Jak kupić najlepsze okna? Poznaj 6 kroków

Jak kupić najlepsze okna? Poznaj 6 kroków

Wybór okien dla wymarzonego domu to niemałe wyzwanie – poważna decyzja na długie lata, od której w dużej mierze będzie zależał stopień poczucia komfortu każdego mieszkańca. Odpowiadają za bezpieczeństwo, ilość naturalnego światła w pomieszczeniu, chronią przed chłodem i upałem, integrują wnętrza z otoczeniem budynku. To ważne, by odpowiednio przygotować się do ich zakupu. Poznaj listę sześciu dobrych praktyk, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze stolarki okiennej. Kierując się tymi zasadami – zwiększasz swoje szanse na podjęcie właściwej życiowej decyzji.

Po pierwsze: postaw na solidny fundament – jakościowe profile i okucia

Okna – tak jak dom – mają swój fundament – są nim profile i okucia. To na tych elementach opiera się cała konstrukcja okna, dlatego od dobrej jakości profili i okuć zależy trwałość oraz funkcjonalność wybranej stolarki okiennej. A ponieważ złota zasada budownictwa mówi, że nigdy nie oszczędza się na fundamentach, nie powinieneś szukać drogi na skróty, decydując o wyborze fundamentalnych elementów okna. Wybierając stolarkę okienną dla swojego domu, przeanalizuj jakie parametry dla stolarki oferuje producent. Marka WIŚNIOWSKI produkuje swoje okna na najlepszych profilach VEKA w klasie A, które uzupełniono sprawdzonymi okuciami Maco. To połączenie gwarantuje odpowiednią jakość i trwałość gotowego produktu.  

Solidne okna tarasowe

Po drugie: wybierz okna dopasowane do Twojego domu

Twój dom potrzebuje nie tylko okien – w procesie budowy będziesz poszukiwał również bramy garażowej, drzwi i ogrodzenia. Cała stolarka powinna pasować do siebie nie tylko kolorem, ale również wzorem. Gwarancją spójności oprawy jest kupno okien, drzwi, bramy i ogrodzenia u jednego producenta i jednego dystrybutora. To najlepsze rozwiązanie nierzadkich problemów konsumenta z niedopasowanym designem i nieadekwatną trwałością wybranych przez siebie elementów.

Okna PVC WIŚNIOWSKI są wzorniczo, funkcjonalnie i jakościowo spójne z pozostałymi produktami marki: bramami, drzwiami i ogrodzeniem. Dzięki tej holistycznie przemyślanej ofercie stworzysz idealny zestaw dla swojego domu nie tylko pod względem designu – przede wszystkim zyskasz pewność, że każdy wybrany komponent jest równie trwały i adekwatnie funkcjonalny. Zamawiając całość stolarki w jednym salonie, oszczędzasz też sporo czasu i zwiększasz swoje szanse na atrakcyjny rabat. 

Po trzecie: realizuj swoje plany

Okna to zakup na co najmniej kilkanaście lat, który nie wybacza kompromisów. Skorzystaj z możliwości personalizacji, bez strat na jakości, by cieszyć się pięknym i bezpiecznym domem przez długi czas. Nie kupuj okien, które nie spełniają Twoich oczekiwań. Postaw na dystrybutorów i producentów oferujących szeroką gamę kolorów, wzorów, akcesoriów i opcji użytkowania w myśl zasady made to measure. Okna PVC WIŚNIOWSKI spełniają najbardziej wymagające oczekiwania klientów, łącząc innowacyjne rozwiązania technologiczne w duchu przemysłu 4.0 z pasją do designu.

Salon z wyjściem na taras

Po czwarte: zaufaj firmom z doświadczeniem

Im większe doświadczenie dostawcy i producenta, tym większa szansa, że Twoje nowe okna będą solidne i trwałe. Ten etap budowy nie wybacza pomyłek. Mając na uwadze wysokie ryzyko poniesienia dodatkowych kosztów z powodu błędów producenta czy montażysty, dołóż wszelkich starań, by sprawdzić ich kwalifikacje. Wymagaj od producenta kilkuletniej gwarancji na zakupione produkty – byś mógł liczyć na pomoc w przypadku ewentualnych problemów. Pamiętaj, że marka WIŚNIOWSKI to ponad 30 lat doświadczenia w branży, profesjonalna organizacja w obszarze szkoleń montażowych i aż 7 lat gwarancji na okna PVC PRIMO!

Bezpieczne i ciepłe okna

Po piąte: szukaj firm z własnymi ekipami montażowymi

Nawet najlepsze okna można zepsuć niewłaściwym montażem. Nieodpowiednia instalacja wpływa negatywnie na termoizolację, trwałość i bezpieczeństwo. Dlatego zawsze wybieraj dostawców z własną ekipą monterską. Monterzy Partnerów Handlowych firmy WIŚNIOWSKI mają możliwość pobierania akredytowanych szkoleń w siedzibie firmy – w trosce o właściwy montaż stolarki PVC, zapytaj o certyfikaty swojego dostawcę.

Po szóste: dobre okno to szczelne okno

To przede wszystkim okna odpowiadają za właściwą termoizolację domu. Szczelna stolarka to wybór ekologiczny i niższe rachunki za ogrzewanie. Poszukując okien energooszczędnych warto zwrócić uwagę na produkty spełniające kryteria programu „Czyste Powietrze”, takie jak okno PVC PRIMO 82, PVC PRIMO 76 i PVC DEVELO firmy WIŚNIOWSKI. Program „Czyste Powietrze” pozwala na uzyskanie dotacji do 30 lub nawet 37 tysięcy złotych – w zależności od dochodu i rodzaju przeprowadzonych działań. Najważniejsze jednak jest to, że program obejmuje kompleksowe prace termomodernizacyjne, nie dotyczy jedynie wymiany źródła ciepła. Bez obaw można więc rozliczyć w jego ramach również wymianę stolarki i ocieplenie budynku.

Bezpieczeństwo i rodzina

Podsumowując – wybór okien to niezwykle ważny etap budowy domu. Podejmując decyzję, kieruj się dobrymi praktykami:

1. Sprawdź jakość profili i okuć.
2. Dopasuj okna do pozostałych elementów stolarki: drzwi, bram i ogrodzenia.
3. Nie szukaj kompromisu – zakup okien to decyzja na długie lata.
4. Wybierz okna sprawdzonego producenta – lata doświadczeń niosą ze sobą wymierne korzyści: jakościowe rozwiązania i bogatą ofertę.
5. Zwróć uwagę na montaż – nieodpowiednia instalacja psuje najlepszy produkt.
6. Pamiętaj, że okna odpowiadają za właściwą termoizolację w całym domu

Udostępnij artykuł

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące szerokiej gamy produktów WIŚNIOWSKI.