Jak dobrze oświetlić garaż?

Jak dobrze oświetlić garaż?

Częsta zdarza się, że w momencie otwierania bramy garażowej, główne oświetlenie zostaje przez nią zasłonięte. Powoduje to ograniczenie widoczności, a tym samym niekomfortowy wjazd do garażu. Marka WIŚNIOWSKI ma rozwiązanie tego problemu – oświetlenie LED pod prowadnice, stanowiące niezależne oświetlenie garażu. 

Poznaj oświetlenie LED pod prowadnice

Nie każdy garaż posiada oświetlenie, często zdarza się też, że gdy jest ono umiejscowione w centralnym punkcie, to po otwarciu bramy garażowej światło zostaje zasłonięte przez skrzydło. Utrudnia to wykonywanie jakichkolwiek prac w garażu – począwszy od majsterkowania, poprzez sprzątanie, a skończywszy na znalezieniu czegokolwiek. Aby uniknąć przerabiania instalacji elektrycznej, najlepszym rozwiązaniem będzie oświetlenie LED pod prowadnice, oferowane przez firmę WIŚNIOWSKI. 

ciemno w garażu
światło w garażu
ledy w bramie garażowej

Oświetlenie LED – prosty i szybki montaż 

Oświetlenie LED umiejscowione jest wzdłuż obydwu prowadnic poziomych. Sposób działania został tak zaprojektowany, aby zarówno w nowym, jak i nieco starszym garażu nie trzeba było ingerować w powierzchnię ścian, sufitu, czy doprowadzać dodatkowego źródła zasilania. Taśmy LED umieszczone są w stylowych, czarnych, matowych profilach aluminiowych, które montuje się „na klik” za pomocą specjalnych elastycznych uchwytów do prowadnic. Takie mocowanie jest nie tylko eleganckie, ale również stabilne.  

Oświetlenie LED ma moc!

Optymalne oświetlenie o neutralnej barwie zapewnia gęste rozłożenie świateł LED – 120 na każdym metrze. Pozwala to na idealne doświetlenie każdego zakamarka w garażu. 

Oświetlenie jest zintegrowane z napędami Metro RTS i Metro Smart io. W zestawie znajduje się zasilacz 24 [V] o mocy 50 [W]. Po zaprogramowaniu, oświetlenie uruchamia się w momencie pracy bramy. Możliwe jest również zaprogramowanie włączania oświetlenia LED niezależnie od pracy bramy i uruchamianie go poprzez przyciśnięcie przycisku na pilocie bramy lub przycisku naściennym. Instalacja i programowanie są łatwe, szybkie i intuicyjne. 

Jak zamówić oświetlenie LED?

Oświetlenie LED pod prowadnice można zamówić wraz z bramą segmentową marki WIŚNIOWSKI. Możliwe jest także dokupienie zestawu do zamontowanej już wcześniej bramy. W obu przypadkach wszelkich informacji udzielą partnerzy marki WIŚNIOWSKI. Oświetlenie LED jest dostępne także w sklepie internetowym WIŚNIOWSKI.

Udostępnij artykuł

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące szerokiej gamy produktów WIŚNIOWSKI.