WIŚNIOWSKI partnerem Kongresu ESG - Polska Moc Biznesu 2023

WIŚNIOWSKI partnerem Kongresu ESG - Polska Moc Biznesu 2023

Już 4 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie będą toczyć się ważne dyskusje na temat przyszłości polskiego biznesu oraz jego pozycji w Unii Europejskiej podczas III Kongresu ESG Polska Moc Biznesu. W czasie wydarzenia zaprezentowane zostaną kluczowe rekomendacje dla nowo rządzących w Polsce w zakresie ESG, opracowane przez grupę naukowców i liderów biznesu. 7 postulatów zgłosiła firma WIŚNIOWSKI.

Ponad 30 kluczowych zaleceń kierowanych do nowego rządu koncentruje się na kształtowaniu ambitnej strategii dekarbonizacji oraz polityki klimatycznej. Sugerują one natychmiastową aktualizację planów dla strategicznych sektorów, takich jak: energetyka, budownictwo i transport. Nad postulatami pracowali przedstawiciele biznesu, środowisk akademickich, NGO’s, a także przedstawicieli administracji centralnej i samorządowej podczas spotkania LIDERÓW BIZNESU, wśród nich firma WIŚNIOWSKI, która zgłosiła aż 7 z 30 rekomendacji dla zrównoważonego rozwoju.

Jednym z prelegentów kongresu Polska Moc Biznesu będzie Karolina Dorula-Mamala, Kierownik projektu ESG w firmie WIŚNIOWSKI, która podczas panelu „Gospodarka Obiegu Zamkniętego: jak mądrze obniżać zużycie surowców naturalnych” przybliży koncepcję transformacji w kierunku koncepcji gospodarki cyrkularnej.

Szczegóły kongresu na stronie wydarzenia: https://polskamocbiznesu.pl/ 

Udostępnij artykuł

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące szerokiej gamy produktów WIŚNIOWSKI.