500 małych naukowców w Naukowej Wiosce

500 małych naukowców w Naukowej Wiosce

Dobrze, by już od najmłodszych lat dzieci poznawały nowe technologie i uczyły się z nich korzystać. To ważne, by były świadome ich znaczenia i potencjału. Z tego powodu firma WIŚNIOWSKI wraz z Fundacją Horyzont360 realizują projekt ,,Nowe Technologie w ekologii – warsztaty dla dzieci z Sądecczyzny".

Edukacja w zakresie nowych technologii i ekologii ma ogromne znaczenie dla rozwoju dzieci. Daje im umiejętności niezbędne we współczesnym świecie, a także kształtuje ich postawy prospołeczne i ekologiczne.

Nowe technologie i ekologia – edukujemy!

Rozwój umiejętności cyfrowych pozwala na większe szanse na sukces w przyszłej karierze zawodowej. Umiejętność korzystania z nowych technologii ułatwia dostęp do informacji, rozwija kreatywność i umiejętność pracy zespołowej. Nie do przecenienia są umiejętności analityczne, ułatwiające rozwiązywanie problemów – tak w dziedzinie informatyki, jak i w codziennym życiu.

Zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne i podejmowanie działań proekologicznych ma ogromne znaczenie dla przyszłej ochrony planety. Edukacja ekologiczna pozwala dzieciom zrozumieć, jak ich własne działania wpływają na środowisko naturalne i skłania do podejmowania odpowiedzialnych decyzji, rozwijając u dzieci empatię i zdolności społeczne.


Naukowa Wioska
warsztaty nowe technologie w ekologii naukowa wioska
dzieci w naukowej wiosce
Naukowa Wioska WIŚNIOWSKI
warsztaty dla dzieci wiśniowski
ekologia wiśniowski

Ponad 500 dzieciaków wzięło na warsztat nowe technologie

Od lat firma WIŚNIOWSKI wraz z Fundacją Horyzont360 kształtują w najmłodszych postawy proekologiczne, jednocześnie dążąc, by poznawały nowe technologie w myśl zrównoważonego rozwoju. W projekcie ,,Nowe Technologie w ekologii – warsztaty dla dzieci z Sądecczyzny" wzięło udział ponad 500 dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które dowiedziały się jak ważne jest dbanie o naszą planetę i jakie konkretne kroki można podjąć, aby ją chronić.

Akcja obejmowała cykl warsztatów tematycznych prowadzonych metodą projektu i eksperymentu. W przestrzeniach Naukowej Wioski, we wrześniu, dzieci i młodzież z Sądecczyzny miały okazję poznać różne rodzaje odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna, wiatrowa i wodna. Podczas praktycznych zajęć zbudowały małe modele wiatraków, a także stworzyły własne projekty z przedmiotów, które poddały recyklingowi. W warsztatach każdego dnia brało udział od 20 do nawet 60 młodych osób.

Projekt ,,Nowe Technologie w ekologii – warsztaty dla dzieci z Sądecczyzny" jest częścią Programu: Bądź Eko Fanem oraz Naukowa Wioska realizowanego przez Fundację Horyzony360. Zadanie zostało współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Udostępnij artykuł

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące szerokiej gamy produktów WIŚNIOWSKI.