Szerokość do 4,2 m i wysokość do 2,48 m.
 4. Waga skrzydła do 200 kg.
 5. Nowoczesny design.
drzwi tarasowe slide WIŚNIOWSKI

Jakość i bezpieczeństwo na pierwszym planie

Wybór drzwi tarasowych to rozwiązanie na lata, dlatego ważne, by podczas zakupu kierować się wyborem jakościowym, aspektami bezpieczeństwa, a także prestiżu samego dostawcy. Sprawdzony producent w razie konieczności udzieli wsparcia na każdym etapie inwestycji bądź po jej zakończeniu. Dowodem na to są uzyskane certyfikaty jakości, udzielane gwarancje czy rozbudowaną sieć dystrybucji. Dobrze, by drzwi tarasowe świetnie komponowały się nie tylko z pozostałym systemem okiennym w domu, ale też z pozostałą stolarką, a nawet bramą garażową i ogrodzeniem.

Udostępnij artykuł

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące szerokiej gamy produktów WIŚNIOWSKI.