AWTech – innowacyjne rozwiązania w obszarze zgrzewania ościeżnic

AWTech – innowacyjne rozwiązania w obszarze zgrzewania ościeżnic

Firma WIŚNIOWSKI od ponad 33 lat stawia na innowacje! Tym razem eksperci polskiego lidera rynku bram, okien, drzwi i ogrodzeń podjęli inicjatywę AWTech. Dofinansowanie ze środków unijnych pozwoli na sfinansowanie prac nad nową, efektywną metodą zgrzewania ościeżnic drzwiowych.

AWTech to idea, której rezultatem będzie zautomatyzowany, specjalistyczny oraz wydajniejszy proces wytwarzania ościeżnic drzwiowych z blachy ocynkowanej. To alternatywa, która pozwala na wykluczenie czynnika ludzkiego z obszarów łączenia i obróbki elementów ocynkowanych, eliminując tym samym emisję szkodliwych oparów i pyłów cynkowych. Nowe rozwiązanie pozwoli na znaczną poprawę bezpieczeństwa pracowników – mówi Tadeusz Wiśniowski, Wiceprezes Zarządu firmy WIŚNIOWSKI.

Kluczowym aspektem automatycznej linii zgrzewalniczej będzie zapewnienie wysokiej klasy połączeń zgrzewanych gwarantujących wysoką estetykę i dokładność bazowania, pozycjonowania oraz tolerancji wykonania kompletnych ościeżnic drzwiowych, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności linii produkcyjnej o minimum 50%.

Rezultatem projektu AWTech będzie w pełni zautomatyzowane stanowisko do zgrzewania ościeżnic drzwiowych zapewniające:
- minimum dwukrotnie większą wydajność produkcyjną,
- wykluczenie udziału ludzi w realizacji prac obciążonych szkodliwym oddziaływaniem oparów i pyłów cynkowych,
- obniżenie kosztów utrzymania linii produkcyjnej.

W dobie przemysłu 4.0 inwestycja w nowe technologie i automatyzację procesów produkcji staje się nie tylko sposobem na zwiększenie konkurencyjności, ale przede wszystkim na poprawę warunków pracy oraz ochronę środowiska. Projekt AWTech stanowi innowację procesową na skalę krajową, a nawet europejską.

Udostępnij artykuł

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące szerokiej gamy produktów WIŚNIOWSKI.