Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych FOPA

Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych FOPA

Na czym polega praca architekta oraz w jaki sposób zaistnieć w gronie wybitnych, najlepszych architektów, docenianych w kraju i za granicą? Na to i wiele innych pytań mogliśmy uzyskać odpowiedź podczas kolejnej edycji FOPA – Festiwalu Otwartych Pracowni Architektonicznych, którego partnerem była firma WIŚNIOWSKI. 

W ciągu trzech dni festiwalu wirtualnie odwiedziliśmy pracownie uznanych architektów w Warszawie, Katowicach i Lublinie. 

Julian Żmijewski i Andrzej Jaworski opowiedzieli o swoim projekcie średniowiecznego miasta dla Muzeum Historii Polski, o wielu osiągnięciach i nagradzanych realizacjach, ale przede wszystkim podkreślali siłę pracy zespołu, który tworzy pracownię JAZ+Architekci. Na co dzień współpracują z grafikami, scenarzystami oraz projektantami tworząc wystawy muzealne, projekty modernizacji obiektów zabytkowych czy zagospodarowania przestrzeni publicznych.

FOPA

Osiągnięcia pracowni KWK Promes, prowadzonej przez Roberta Koniecznego, można z całym przekonaniem uznać za projekty międzynarodowe. Jednym z interesujących, bliskich sercu samego autora, jest jego dom – nietypowo konstrukcja Arki ulokowana na górskim zboczu. Projekt ten był wielokrotnie nagradzany.

Ogromne wrażenie na uczestnikach festiwalu wywarła wizyta w pracowni architektury krajobrazu. Spacer po ścieżce “Zdrowe Miasto” ukazał “żywe” projekty w postaci pasieki pszczół miodnych, zbudowanej z materiałów upcyklingowych oraz retencję wody. W tej wędrówce przewodniczył Wojciech Januszczyk, architekt krajobrazu aktywnie działający na rzecz poprawy klimatu.

Firma WIŚNIOWSKI wspiera takie wydarzenia jak FOPA, ponieważ to dzięki współpracy z architektami powstają nowoczesne rozwiązania dla domu i przemysłu, odpowiadając na aktualnie panujące trendy. Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych to świetna okazja, żeby poznać projekty najlepszych architektów, ale również możliwość spojrzenia od kuchni na strukturę działania pracowni architektonicznych. Ponieważ jest to wydarzenie otwarte, daje również szansę nawiązywania współpracy czy zaczerpnięcia inspiracji do rozwijania własnych pomysłów, także w sferze biznesu. Agnieszka Mazur, dyrektor zarządzająca marketingiem globalnym WIŚNIOWSKI

Udostępnij artykuł

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące szerokiej gamy produktów WIŚNIOWSKI.