Nowoczesna stodoła w Wieliczce: oto dom, który łączy tradycję z nowoczesnością!

Nowoczesna stodoła w Wieliczce: oto dom, który łączy tradycję z nowoczesnością!

Znajdujemy się w Wieliczce na południu Polski, znanej z kopalni, w której wydobywano sól od XIII wieku do 1996 roku. Należy ona do najstarszych na świecie. Obecnie to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce, każdego roku gości tutaj 1,75 miliona turystów.

W niedalekiej odległości od kopalni, na skraju lasu, z dala od oczu przechodniów, zlokalizowano piękną jednorodzinną willę. Właściciele domu postawili na ład i równowagę, dochowując starań, by każdy element pasował do pozostałych, tworząc z nimi harmonijną całość. Budynek z czerwonej cegły ze spadzistym dachem to tzw. nowoczesna stodoła łącząca tradycyjną architekturę z aktualnymi trendami w budownictwie. Prosta bryła budynku została przełamana wykuszem w kolorze antracytowym. Świetnie koresponduje z dużymi przeszkleniami, które w niemal niezauważalny sposób oddzielają wnętrze od otoczenia. Dzięki nim pomieszczenia od świtu do zmierzchu wypełnione są maksymalną ilością naturalnego światła.

Wykorzystano tu wiele produktów WIŚNIOWSKI, które nie tylko podkreślają walory estetyczne budynku, ale także stanowią funkcjonalne rozwiązanie na co dzień, jednocześnie zapewniając maksymalne bezpieczeństwo.

Zacznijmy od bram segmentowych: zdecydowano się tutaj na bramy segmentowe MakroPro 2.0 i UniTherm. Pierwsza z nich to brama przemysłowa, którą z powodzeniem można wykorzystać w budownictwie jednorodzinnym. To synonim niezawodności, trwałości i jakości. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie w bramie drzwi przejściowych. Umożliwia to dostanie się do garażu bez konieczności otwierania bramy. W tym przypadku całość tworzy strukturę linii poziomych i pionowych, stanowiąc interesujące urozmaicenie płaszcza bramy. 

Z kolei brama UniTherm to niezwykle ciepła brama segmentowa, którą można zastosować nawet w budownictwie pasywnym, co pozwala na wygenerowanie realnych oszczędności na co dzień. Nowoczesne rozwiązania podnoszą komfort codziennego korzystania z garażu, a doskonały design sprawia, że przestaje on być zwykłym miejscem do przechowywania samochodu.

Warto zwrócić uwagę na zachowaną spójność między bramami. Obydwie w kolorze RAL 7016, czyli antracytowym – od kilku lat najchętniej wybieranym przez klientów. Identyczny układ paneli podkreśla dbałość o każdy element domu. To bramy najwyższej jakości, idealne dla najbardziej wymagających użytkowników.

Goście domu przekraczają jego próg otwierając aluminiowe drzwi CREO model 310 w kolorze antracytowym. To drzwi idealnie dopracowane pod każdym względem – zarówno estetycznym, jak i technologicznym, a na dodatek energooszczędne. Specjalne wypełnienie skrzydła i wysokiej jakości profile aluminiowe zapewniają współczynnik przenikalności od Ud = 0,8 W/m2K. Co ważne, CREO spełniają normy antywłamaniowe w klasie RC2 i RC3, stanowiąc tym samym najlepszą ochronę domowników i mienia.

drzwi CREO WIŚNIOWSKI
drzwi CREO nietypowe doświetle

W budynku wykorzystano również drzwi aluminiowo-stalowe NOVA model 015 z cyfrowym czytnikiem linii papilarnych, klawiaturą kodową oraz wideodomofonem. Warto podkreślić, że drzwi WIŚNIOWSKI nie wymagają zadaszenia, a mimo to są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

fasady WIŚNIOWSKI dla domu
okna aluminiowe w domu
okna do nowoczesnej stodoły WIŚNIOWSKI
wielkogabarytowe okna do domu

To, co w wyjątkowy sposób podkreśla charakter domu, to aluminiowe fasady WIŚNIOWSKI. Choć zazwyczaj odnajdziemy je w budownictwie przemysłowym, coraz częściej wykorzystywane są również w indywidualnych inwestycjach. Ich walory estetyczne podkreślają wyjątkowy design budynku. Niemal niewidoczne profile sprawiają, że szyby niemal wtapiają się w elewację budynku, tworząc z nią jednolitą całość. Wykorzystanie fasad aluminiowych pozwala na tworzenie konstrukcji dowolnej wielkości, kolorze i kształcie, co umożliwia realizację najbardziej śmiałych projektów. 

Wykorzystując system Home Inclusive™ możemy uzyskać spójność wszystkich elementów stolarki: okien i drzwi, bram garażowych oraz ogrodzenia. A skoro przy nim jesteśmy, to stanowi ono dopełnienie projektu architektonicznego i powinien się doskonale komponować z pozostałymi jego elementami. Spośród wielu dostępnych wzorów ogrodzeń WIŚNIOWSKI wybrano wzór AW.10.228 systemu Home Inclusive™. Zapewnia on maksymalny poziom prywatności i ochrony. Całość tworzą segmenty, automatyczna brama dwuskrzydłowa, furtka i słup MultiBox, będący połączeniem skrzynki pocztowej na listy i paczki z domofonem oraz klawiaturą kodową. W tym przypadku również wybrano kolor RAL 7016, czyli antracytowy, podkreślający nietuzinkowy charakter domu. Uzupełnieniem systemu są panele kratowe VEGA B.

Dzięki systemowi Home Inclusive™ w wielickim domu udało się precyzyjnie dopasować do siebie produkty z różnych grup: bram, okien, drzwi i ogrodzenia wykonanych z różnych materiałów. Kolor antracytowy spaja ze sobą poszczególne elementy, które razem tworzą harmonijną całość.

Udostępnij artykuł

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące szerokiej gamy produktów WIŚNIOWSKI.